sobota, 20 júla, 2024

Od futbalistu po hollywoodsku hviezdu. To je príbeh Dwayna „The Rocka“ Johnsona

Všetci poznáme Dwayna „The Rocka“ Johnsona. Stal sa jedným z najznámejších ľudí na svete a tiež jedným z najúspešnejších hercov. Ale jeho život nebol vždy takýto. On, rovnako ako mnoho iných ľudí, si musel prejsť zložitým a ťažkým obdobím, kým prišiel úspech a sláva.

Jeho krušné detstvo ho odmalička učilo zodpovednosti

Mladý Dwayne Johnson sa narodil v Haywarde v Kalifornii do wrestlingovej rodiny. Jeho otec Rocky „Soulman“ Johnson bol súčasťou WWF Superstars of Wrestling, čo znamenalo, že veľa cestoval. Vo veku 14 rokov sa Dwayne a jeho mama Ata presťahovali do Honolulu na Havaji, no napriek úspešnej kariére jeho otca mala rodina finančné problémy a jeho mama mala problémy s prácou. Dwayne v tom čase tiež situácii veľmi nepomáhal, pretože sa neustále dostával do problémov s políciou.

,,To bol bod zlomu,“ hovorí. ,,Jediné, čo som mohol urobiť, bolo trénovať a budovať si telo. Úspešní muži, ktorých som poznal, boli muži, ktorí si vybudovali svoje telá.“

Hneval sa na otca, že je neprítomný a nútil ho veľa cvičiť, ale otec ho naučil zápasiť a priviedol ho do telocvične. Mladý Johnson prestupoval zo školy do školy po celej Amerike. Keď bol nútený opustiť Havaj a presťahovať sa do Nashvillu.

Jeho futbalová kariéra bola veľmi temným obdobím jeho života

https://www.instagram.com/p/Btmf_QaBCLp/?hl=en

Dwayne nakoniec skončil na Freedom High School v Betleheme v Pensylvánii. Jeho zastrašujúca postava ho dostala do mnohých problémov s ostatnými deťmi a učiteľmi.

Vďaka úspešnej stredoškolskej kariére Johnson prijal štipendium na University of Miami pod vedením trénera Dennisa Ericksona. Veľa si však nezahral, pre zranenie ktoré utrpel počas zápasu a vtedy sa začala jeho depresia. „Nechcel som robiť nič,“ spomína. ,,Nechcel som nikam ísť. Neustále som plakala. Nakoniec dospejete do bodu, kedy už nevládzete.“

V roku 1995, po tom, čo nebol draftovaný do NFL, podpísal zmluvu, aby mohol hrať za Calgary Stampeders v kanadskej futbalovej lige. Bol však rýchlo preradený do cvičného tímu a nakoniec bol z tímu vylúčený. Nakoniec sa mu ozval ten istý tréner, ktorý ho vyhodil z tímu, že chce, aby sa vrátil. Vtedy sa Johnson rozhodol, že sa nevráti k futbalu a namiesto toho sa pripojí k rodinnému wrestlingovému biznisu.

Návrat k zápasníckym koreňom mu zmenil život

https://www.instagram.com/p/CTou5IePBmQ/?utm_source=ig_web_copy_link

Po tom, čo sa Dwayne úplne vzdal futbalu, vrátil sa k práci na svojom tele a tréningom so svojím otcom. Vo Svetovej zápasníckej federácii debutoval v roku 1996 pod menom „Rocky Maivia“. Fanúšikom sa nepáčil jeho postoj „dobrý chlap“, pretože to nebolo autentické, nebol tým, kým skutočne bol. „V tom čase som reprezentoval všetko, čo bolo zlé na prowrestlingu. Začali skandovať. Rocky je na prd v každej aréne, do ktorej som vošiel,“ spomína.

https://www.instagram.com/p/CNNZkKXJh-M/?utm_source=ig_web_copy_link

Vtedy sa Dwayne rozhodol dať ľuďom to, čo chceli, zlého chlapa, ktorého nezaujíma, čo si ľudia myslia. Pripojil sa k „Nation of Domination“ spolu s Faarooqom, D’Lo Brownom a Kamou. A práve tak sa zrodil The Rock. Dwayne sa potom stal jedným z najúspešnejších, najznámejších a najobľúbenejších zápasníkov WWE na svete.

Táto novoobjavená sláva nestačila, Johnson chcel viac

https://www.instagram.com/p/CYHoMR3Px3c/

Johnson spomína na časy, keď sa prvýkrát dostal do sveta Hollywoodu. Hovorili, „ach, vaša kariéra sa skončí o pár rokov. Som si istý, že nakrútiš pár filmov a potom budeš vonku. Ale to nikdy nebolo mojím cieľom a trvalo mi asi 7 až 8 rokov, kým som si uvedomil, že som skončil so snahou prispôsobiť sa Hollywoodu. Hollywood bude pracovať pre mňa,“ uviedol pre  TIME.

