Táto fotografia obletela celý svet – príbeh dvoch kamarátov a ich nesplnený sen, ktorý si dali počas vojny na Ukrajine

Prečítajte si dojímavý príbeh o dvoch priateľoch, z ktorých jeden tragicky zahynul vo vojne na Donbase.

Oleg Vasylenko bojoval spolu so svojím priateľom a plánovali, čo budú robiť po vojne.

Na jeseň minulého roku ho však pochovali. Bocman, ako ho volali, bol vojakom práporu Donbass-Ukrajina, a zomrel na následky výbuchu bane 8. septembra.

Podľa jeho priateľov bol špiónom, odvážne „kráčajúcim“ do zázemia separatistov. Nebojácny, úprimný, skromný. Vadim Matrosov bol počas šiestej vlny mobilizácie povolaný na front, neskôr išiel pracovať na základe zmluvy. Zostala po ňom manželka, dve trojročné dcéry – dvojčatá a matka. Mal iba 27 rokov, “hovorí Vasylenko.

Uvedená fotografia bola vytvorená po jeho pohrebe.

„Smútiacu manželku a matku museli násilím odtiahnuť z hrobu. Smútkom postihnutú manželku a matku násilím odvedené od hrobu. Ľahol som si vedľa, dal som si batoh pod hlavu a slúchadlá do uší. Nemal som silu odísť. Bol to môj priateľ a najbližší človek.“ opisuje príbeh dojemnej fotografie.

Túto fotografiu s názvom „Sám s priateľom“ náhodne odfotila Anastasia Ivanova. Prišla na cintorín položiť ďalší veniec na hrob. Šokovalo ju, že mladý muž spí na opustenom cintoríne pri čerstvom hrobe.

„Nielen ruky a nohy, ale aj všetky bunky mozgu sa mi triasli pri tom, čo som videla. Mala som zimomriavky na koži. Cítila som závrate, guča v krku mi nedovolila dýchať a kvôli slzám sa mi všetko rozmazávalo pred očami,“ spomína Anastasia.

Urobila niekoľko fotografií na tablete a počkala, kým sa priateľ obete pozviecha a potom ho vzala k rodine zosnulého vojaka.

Fotografia sa dostala na sociálnu sieť a neskôr si ju všimli aj dobrovoľníci z Odesy. Potom novinári zavolali Anastasiu a ponúkli jej účasť na fotografickej súťaži, kde získala cenu publika.

Syn zosnulého bojovníka dojal k slzám všetkých Ukrajincov. Napísal:

„Čakal som, kedy sa vrátiš z tej hlúpej vojny. Sadli by sme si spolu niekam na kávu, porozprávali sa ako dospelí muži, podali by sme si ruky a nikdy viac by sme sa nehádali. Niekedy sa sny stávajú skutočnosťou. Prečo sme takí hrdí? Nepovedal som ti to najdôležitejšie: Prepáč“.“

 

Zdroj: myisvit.pp.ua

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Táto fotografia obletela celý svet – príbeh dvoch kamarátov a ich nesplnený sen, ktorý si dali počas vojny na Ukrajine”