Týždne po narodení mama porovnala fotku z ultrazvuku a dala si dokopy niečo, čo jej dlhšie unikalo…

„Prvý ultrazvuk, ktorý sme mali, bol urobený v 18. týždni a a videli sme tam najmä štruktúru kostí, a ich syn preto vyzeral trochu strašidelne.

Takže keď som videla tento snímok s detskou tvárou, ktorý bol urobený takmer v 39. týždni, bol úplne rozkošný, ale úprimne povedané, bola som rád, že nemá rohy! Je nezvyčajné získať takéto snímky v tomto neskorom štádiu tehotenstva, ale odborníčka, ktorá robila ultrazvuk, sa skutočne vyznala v maternici.

Videla som ultrazvuk visieť na chladničke mojej svokry, keď mal niekoľko týždňov, a vtedy mi to došlo…po narodení spal v rovnakej polohe, ako na fotografii!

Urobila som si porovnanie a bola som ohromená tým, ako si boli podobní v každom malom detaile.

Rozhodla som sa to zverejniť aj na sociálnej sieti Reddit, pretože som si myslela, že je to zaujímavé. Je príjemné komunikovať s vonkajším svetom po nespočetných dňoch strávených dojčením novorodenca.

Niekedy mám pocit, že neexistuje nič okrem mňa, môjho dieťaťa, mojich prsníkov a gauča!

Narodenie syna mi zmenilo život. Len sa na neho pozriem a niekedy začnem plakať, pretože ho tak veľmi milujem. Nechá sa kŕmiť, prebaľovať, maznať a je šťastný.

Prvý mesiac po narodení mal nevysvetliteľnú hemolytickú anémiu a ťažkú dlhotrvajúcu žltačku, preto odpočíva na tom modrom svetle. Chodili sme k lekárovi každé 1-2 dni na sledovanie jeho krvi a 48-hodinový pobyt v detskej nemocnici, ale zvládal to všetko ako šampión.

Teraz má takmer 3 mesiace a začína sa prebúdzať z novorodeneckej fázy a chce sa hrať a komunikovať. Manžel mu vymýšľa pesničky na gitare a texty piesní meníme tak, aby pasovali na jeho meno.

Vždy, keď sa na mňa usmeje, roztopím sa.

Len nedávno začal vydávať jemný smiech a moje srdce takmer explodovalo. Snažíme sa predvídať jeho potreby, takže naozaj nikdy nemá veľa dôvodov plakať. Považujeme sa za veľmi šťastných a snažíme sa nebrať ako samozrejmosť, že všetok tento dobrý humor môže kedykoľvek vyprchať!

Teším sa na to, ako sa zmení. Nemôžem sa dočkať, ako bude znieť jeho hlas. Môj manžel mi celý čas hral na gitare na moje tehotenské bruško takže sme zvedaví, či bude naklonený hudbe, keď bude starší. A, samozrejme, teším sa, keď prvýkrát povie mama!“

zdroj

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Týždne po narodení mama porovnala fotku z ultrazvuku a dala si dokopy niečo, čo jej dlhšie unikalo…”