Muž o sebe prehlásil, že je v skutočnosti ženou, aby poberal dôchodok skôr! Je to však v súlade so zákonom!

Muž v Švajčiarsku údajne zneužil novú zjednodušenú legislatívu o zmene pohlavia, aby mohol mať nárok na dôchodok o rok skôr.

Od prvého januára vám v Švajčiarsku stačí desaťminútový rozhovor a 75 švajčiarskych frankov (asi 75 eur ) na to, aby ste si formálne zmenili pohlavie. Postupy ako fyzická prehliadka alebo hormonálne testovanie boli eliminované.

Istý muž z kantónu Lucern, v nemecky hovoriacej časti krajiny, tento zákon považoval za dobrú príležitosť na štedrý dôchodok o rok skôr.

V bohatom alpskom štáte je dôchodkový vek pre mužov 65 rokov v porovnaní so 64 rokmi u žien. A dôchodky sú skutočne vysoké, pohybujú sa vo výške až od 13 480 eur.

Zatiaľ nemenovaná osoba sa zrejme rozhodla nečakať na peniaze ďalší rok, a jednoducho sa na úradoch prihlásiť ako žena.

K zmene pohlavia došlo iba na papieri, pričom navrhovateľ neskôr rodine a priateľom potvrdil, že bola vykonaná len na urýchlenie.

Zatiaľ sa neobjavili žiadne správy o tom, že by orgány v Lucerne plánovali spochybniť túto žiadosť.

Incident však poukázal na nedostatky v pravidlách o zmene pohlavia. Tamojšie médiá rýchlo prišli s niekoľkými ďalšími scenármi, v ktorých by sa zákon mohol zneužiť.

Mladí muži sa mohli zaregistrovať ako ženy, aby sa vyhli vojenskej službe, ktorá je v krajine je povinná. Vdovci by sa tiež mohli zmeniť na vdovy, aby dostali vyššie kompenzácie, na ktoré majú biologické ženy vo Švajčiarsku nárok.

zdroj: www.rt.com

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Muž o sebe prehlásil, že je v skutočnosti ženou, aby poberal dôchodok skôr! Je to však v súlade so zákonom!”