Matka pozvala celú triedu svojej dcéry okrem jednej násilnickej spolužiačky: TAKTO TO ODÔVODNILA

Jedným z najhorších scenárov, ktorý môžu rodičia zažívať je vedomie, že ich dieťa je zranené. Škola by mala byť pre všetky deti a bezpečným miestom, kde sa môžu slobodne učiť a rásť, no mnohé deti namiesto toho zažili šikanu na vlastnej koži.

Nie každý sa o tom odváži hovoriť, napríklad zo strachu, a keďže v niektorých prípadoch školy nekonajú, mnohí rodičia robia to, čo považujú za najlepšie pre dobro svojich detí.

woman in blue and white dress holding umbrella                          unsplash

Jedným z príkladov je prípad matky, ktorá pozvala celú triedu svojej 7-ročnej dcéry na jej párty, okrem spolužiačky, ktorá ju šikanuje. Žena využila platformu Reddit, aby sa o túto skúsenosť podelila anonymne.

Podľa jej výpovede jej dcéra Payton navštevuje malú školu, kde je v triede 20 detí, vrátane dievčaťa, ktoré ju šikanuje. Matka o tom diskutovala s rodičmi na stretnutiach, ale situácia sa nijako nezlepšuje.

Jej mama posielala cez rodičov pozvánky všetkým spolužiakom, okrem nej.

selective focus photography of assorted-color balloons                       unsplash

„Zavolala mi matka toho druhého dievčaťa, aby sme sa o tom porozprávali a povedala, že jej dcéra teraz plače, pretože bola jediná, kto nebol pozvaný a všetci v škole hovoria o párty,“ uviedla žena sociálnej sieti. „Vysvetlila som jej, že jej dcéra nie je milá k mojej dcére, a preto ju nepozvali (matka to vie),“ dodala.

Matka dievčaťa však neodpovedala tak, ako očakávala. Tvrdila, že týmto rozhodnutím učí svoju dcéru byť „tyranom“ a „využívať svoje bohatstvo na získavanie priateľov“.

„Matka sa potom spýtala, či by sa jej dcéra mohla ospravedlniť, napísať Payton lisť a potom by sme to mohli všetko prehodnotiť. Povedala som jej, že to neurobíme, a stal sa z toho veľký problém zakaždým, keď ju vidím v škole,“ napísala žena na Reddite.

                          unsplash

Paytonina matka v tom istom príspevku uviedla, že jej dcéra sa niekoľkokrát vrátila domov s plačom, pretože jej spolužiačka veľmi zlá. Inokedy ju nenechala hrať sa s ostatnými dievčatami cez prestávku a zámerne ju nechala vonku, keď skákali cez švihadlo (prípad, ktorý videl aj učiteľ). Tiež ju prezývali „plačka“ a povedali jej, že nie je „pekná“ a že je príliš bacuľatá na to, aby bola roztlieskavačkou…

 

zdroj

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Matka pozvala celú triedu svojej dcéry okrem jednej násilnickej spolužiačky: TAKTO TO ODÔVODNILA”