Madrid vysadí obrovský lesný okruh okolo celého mesta, aby znížili dopady tepla a oxidu uhličitého

Hlavné mesto Španielska sa rozhodlo bojovať proti horúčavám výstavbou plochy plnej zelene.

Reč je o mestskom lese, kde sa bude nachádzať asi pol milióna stromov po obvode 75 km okolo celého mesta. Keď stromy vyrastú, mali by absorbovať okolo 175 000 ton oxidu uhličitého ročne.

group of people walking beside road and buildingsunsplash

V suchom strede Španielska, sa nachádzajú borovice čierne, buky, jalovec kadidlový a rôzne druhy dubov. Nový les budú tvoriť práve tieto stromy, ktoré si vyžadujú málo vody a špeciálne podmienky v pôde.

„Chceme zlepšiť kvalitu ovzdušia v celom meste, bojovať proti efektu„ tepelného ostrova “,

ktorý sa deje vo vnútri mesta, absorbovať emisie skleníkových plynov z mesta a prepojiť všetky existujúce lesné plochy, ktoré už existujú v okolí mesta,“ povedal Mariano Fuentes.

Ako madridský poradca pre životné prostredie a rozvoj miest vysvetlil, že výstavba lesa v meste, ktoré produkuje tri štvrtiny CO2 ľudskou činnosťou dokáže absorbovať oveľa viac tepla a horšieho ovzdušia ako okolitá krajina. Preto je nutné urobiť všetko, aby sa minimalizovali dopady na životné prostredie.

„Musí to byť globálna stratégia. Nie je to len o automobiloch, ale aj o stratégii chodcov, vytváraní environmentálnych koridorov v každom okrese … a predovšetkým … o zapojení občanov do tejto novej zelenej kultúry. Je nevyhnutné, aby každé mesto dokázali čeliť blízkej budúcnosti tým najlepším spôsobom.“

Milovníci prírody tak získajú miesto oddychu, tieňa a biotopov vtákov, ktoré bude vo dne a v noci pracovať na absorpcii prebytočného tepla a čistení vzduchu v meste.

 

Zdroj: goodnewsnetwork.org

0 replies on “Madrid vysadí obrovský lesný okruh okolo celého mesta, aby znížili dopady tepla a oxidu uhličitého”