Podarilo sa jej zachrániť opustenú srnku a jej pes sa stal jej pestúnkou. Úžasné priateľsvo je ako z rozprávky

Čo nemilovať na nemeckých ovčiakoch? Sú fantastickými spoločníkmi a často sú chválení za svoju nebojácnosť. Je toho málo, čo sa tieto superinteligentné šteňatá nedokážu naučiť, ak majú výcvik v správnom veku.

Sú tiež známi svojou pripravenosťou zasiahnuť a pomôcť v núdzi od ľudí až po zvieratá. Jeden konkrétny nemecký ovčiak sa však dostal na titulky pre jeho inšpirujúce nové puto s iným zvieraťom.

Sarge, 9-ročný nemecký ovčiak, žije v dome v Ohiu, obklopený prírodou. Lesy všade naokolo sú domovom všetkých druhov voľne žijúcich živočíchov, najmä jeleňov. Sarge žil celkom normálnym životom, až kým sa všetko náhle nezmenilo, keď jeho mama priviedla domov osirelé srnča menom Buckwheat.

Keď sa Cheryl Stephen rozhodla priviesť domov osirelého srnčeka, ktorého našla ležať uprostred cesty, nebola si istá, ako Sarge zareaguje. Na jej prekvapenie však Sarge okamžite zakročil, aby sa stal dočasným opatrovateľom srnčeka.

,,Niečo sa v ňom zlomilo a on sa okamžite začal starať o srnčeka. Chcel byť zapojený do všetkých krokov Buckwheatovej starostlivosti. Vzal na seba úlohu strážcu. Žiadny iný pes nemal povolený prístup k jeho malému kamošovi.”

Buckwheat bol viac než šťastný a prijal Sargeho ako svojho náhradného otca. Keď sa srnček naučil používať svoje tenké nohy, Sarge sa trpezlivo a pomaly pohyboval popri ňom, povzbudzoval ho, aby skúmal všetko okolo seba a zároveň ho chránil pred akýmkoľvek nebezpečenstvom.

Nakoniec sa Sarge musel s Buckwheat rozlúčiť, keď nastal čas. Buckwheat bola vypustená späť do voľnej prírody, aby mohla žiť svoj život, ale to nebol koniec jeho dní opatrovníctva.

O Sargeho výnimočných rehabilitačných schopnostiach sa začalo hovoriť v meste v čase, keď Buckwheat vypustili späť do voľnej prírody a Cheryl bola kontaktnou osobou, kedykoľvek niekto narazil na osirelého alebo zraneného srnčeka.

Keď sa jeho majitelia dozvedeli o jeho súcitnej stránke, začali ho pravidelne zoznamovať so zvieratami, ktoré zažili ťažké časy. Najčastejšie ide o srnčatá, ktoré potrebujú zvýšenú starostlivosť. Toto je Sargeho práca a očividne je na to hrdý!

Cheryl tiež pochválila Sargeho za jeho ochranárske vlastnosti. ,,Keď vojdem do dverí a nesiem malého srnčeka, Sarge sa pustí do akcie. Chce ich skontrolovať a bude ich zúfalo ovoniavať, kým nezistí, v akom stave sú. Srnčatá sú priťahované k Sarge a cítia sa v jeho prítomnosti bezpečne.”

Zdroj

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsov, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Podarilo sa jej zachrániť opustenú srnku a jej pes sa stal jej pestúnkou. Úžasné priateľsvo je ako z rozprávky”