Som mama a dala som výpoveď a hrabem sa v kontajneroch. Týždenne si dokážem zarobiť aj 900 eur

Štvornásobná mamička z amerického sa rozhodla dať výpoveď v práci, aby sa mohla prehrabávať v smetiach. Zistila, že predajom vyhodených predmetov, ktoré našla v koši, by mohla zarobiť aj 1 000 dolárov týždenne, čo je v prepočte asi 900 eur.

32 -ročná Tiffany She’ree z Dallasu a jej manžel Daniel Roach (38) sa zoznámili v septembri 2016. Obaja mali deti z predchádzajúcich vzťahov a odvtedy sa z nich stala jedna veľká šťastná rodina.

Sharing is caring: The mother and her husband Daniel Roach, 38, both had two children from other relationships when they met and became a blended family of six

Tiffany videla na YouTube video, kde sa dievčatá ponárali do kontajnerov a rozhodla sa, že to chce skúsiť aj ona sama.

Money making: Texas mother-of-four Tiffany She'ree, 32, quit her full-time job in order to become a dumpster diver - after discovering she could make $1,000 from selling 'trash'

Keď začala v januári 2017, našla škatuľu úplne nového mejkapu v hodnote približne 1 200 dolárov a ďalšie výrobky na starostlivosť o pleť.

Major: She has also recovered hundreds of dollars worth of beauty products from outside of Ulta stores - landing unopened items from brands like Clinique and Laura MercierMajor: She has also recovered hundreds of dollars worth of beauty products from outside of Ulta stores - landing unopened items from brands like Clinique and Laura Mercier

„Nikdy som o tejto činnosti nepočula, ani som o nej neuvažovala, kým som náhodne nevidel na YouTube video s týmito dievčatami.“

Takmer päť rokov sa neustále hrabali v miestnych aj vzdialených skládkach. Vďaka tomu si zútulnili bývanie, našli oblečenie nielen pre seba, ale aj svoje deti a cenné nálezy zvyčajne speňažili.

Pred niečo viac ako rokom, v roku 2020, Tiffany opustila zamestnanie v závodnej jedálni, aby sa mohla naplno venovať tejto „záľube“.

Score! Tiffany has even managed to find some big-ticket items like this smart TV, which she pulled out of a dumpster

„Zariadili sme najmenej 75 percent nášho domu – od gaučov cez stoly a stoličky až po dekorácie a ďalšie.”

Prostredníctvom hrabania sa v kontajneroch dokázala uživiť rodinu vrátane zaplatenia polovice účtov a životných nákladov, ktoré sa pohybujú okolo 800 až 1 000 dolárov týždenne.

Okrem toho majú účet na sociálnej sieti TikTok, kde majú dva milióny sledovateľov, ktorí netrpezlivo sledujú ich úspechy.

Štvornásobná matka sa zameriava na kontajnery mimo veľkých obchodov, ktoré plnia odpadky predmetmi, ktoré boli z rôznych dôvodov vyradené – od mierne poškodených obalov až po vrátený tovar, ktorý nie je možné opätovne predať z dôvodu pravidiel prevádzok.

Medzi jej hodnotnejšie nálezy v posledných mesiacoch patrí kávovar za 750 dolárov od Bed Bath & Beyond a neotvorené makeupové výrobky v hodnote stoviek dolárov.

Big-ticket item: In recent months, Tiffany has found a number of pricey kitchen appliances and tech items, including this $750 Delonghi coffee makerBig-ticket item: In recent months, Tiffany has found a number of pricey kitchen appliances and tech items, including this $750 Delonghi coffee maker

Je inšpiráciou pre mnohých ľudí, ktorí idú v jej šľapajách.  Na druhej strane sa ocitla pod paľbou niektorých kritikov, ktorí ju obvinili z toho, že je bezdomovkyňa a navrhli, aby sa to, čo robí, zhodovalo s „krádežou“.

Tiffany však odráža ich útoky a poukazuje na to, že položky, ktoré vyberá zo smetných košov, by sa pravdepodobne dostali na skládku, keby ich „nezachránila“, pričom trvá na tom, že „nerobí nič zlé“.”

Family time: Tiffany is more than happy to share her love of dumpster diving with her kids

Odhliadnuc od všetkého, neustále je prekvapená predmetmi, ktoré nájde v smetných nádobách. Od domácich potrieb cez kozmetické výrobky až po domáce spotrebiče, ako sú televízory a pomocníci do kuchyne.

„Našla som prestieradlá, vankúše, prikrývky, uteráky, dokonca aj výrobky pre domáce zvieratá, ako napríklad mačacie škrabadlá či klietky pre psy,” povedala.

V tomto roku som doposiaľ ušetrila najmenej 3 000 dolárov – v predchádzajúcich rokoch som to musela šetriť počas celého roka, takže rok 2021 bol rozhodne lepší.”

“Som šťastná, že zbieram veci zo skládok, snažím sa pomáhať životnému prostrediu a udržiavať planétu čistú.”

Zdroj: dailymail.co.uk

0 replies on “Som mama a dala som výpoveď a hrabem sa v kontajneroch. Týždenne si dokážem zarobiť aj 900 eur”