piatok, 24 mája, 2024

Dievčatku po prelomovej operácii odstránili materské znamienko z tváre. TAKTO VYZERÁ DNES

Každé dieťa na svete sa narodí jedinečné. Odkedy Luna Tavares-Fenner prišla na svet, jej vzhľad a „materské znamienko Batmana“ fascinovali ľudí okolo nej.

V poslednej dobe začína opäť priťahovať veľa pozornosti a má to svoj dôvod. Lune bolo odstránené jej slávne materské znamienko po špičkovej a priekopníckej operácii. Luna Tavares-Fenne z Floridy je v mnohých ohľadoch ako každé iné 2-ročné dieťa. Je to veselé dievča, ktoré miluje smiech a rôzne hry.

https://www.instagram.com/p/CNPwDrNB1Gz/?utm_source=ig_embed

Nanešťastie, Luna sa narodila s veľmi zriedkavým kožným ochorením nazývaným vrodený melanocytový névus, a to, samozrejme, ovplyvnilo ju aj jej rodinu.

Lunina mama, Carol Fenner, bola „šokovaná“, keď v roku 2019 porodila svoju dcéru. Keď si všimla tmavú škvrnu pokrývajúcu veľkú časť tváre jej dievčatka, bola ohromená a vystrašená zároveň. Luna sa narodila s čiernym znamienkom, ktoré pokrývalo väčšinu jej tváre a tvorilo niečo, čo vyzeralo ako maska ​​Batmana.

https://www.instagram.com/p/B9pgFoKh0fd/?utm_source=ig_embed

Nie je ťažké pochopiť, prečo bola Carol taká šokovaná. Len za pár dní sa radosť rodičov z toho, že majú dieťa, zmenila na extrémne obavy. Okrem toho si lekári ani štyri dni po narodení Luny neboli istí, pôvodom tohto znamienka. Luna bola hospitalizovaná šesť dní po narodení, zatiaľ čo lekári robili testy. Po mnohých výskumoch lekári dospeli k záveru, že materské znamienko môže pre Lunu v budúcnosti predstavovať značné nebezpečenstvo. Riziko rakoviny kože bolo vysoké, a tak lekári odporučili niekoľko operácií.

Na odstránenie bolo potrebných najmenej šesť operácií. Bol tu aj ďalší veľký problém. Každá operácia by stála okolo 40 000 dolárov. Lunina utrápená mama začala hľadať liečbu. Samozrejme, pre rodinu to nebolo ľahké obdobie. „Navštívili sme veľa lekárov. Išli sme do Bostonu, Chicaga a New Yorku s cieľom dosiahnuť čo nejlepší výsledok pre našu dcéru,“ uviedla Carol.

https://www.instagram.com/p/B1WP02vhS8v/?utm_source=ig_embed

Carol sa zamerala na to, aby bola operácia vykonaná skôr, ako Luna začala chodiť do školy, aby sa vyhla možnosti, že jej dcéra bude za svoj vzhľad šikanovaná. Bohužiaľ, aj v mladom veku musela Luna a jej rodina znášať komentáre ľudí, ktorí z nejakého dôvodu neakceptovali jej výzor.

Mnoho rodičov, by sa možno vyhýbalo očiam verejnosti, ale statočná matka sa rozhodla podeliť sa o Lunin príbeh a šíriť povedomie o chorobe svojej dcéry. Vytvorila instagramovú stránku, kde ľudia mohli nahliadnuť do každodenného života rodiny.

https://www.instagram.com/p/B0js8-NhAmp/?utm_source=ig_embed

Keď Lunin príbeh získal medzinárodnú pozornosť, dozvedeli sa o nej lekári na celom svete. Jeden taký lekár pochádzal z Ruska. Po vypočutí si Luninej situácie, chirurg-onkológ Dr. Pavel Borisovich Popov, kontaktoval Carol a ponúkol jej liečbu, ktorá nie je dostupná v Spojených štátoch.

Ale liečba, nazývaná fotodynamická terapia, bola finančne náročná, a tak rodina požiadala o pomoc verejnosť. Lunina rodina vytvorila finančnú zbierku na pomoc s nákladmi a vyzbierala 70 000 dolárov od ľudí, ktorí chceli malému dievčatku pomôcť.

„Všetci si myslia, že som blázon, že idem do Ruska, ale urobila som veľa výskumov a získala rady od mnohých lekárov a naozaj si myslím, že toto je pre Lunu momentálne najlepšia voľba,“ uviedla Carol pre SWNS v roku 2019.

https://www.instagram.com/p/Bzq6Q1QBhNs/?utm_source=ig_embed

Posledných pár rokov cestovali Carol a Luna do Ruska, aby podstúpila testy a začali liečbu. Napriek pandémii sa rodine podarilo cestovať na kliniku v Krasnodare. Našťastie, všetky doterajšie operácie boli úspešné.

