Babička účtuje svojej rodine za štedrú večeru a učí, že nič nie je zadarmo

Babička z Cardiffu vo Walese účtuje poplatok svojej rodine za štedrú večeru, ktorú varí už šesť rokov. Aby sa uistila, že všetci zaplatia, pred prvým decembrom im všetkým zavolá, aby skontrolovala, či sú peniaze na jej bankovom účte.

Caroline, ktorá dokonca zvažuje aj náklady na elektrinu dospelým účtuje 18 dolárov a deťom 6 dolárov.

Berie to však s humorom: „Ak nezaplatíš do prvého decembra, neprídeš“. Ako vysvetľuje Caroline Duddridge, niektorí sa „sťažovali a hovorili, že majú deti, ale koniec koncov to nie je môj problém“.

Zatiaľ čo ju niektorí ľudia nazývajú ženu žgrloškou, jej priatelia si vo všeobecnosti myslia, že je to dobrý nápad.

Caroline tiež tvrdí, že vždy dbá na to, aby po vianočných oslavách nikto nemal problémy s peniazmi, čo sa často stáva kvôli nákladom na darčeky, najmä vo veľkých rodinách.

Žena má na takéto vianočné fungovanie svoje dôvody, keďže v roku 2015 ovdovela a rodinný príjem klesol o polovicu. Navyše je už na dôchodku, takže nemá peňazí nazvyš.

V dôsledku globálnej hospodárskej krízy, ktorej dnes čelíme, trávi Caroline „desiatky hodín“ hľadaním produktov, ktoré neovplyvnia jej rozpočet.

Na druhej strane vysvetľuje, že pri plánovaní, čo uvariť, vždy berie do úvahy názory každého.

Ľudia na internete sú vo svojich názoroch dosť rozdelení. Jeden človek napríklad napísal: „Je to váš dom, sú to vaše pravidlá.“ a podporil ju aj ďalší:

„Organizovať večeru s jedným príjmom je veľmi nákladné, nehovoriac o tom, aké stresujúce je variť pre viacerých ľudí. Nechcela by som, aby to moja matka platila zo svojho.“

Iní však jej činy odmietli slovami: „Moja mama a staré mamy sú lepší ľudia ako ja a nikdy by niečo také neurobili. Ani ja by som to nerobil. Je ťažké organizovať večere, ale prijmite tú stratu v tichosti.“

Čo si myslíte o jej čine? Napíšte nám o tom v komentároch na Facebooku!

 

zdroj

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsov, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Babička účtuje svojej rodine za štedrú večeru a učí, že nič nie je zadarmo”