Príbeh: Žena bola v prvom mesiaci tehotenstva, keď sa dozvedela, že je opäť tehotná. Ako sa to mohlo stať?

Tehotenstvo je dlho skúmaný fenomén. Väčšina žien v druhom stave presne vie, čo ju čaká. Američanka Odalis Martinezová ale čelila nezvyčajnému javu – podarilo sa jej otehotnieť, keď už bola práve tehotná. Ako sa to mohlo stať?

Odalis a jej manžel sa zosobášili v roku 2020. Pár sa rozhodol neodkladať otázku rozširovania rodiny a zdalo sa, že všetko ide správnym smerom. 25-ročná Odalis sa pripravovala na rolu matky, no v júli 2020 jej tehotenstvo predčasne skončilo.

Druhé tehotenstvo na seba nenechalo dlho čakať.

Odalis sa sotva zotavila zo straty, keď zistila, že je opäť tehotná – stalo sa to v novembri toho istého roku.

Na prvom ultrazvuku ju lekár hneď potešil, že s tlkotom srdca plodu je všetko v poriadku. O niečo neskôr lekár žene povedal, že počuje ešte ďalší tlkot srdca. Prekvapilo ho, že druhý plod bol vo všetkých ohľadoch o niečo menší ako prvý.

Ako sa neskôr ukázalo, obe bábätká boli počaté s odstupom 5 dní a tak keď Odalis otehotnela, v skutočnosti už bola tehotná. Takýto jav nie je žiaden výmysel. Takéto prípady už medicína pozná a nazývajú sa superfetácia.

Odalis bola neuveriteľne šťastná. Svoje pocity opísala takto:

„Plakala som od šťastia. Cítila som, že prvé dieťa, o ktoré sme prišli, bolo so mnou v izbe a povedalo, že všetko bude v poriadku.“

Celé tehotenstvo bolo plné vzrušenia no Odalis sa zároveň bála, aby sa nezopakoval stav, ako pri prvom tehotenstve.

Žena si spomenula, že zo strachu, že si opäť vypočuje nepríjemný verdikt od lekára, išla na prvý ultrazvuk bez manžela. On ju však neustále podporoval a písal jej upokojujúce SMS, kým čakala, kým až na ňu príde rad.

10. augusta 2021 sa páru narodili dve dcéry. Dievčatá sa na seba prekvapivo podobali. Staršia sa narodila s hmotnosťou 3 kg a mladšia 3,3 kg. Dostali veľmi krásne mená – Laylo a Imelda.

„Neviem opísať ten pocit, ktorý som zažila, keď som ich držala v náručí a pochopila, že je s nimi všetko v poriadku.

Milujem svoju rodinu a manžela, ale takú lásku a šťastie som ešte nezažila.“

Odalis všetkým hovorí, že jej dcéry sú dvojičky, hoci z pohľadu medicíny nimi nie sú.

Šťastní rodičia sa však rozhodli nevenovať pozornosť formalitám. Aby sa vyhli zdĺhavému vysvetľovaniu, všetkým povedia, že ich dcéry sú dvojičky.

„Väčšinou hovorím, že sú to dvojčatá, hoci po prečítaní mnohých článkov viem, že technicky to tak nie je. Ale ľudí to dosť mätie, a tak im poviem: “Áno, sú to dvojčatá.”

Napriek malému rozdielu vo veku sa Lilo a Imelda vyvíjajú rovnakým tempom. Zároveň sa u nich už začína prejavovať rozdielnosť osobností.

Ako ukazuje prípad tejto Američanky, nie každé tehotenstvo prebieha podľa štandardného plánu. Niekedy sa stanú príjemné prekvapenia, napríklad keď sa namiesto jedného objavia dve dievčatá a to aj takýmto nezvyčajným spôsobom.

 

Zdroj: mama-likes.ru

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsov, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Príbeh: Žena bola v prvom mesiaci tehotenstva, keď sa dozvedela, že je opäť tehotná. Ako sa to mohlo stať?”