Malý chlapec, ktorý bojuje s COVID-19, nedokáže zo seba striasť horúčku

Prepuknutie koronavírusu vyvoláva všeobecný strach a obavy. Ľudia sa sociálne dištancujú a robia všetko, čo je v ich silách, aby sa udržali v bezpečí, no zdá sa, že vírus nikoho nešetrí, vrátane detí.

Pôvodne sa výskumníci a epidemiológovia domnievali, že u detí je nižšie riziko nákazy vírusom, ale počet prípadov mladých ľudí dokazuje, že to nie je úplne tak.

Jedna rodina hovorí o tom, ako ich ročnému synovi diagnostikovali COVID-19, a vyzýva ostatných rodičov malých detí, aby boli obzvlášť opatrní.

Mama batoľaťa z Farmingtonu v štáte Michigan, Amanda May Schreiber pre Detroit News uviedla. „Vyzeral, akoby omdlel, v aute spievam pesničky a on jednoducho nereagoval. Bol to jeden z najdesivejších momentov môjho života.“

Rodina sa izolovala, zostala doma a uistila sa, že pravidelne kontroluje teplotu svojich detí. V jedno ráno, teplota Luka a jeho 4-mesačného súrodenca Alistaira naznačovala, že majú horúčku.

,,Luke sa zobudil s plačom, čo zvyčajne nerobí, a mal teplotu 39°C, o niečo viac ako Alistair,“ uviedla Amanda. „Veľmi sme sa zľakli, ale neprepadli sme panike. Dali sme im rýchlo lieky na zníženie horúčky, a dúfali sme, že im to prejde.“ Lukov stav sa nezlepšil a jeho teplota stúpla na 41,4°C.

Amanda a Ryan skúšali množstvo vecí na zníženie horúčky, no nič nepomáhalo. ,,Luke začal kričať, pretože mu bola zima, a náš strach postupne narastal, pretože sa to všetko udialo veľmi rýchlo,“ dodal Ryan.

„Šesť hodín po tom, čo sme sa dostali do nemocnice, mal stále teplotu 40°C. Zostal cez noc v nemocnici. Trvalo 12 hodín, kým sa potvrdili výsledky, že bol pozitívny na COVID-19,“ uviedla Amanda pre Detroit News.

,,Je dôležité zostať ostražitý,“ uviedol Ryan. „Mysleli sme si, že robíme všetko, čo je v našich silách, aby sme tomu zabránili. Dezinfikovali sme povrchy, ruky, nechávali sme poštu a balíky v garáži, no Luke to aj tak dostal.“

Ostražitosti nikdy nie je dosť, no žiaľ v tejto dobe sa môžeme chrániť ako len vieme a vírus si nás aj tak nájde. Chráňte seba a svojich blízkych.

 

Zdroj
Zdroj foto: www.unsplash.com

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Malý chlapec, ktorý bojuje s COVID-19, nedokáže zo seba striasť horúčku”