Žena vošla do svojho domu a našla tam cudzieho človeka. Polícia s tým zatiaľ nemôže nič urobiť…

Žena z amerického štátu Illinois, Cook County, plánovala predať dom svojej rodiny. Jej manžel ho zrekonštruoval a zavolali údržbára, aby im pomohol dokončiť drobné opravy. Jedného dňa však údržbár zavolal Danielle a povedal jej, že dom nie je prázdny a niekto tam býva.

Najprv si mysleli, že žartuje, no čoskoro sa dozvedeli, že do ich domu sa nasťahovala žena so všetkými svojimi vecami. Zavolali políciu a išli do domu, ktorý plánovali predať, aby ženu vyhodili. Potom však nasledoval ďalší šok.

Policajti povedali, že s ňou nemôžu nič urobiť, pretože tvrdila, že s majiteľom podpísala mesačnú nájomnú zmluvu, čo samozrejme nebola pravda.

Policajti tak nemali žiaden dôkaz na to, že tam vnikla nezákonne. Manželia sa tak musia obrátiť na súd a čakať.  

Hoci Danielle poprela, že by sa so ženou, ktorá bývala v jej dome, stretla, polícia uviedla, že žena mala dokument o prenájme, čím sa prípad stal občianskoprávnou záležitosťou, ktorú bolo možné vyriešiť iba na súde.

Problém je, že takéto prípady sa môžu natiahnuť až na 18 mesiacov a to je pre oboch neuveriteľne dlhý čas, počas ktorého nemôžu s domom nič robiť.

Snažili sa s danou ženou dohodnúť, no ona všetko odmietla.  

„Snažíme sa žiť americký sen. Chceme zabezpečiť svoju rodinu a potom sa stane toto. Človeka už prechádza chuť niečo vlastniť pretože to nestojí za to.

Susedia stáli po ich boku a dúfajú, že sa tieto problémy čoskoro skončia. Jeden zo susedov povedal: „Je tonechutné. Kradne sa a to nie je správne.“

Realitný právnik v Chicagu Mo Dadkhah prezradil, že takéto prípady nie sú v Cook County ničím výnimočným.

 

Zdroj: boreddaddy.com

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Žena vošla do svojho domu a našla tam cudzieho človeka. Polícia s tým zatiaľ nemôže nič urobiť…”