A čo viac, Dr. Pavel Borisovič Popov je s výsledkom viac než spokojný. Verí, že riziko, že Luna dostane rakovinu, sa drasticky znížila. ,,Absolvovali sme šesť operácií na odstránenie znamienka a podarilo sa nám to,“ uviedol Dr. Popov pre East2West News a pokračoval. „Luna už začala rozprávať a sama hovorí. Moja čierna škvrna zmizla. Som princezná.“

https://www.instagram.com/p/CUz5xGgNvnx/?utm_source=ig_embed

Podľa doktora Popova je hlavná medicínska časť úlohy splnená. To však neznamená, že môžu Luninu liečbu úplne ukončiť. „Necháme Lunu odpočívať od zákrokov, ktoré musela podstúpiť, a potom sa pustíme do estetických operácií. Neskôr sa chceme uistiť, že Luna nebude mať žiadne komplexy, keď dospeje do veku, keď sa začne zaujímať o svoj vzhľad,“ vysvetľuje Dr. Popov.

Samozrejme, je to pre rodinu úľava, že všetko ide správnym smerom. Luna sa ukázala ako odvážne dievča, ktoré podstúpilo všetky liečby s úsmevom a inšpirujúcou odvahou. Lunin doterajší dvojročný život bol boj, no napriek tomu sa neustále usmieva.

https://www.instagram.com/p/CWSIcCDtX7o/?utm_source=ig_embed

„Vôbec neľutujem, že sme sa rozhodli pre liečbu práve v Rusku. Luna necíti bolesť. Tancovala niekoľko hodín po operácii,“ uviedla Carol pre The Daily Mail.

Dnes je rodina pripravená ukázať svetu, ako Luna vyzerá. Dievčatko je šťastné a myslím, že každý môže súhlasiť s tým, že je v tom veľký rozdiel. Bravo jej odhodlanej mame a skvelým chirurgom!

https://www.instagram.com/p/CXX_I1nNkHw/?utm_source=ig_embed

Zdroj

Zaujal Vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Ďakujeme 🙂

Najnovšie

Netušila, že je tehotná, kým nezačala rodiť v sanitke. Toto bol osud dieťaťa

27-ročná Chelsea Keenanová trpela jednej noci mučivými bolesťami chrbta,...

Po svojom vystúpení nemeckí krasokorčuliari okamžite skolabovali. Pozrite si ich a pochopíte prečo

Po svojej jazde skončil pár na zemi. Dôvod určite...

5 brutálne úprimných dôvodov, prečo sa muži nechcú ženiť! Niečo na tom bude pravda

Muži sa boja manželstva viac, ako si myslíme, ale...

Prečítaj si aj

Netušila, že je tehotná, kým nezačala rodiť v sanitke. Toto bol osud dieťaťa

27-ročná Chelsea Keenanová trpela jednej noci mučivými bolesťami chrbta,...

Po svojom vystúpení nemeckí krasokorčuliari okamžite skolabovali. Pozrite si ich a pochopíte prečo

Po svojej jazde skončil pár na zemi. Dôvod určite...

5 brutálne úprimných dôvodov, prečo sa muži nechcú ženiť! Niečo na tom bude pravda

Muži sa boja manželstva viac, ako si myslíme, ale...

Svojej mame som ukázala tajnú funkciu práčky. Z toho budete mať vždy úžitok

Keď premýšľame o našich domácich spotrebičoch, len zriedka zvažujeme...

Netušila, že je tehotná, kým nezačala rodiť v sanitke. Toto bol osud dieťaťa

27-ročná Chelsea Keenanová trpela jednej noci mučivými bolesťami chrbta, ktoré ju zobudili. Žena si kvôli bolesti, ktorá pripomínala predchádzajúci pôrod, zavolala záchranku. Ukázalo sa,...

Po svojom vystúpení nemeckí krasokorčuliari okamžite skolabovali. Pozrite si ich a pochopíte prečo

Po svojej jazde skončil pár na zemi. Dôvod určite pochopí každý z nás. V Pjongčangu dosiahol tento nemecký pár vrchol svojej kariéry. Aljona Savchenko a Bruno...

5 brutálne úprimných dôvodov, prečo sa muži nechcú ženiť! Niečo na tom bude pravda

Muži sa boja manželstva viac, ako si myslíme, ale nie nevyhnutne preto, že by sa báli zaviazať sa slobodnej žene, ako si väčšina ľudí...
Verified by MonsterInsights