Dieťa utrpelo poškodenie mozgu po páde z postele. Rodičia dúfali, že to nebude nič vážne, osud to však zariadil inak…

Nie je nič lepšie ako túliť sa k bábätku. To je dôvod, prečo si rodičia radi nechávajú deti vo svojich posteliach, keď spia. Vedia, že by to asi nemali, ale aj tak to robia.

Bohužiaľ, týmto spôsobom môžete narobiť veľa zla tým, že necháte dieťa spať v posteli. Vezmite si napríklad tento nešťastný príbeh o 6-mesačnom dieťatku menom Colton.

Keď Colton zaspal, rodičia Paige a Blake boli na návšteve u spoločného priateľa. Aby sa mohol cítiť pohodlnejšie, dali syna do kamarátovej postele a dbali na to, aby okolo neho umiestnili vankúše na ochranu.

Boli preč z miestnosti len chvíľu, keď sa Colton zvalil z postele na zem.

Spočiatku sa nezdalo, že by bol Colton vážne zranený.

„Na hlave mal hrčku. Hrbolček. Plakal, správal sa ostražito a v jednej chvíli sa dokonca usmieval,“ zverejnila Paige na svojom Facebooku. „Keďže sme paranoidní rodičia, rozhodli sme sa s ním ísť na pohotovosť. Mysleli sme si, že určite povedia, že si udrel hlavu, má hrčku a bude v poriadku.“

Ale na prekvapenie rodičov a veľké zdesenie Colton nebol v poriadku. Toto bol moment, kedy sa všetko v ich živote navždy zmenilo. „Zlomil si lebku a polovica celého jeho objemu krvi sa dostala do mozgu,“ napísala Paige.

„Vedela som, že niečo nie je v poriadku, keď som sa ho stále pýtala, či bude v poriadku, a všetci odpovedali: „Urobíme, čo budeme môcť,“ povedala Paige. „Nikto jednoducho nepovedal ´áno´.“

Neskôr zistila, že Colton krvácal natoľko, že dostal zástavu srdca. Celý mesiac musel znášať veľkú operáciu a magnetickú rezonanciu, ktorá so sebou priniesla nepríjemné správy. Poškodenie jeho mozgu bolo natoľko vážne, že lekári povedali, že by mohol byť vo vegetatívnom stave po zvyšok svojho života – teda ak to zranenie vôbec prežije.

Paige zverejnila svoj príspevok na Facebooku preto, aby ostatní rodičia brali všetky druhy poranení hlavy vážne, aj keď je to zdanlivo „len“ náraz. Nechce, aby si niekto iný musel prejsť niečím takým hrozným ako ona.

Je tu aj dobrá správa: Coltonovi sa v apríli podarilo otvoriť oči a lekári ho prepustili z nemocnice. Na jedenie stále používa kŕmnu hadičku a užíva celý rad liekov na záchvaty. Je tu nádej, ale stále je to hra s časom.

„Má sa dobre, usmieva sa na nás, čo je tá najlepšia vec na svete. Lekári však vysvetlili, že musíme pochopiť, že Colton utrpel veľmi závažné poranenie mozgu a vo väčšine prípadov deti s týmto zranením nežijú plnohodnodtne. Bude mať veľmi ťažký život.“

K tomuto typu zranenia môže dôjsť pri akomkoľvek type pádu, ale určite stojí za zmienku, aby ste si dávali pozor na to, či dávate svoje dieťa do postele pre dospelých, bez ohľadu na to, aké bezpečné to podľa vás môže byť.

zdroj

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Dieťa utrpelo poškodenie mozgu po páde z postele. Rodičia dúfali, že to nebude nič vážne, osud to však zariadil inak…”