Vypestujte si zdravú orchideu, ktorá vám bude kvitnúť celý rok. UROBTE TENTO TRIK

Mnoho pestovateľov kvetov sa bojí pestovať orchideu, pretože to považujú za mimoriadne náročné. Orchidey sú skutočne veľmi náročné rastliny na pestovanie. Keď však poznáte niekoľko jednoduchých trikov, môžete ľahko pestovať orchidey, ktoré vás potešia krásnym kvitnutím po celý rok.

Nesprávne polievanie môže orchideu zničiť. V žiadnom prípade by sa voda nemala dostať na listy. Najlepšie je dať rastlinu na 30 minút do nádoby s vodou. Korene sú teda nasýtené potrebnou vlhkosťou. Zavlažovanie by sa malo vykonávať maximálne 1-krát týždenne.

Aby sa rastlina tešila z kvitnutia po celý rok, pripravte si špeciálnu cesnakovú vodu na zavlažovanie. 4 strúčiky cesnaku narežte nahrubo, aby pustil šťavu.

Vložte ho do dvojlitrovej fľaše a zalejte vodou. Nechajte lúhovať niekoľko hodín, najlepšie jeden deň. Výsledný roztok použite na zalievanie orchideí koncom zimy a koncom jesene. Striedajte ho s pravidelným zalievaním.

Na starostlivosť o listy použite 30 ml mlieka a 70 ml vody. Jemne pretrite listy týmto roztokom pomocou vatového tampónu. Tento jednoduchý postup ochráni listy pred vírusmi a baktériami.

Orchidey by sa mali presádzať každé dva roky. Pri presádzaní nezabudnite odstrániť suché korene.

Použite tieto jednoduché triky na starostlivosť o orchidey a rastliny sa vám poďakujú krásnymi kvetmi.

 

Zdroj: cpykami.ru

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Vypestujte si zdravú orchideu, ktorá vám bude kvitnúť celý rok. UROBTE TENTO TRIK”