Matka kontroluje telefóny svojich detí: „Mám na to právo, ak platím za ich mobilné telefóny,“ obhajuje svoje rozhodnutie.

Koľko je dovolené urobiť v mene ochrany našich detí? Pre Lauru Muse sa zdá, že súkromie nie je príliš dôležité, keďže matka priznala, že svojim deťom z času na čas kontroluje mobilné telefóny. To vyvolalo na internete veľkú diskusiu, keďže sa našli ľudia, ktorí jej činy obhajovali, zatiaľ čo iní to odsudzovali.

41-ročná matka, ktorá žije so svojou rodinou v Severnej Karolíne, každú noc pred spaním skonfiškuje mobilné telefóny svojich dvoch detí, Cohena a Kyliea.

Robí to preto, aby im zabránila zostať hore príliš neskoro. Niektoré noci však využíva čas na kontrolu toho, čo robia na svojich mobiloch.

Laura svoje činy obhajuje slovami: „Ich mobilné telefóny sú moje. Platím za ne.

Môžem si ich skontrolovať kedykoľvek budem chcieť.“ Dodala tiež, že „ľudia si myslia, že je to neúcta alebo zásah do ich súkromia, ale ja to tak robím“.

Žena, ktorá pracuje ako odborníčka na duševné zdravie, nič neľutuje. Podľa jej názoru je to len dobrá matka, ktorá sa stará o svoje detí.

Cohen a Kylie dostali svoje telefóny vo veku 11 rokov a ich matka odvtedy sledovala, čo tam robia.

Na začiatku vykonávala prekvapivé kontroly na týždennej báze, a hoci jej deti z toho neboli príliš nadšené, odovzdali svoje mobily s vedomím, že je to cena, ktorú za ne musia platiť.

Teraz, keď sú tínedžeri, Laura hovorí, že kontroly sú sporadickejšie, aj keď sú stále nečakané.

Hoci žena hovorí, že svojim deťom dôveruje, zároveň tvrdí, že jej činy ich chránia pred potenciálne nebezpečnými situáciami. Laura na svoj TikTok nahrala video, kde sa k celej situácii priznáva a niekoľko ľudí jej okamžite vyjadrilo svoj názor.

Jedna žena napríklad napísala: „Kontrola ich telefónov je zásahom do ich súkromia a ukazuje, že im neveríte. Už k vám nikdy nebudú úprimné.“

Čo si myslíte o tejto téme? Kontrolujete alebo kontrolovali by ste svojim deťom ich mobilné telefóny?

 

zdroj

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Matka kontroluje telefóny svojich detí: „Mám na to právo, ak platím za ich mobilné telefóny,“ obhajuje svoje rozhodnutie.”