Žena zachránila svoje dieťa po tom čo jej manžel poslal fotku z auta. Bolo to kvôli tomuto detailu

Po ukončení materskej dovolenky Rebecca nechala svojho trojmesačného syna Williama doma so svojim manželom Davidom.

Tá mu nechala presné inštrukcie a poprosila ho aby jej posielal fotky čo sa deje. Rebecca pracuje v Detskej nemocnici sv. Júda a počas pracovného času je prišla fotografia od manžela ako si žiadala.

Na fotke bol malý William pripútaný v autosedačke no Rebecce neušiel malý detail – jej syn bol pripútaný zle.

„Keď som sa pozrela na obrázok, ktorý poslal David, uvedomila som si, že autosedačka naozaj nie je dostatočne zabezpečená. Poslala som mu rýchlo správu a napísala: Uprav autosedačku. On to urobil, našťastie,“ píše Rebecca.

Mohlo to skončiť tragicky

No po 15 minútach prišiel šok! Rebecce volal jej manžel David, ktorý jej povedal, že mali autonehodu. Rebecca sa rýchlo vydala na miesto nehody a videla sanitku a 4 policajné autá, v tom momente jej určite preblyslo hlavou množstvo scenárov čo sa mohlo stať.

„Nakoniec som uvidela, že môj manžel stojí s mojím dieťaťom na kraji cesty a usmievajú sa. Vtedy som pocítila úľavu. Bola som rada. Neuvedomila som si, že som dovtedy vôbec nedýchala,“ vydýchla si matka Rebecca.

Výsledkom autonehody bolo ich rozbité auto, viacnásobná zlomenina Davidovej nohy a malý William celý incident prespal a nestalo sa mu našťastie nič. „Som veľmi šťastná, že mám manžela, ktorý vždy splní moje smiešne požiadavky a posiela mi veľa fotografií. Celá situácia by totiž mohla dopadnúť oveľa horšie. Auto je auto. Davidova noha sa uzdraví a maličký je v poriadku,“ konštatuje Rebecca.

Problém so zapínaním nemá iba David

Po incidente, Rebecca pridala na Facebook tento príbeh a tým chcela varovať všetkých rodičov aké je dôležité správne upevniť autosedačku. Ba čo viac vybrať aj tú správnu. Jej príspevok už zdieľalo 42 000 ľudí a 17 000 ľuďom sa je príspevok páči.

Medzi vyše 4000 komentármi svoje manželky označovali svojich mužov, ktorý majú so zapínaním svojich ratolestí do autosedačky taktiež problém.

„Zdá sa, že je to bežná situácia, ktorú rieši veľa ľudí,“ dodáva Rebecca. Podľa informácii asociácie Safe Kids Worldwide, správne zabezpečenie dieťaťa v autosedačke znižuje riziko úmrtia až o 71%.

https://www.facebook.com/tafarom/posts/10111487202166639

 

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Žena zachránila svoje dieťa po tom čo jej manžel poslal fotku z auta. Bolo to kvôli tomuto detailu”