Debutoval vo filme Múmia sa vracia, no rozhodol sa aj pre iné úlohy, nielen pre tých základných „tvrďákov“. Hral vo filmoch ako The Run Down a The Tooth Fairy. Jeho herecká kariéra sa rozbehla a hral vo veľkých filmoch ako Fast Five a Fast & Furious 6 a svoje miesto ako najlepšie zarábajúci herec v Hollywoode si vydobyl filmami ako San Andreas a Fast & Furious 7. A od roku 2017 produkuje aj filmy.

Život hollywoodskej hviezdy a rodinného muža

https://www.instagram.com/p/CD9fgx_lNOZ/

Dwayne Johnson dosiahol veľa úspechov napriek svojmu veľmi drsnému detstvu a bol inšpiráciou pre mnohých ľudí z celého sveta. Jeho zmýšľanie je také, že bez ohľadu na to, čo dosiahnete, vždy môžete byť lepší a lepší. Preto ho neustále vidíme cvičiť v posilňovni a zlepšovať sa. Ale je tu aj jeho stránka „rodinného muža“. Miliónom fanúšikov zverejňuje fotografie, na ktorých je so svojimi dcérami a manželkou.

https://www.instagram.com/p/CX17VYbvv0K/

„Naučil som sa, akú silu máme, aby sme iných ľudí urobili šťastnými a spokojnými vo vzťahu. Mám lásku svojho života, Lauren, s ktorou som už 8 rokov. Každý deň sa zobúdzam tak vďačný, že mám niekoho takého, niekoho, s kým môžem kráčať týmto svetom,“ zdieľal Johnson na Oprah’s OWN.

https://www.instagram.com/p/CZPeNkoPDd9/?utm_source=ig_web_copy_link

Dwayne tiež prehovoril o otcovstve. „Uvedomil som si, že byť otcom je tá najlepšia práca, akú som kedy mal, tá najväčšia práca, akú kedy budem mať. Vždy som chcel byť skvelým otcom, vždy som chcel dať svojej dcére veci, ktoré som ja nikdy nemal. Keď som ju držal, keď sa narodila, držal som ju v týchto dvoch rukách a povedal som jej. Vždy, vždy sa o teba postarám. Do konca života. Si v bezpečí…“

Dnes má Jasmine 5, a Tiana 3 roky, a často ich nájdete na jeho stránke Instagram, pretože Dwayne Johnson zdieľa vzácne rodinné momenty, keď sa spolu hrajú, zapletajú si vlasy a niekedy si lakujú nechty!

https://www.instagram.com/p/CZo9uDIvxLa/

Zdroj

Zaujal Vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Ďakujeme 🙂

Najnovšie

Môžu sa mŕtvi pomstiť? Tu je to, čo o tom hovorí exorcista

Otázka navštevovania mŕtvych v našich snoch alebo zážitkoch je...

Nikdy to nerobte po smrti milovanej osoby. Môže to skončiť dramaticky a fatálne

Smrť blízkej osoby a pro jej strate je jednou...

Ako často by ste si mali meniť spodnú bielizeň? Lekárka uvádza prekvapivé skutočnosti

V dnešnom uponáhľanom svete je ľahké zabudnúť na základy...

On je futbalová hviezda, ona jeho šéfka. A bude to poriadne iskriť!

Vi Keelandová je stávka na istotu, ak máte rady...

Prečítaj si aj

Môžu sa mŕtvi pomstiť? Tu je to, čo o tom hovorí exorcista

Otázka navštevovania mŕtvych v našich snoch alebo zážitkoch je...

Nikdy to nerobte po smrti milovanej osoby. Môže to skončiť dramaticky a fatálne

Smrť blízkej osoby a pro jej strate je jednou...

Ako často by ste si mali meniť spodnú bielizeň? Lekárka uvádza prekvapivé skutočnosti

V dnešnom uponáhľanom svete je ľahké zabudnúť na základy...

On je futbalová hviezda, ona jeho šéfka. A bude to poriadne iskriť!

Vi Keelandová je stávka na istotu, ak máte rady...

Môžu sa mŕtvi pomstiť? Tu je to, čo o tom hovorí exorcista

Otázka navštevovania mŕtvych v našich snoch alebo zážitkoch je téma, ktorá nás zaujala a vzbudzuje zvedavosť už celé stáročia. Je možné, že sa mŕtvi...

Nikdy to nerobte po smrti milovanej osoby. Môže to skončiť dramaticky a fatálne

Smrť blízkej osoby a pro jej strate je jednou z najťažších skúseností, akej môže človek čeliť. Je to chvíľa plná bolesti, smútku a zmätku,...

Ako často by ste si mali meniť spodnú bielizeň? Lekárka uvádza prekvapivé skutočnosti

V dnešnom uponáhľanom svete je ľahké zabudnúť na základy osobnej hygieny, ktoré sú kľúčové pre naše zdravie a pohodu.Jedným z takýchto prvkov, ktorý sa...
Verified by MonsterInsights