Pár žaluje kliniku pretože im zamenili embriá pri vklade

Daphne Cardinale sa niečo nezdalo celkom v poriadku, keď porodila svoje druhé dieťa. Manželia sa preto rozhodli konfrontovať kliniku a podstúpiť testy DNA.

Dievčatko, ktoré sa narodilo 24. septembra 2019 Daphne a jej manželovi Alexandrovi Cardinaleovi prostredníctvom oplodnenia in vitro, sa na ne nepodobalo, uviedol pár. Mala tmavšiu pleť aj vlasy.

Manželia uviedli, že tri mesiace vychovávali dieťa ako svoje vlastné a snažili sa racionalizovať nevysvetliteľné. Staršia dcéra páru, ktorá mala v tom čase 5 rokov sa tešila, že sa stane veľkou sestrou.

No neskôr sa podozrenie stalo realitou. Testy DNA potvrdili, že Cardinalesovci neboli biologickými rodičmi ich dieťaťa. Keď sa kvôli výsledkom stretli na klinike plodnosti v Los Angeles, manželia povedali, že sa nakoniec dozvedeli, že Daphne bolo implantované embryo od iného páru a naopak.

Na Silvestra sa manželia konečne stretli so svojou biologickou dcérou Zoe a uviedli, že si ju prevzali do starostlivosti asi o dva týždne neskôr, čo opísali ako veľmi traumatické. Dievčatku sa rozhodli ponechať meno Zoe.

Teraz pár žaluje kliniku, Kalifornské centrum pre reprodukčné zdravie a jeho lekárskeho riaditeľa na štátnom Najvyššom súde v okrese Los Angeles kvôli „zámene embryí“.

,,Zmeškali sme celý rok života našej dcéry,” uviedla 43-ročná Daphne. „Nikdy sme nevideli príchod nášho bábätka na svet, ani sme ho neobjímali v prvých sekundách jej života. Zakaždým, keď som zacítila kopnutie alebo som sa s ňou rozprávala, bolo to dieťa niekoho iného. My sme mali ich dieťa a oni mali naše dieťa.”

Právna kancelária zastupujúca manželov uviedla, že očakáva, že podá podobnú žalobu v mene druhého páru, ktorý nebol identifikovaný v súdnom procese Cardinales. Bábätká sa narodili asi s týždňovým odstupom.

I.V.F. je náročná cesta k počatiu známa vysokými nákladmi a niekedy bolestivou liečbou, zahŕňa stimuláciu ženských vaječníkov, aby produkovali vajíčka hormonálnymi injekciami a liekmi na plodnosť. Vajíčka sa potom odoberú a oplodnia spermiami v laboratóriu, a potom sa implantujú ako embryo do maternice.

V žalobe manželia uviedli, že Dr. Mor nikdy neprezradil, že na I.V.F. sa použila pridružená spoločnosť In VitroTech Labs. a že Dr. Mor je vlastníkom tohto centra. VitroTech Labs a jej materskej spoločnosti, Beverly Sunset Surgical Associates L.L.C., sú tiež menovaní ako obžalovaní v súdnom spore, ktorý obvinil prevádzkovateľov kliniky na liečbu plodnosti zo zanedbania lekárskej starostlivosti, nedbanlivosti a porušenia zmluvy.

Daphne tiež uviedla, že najhoršie bolo túto informáciu povedať a vysvetliť ich staršej dcére. ,,Ako to vysvetlíte 5-ročnému dieťaťu?” 

Adam Wolf, právnik manželov, počas tlačovej konferencie vyzval na prísnejší dohľad nad klinikami pre plodnosť. I.V.F. je forma asistovanej reprodukcie, ktorá je podľa Americkej spoločnosti pre reprodukčnú medicínu regulovaná Centrami pre kontrolu a prevenciu chorôb, Úradom pre kontrolu potravín a liečiv a Centrami pre Medicare & Medicaid Services.

,,Manželia to odhalili pomerne skoro, pretože dieťa bolo inej rasy ako oni, ale koľko detí je v celej krajine, ktoré sú z rovnakej rasy, ale ich rodičia si to nikdy nevšimli, alebo neuvedomili?” Uviedol právnik manželov. ,,Takúto odpoveď nepoznáme, pretože neexistujú žiadne databázy, ktoré by takéto veci sledovali.”

Okrem emocionálneho utrpenia, ktoré opísali, manželia v žalobe uviedli, že táto skúsenosť nepriaznivo ovplyvnila ich kariéru. V žalobe sa uvádza, že Alexandra, ktorý je umelcom prepustili z Atlantic Records po tom, čo nemohol propagovať hudobný singel.

,,Toto utrpenie bolo nočnou morou a celá naša rodina trpela nespočetnými spôsobmi, ale to, čím si prešla moja žena sa jednoducho nedá popísať,” uviedol Alexander počas tlačovej konferencie. ,,Verili sme ľuďom v centre. Ako sa to mohlo stať?”

Pár zažíval záchvaty paniky a Dophne podľa žaloby predpísali antidepresíva po tom, čo uvažovala o samovražde. ,,Bolo to mučenie, ktoré mnou otriaslo do hĺbky a navždy zmenilo to, kým som. Bola som okradnutá o možnosť vynosiť vlastné dieťa.”

Dvojica uviedla, že sa s dievčatkom a jej rodičmi stretávajú, pretože bývajú neďaleko nich v Los Angeles.

Zdroj

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsov, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Pár žaluje kliniku pretože im zamenili embriá pri vklade”