streda, 22 mája, 2024

Konfuciov bod – miesto špeciálnej sily na ľudskom tele. Ak budete tento bod stimulovať po dobu 5 minút, potom…

Naše telo má obrovský potenciál a jeho schopnosti nás vedia neraz prekvapiť. Východná kultúra sa už po dlhé stáročia zaoberá štúdiom ľudského tela.

V priebehu rokov čínska tradičná medicína ponúkla množstvo vedomostí, ktoré nám pomáhajú pochopiť naše telo, jeho fungovanie a zaobchádzanie s ním.

Číňania veria, že ľudský život je riadený troma bodmi, ktoré majú špeciálnu moc: majster trávenia – bod Čingischán, majster času – bod Zu San Li a majster kontrolovania mysle – bod Konfucius.

точки на теле

Biologicky aktívne body

Číňania sú presvedčení, že každý orgán je spojený s určitým bodom na tele. Preto je vplyv na jeden z týchto bodov schopný vyriešiť rôzne zdravotné problémy. To isté platí pri bode Konfucius, ktorý pomáha zbaviť človeka chronického stresu a všetkých jeho následkov. Pýtate sa, prečo je to také dôležité?

точки на теле для расслабления

Chronický stres je pohromou moderného sveta. Žijeme v šialenom rytme a neustále sa dostávame do situácii, ktoré nám spôsobujú stres. Pomaly sa v nás hromadí a začne nám kaziť život. Okrem zhoršenej nálady, emocionálnych výkyvov a neurózy, dokáže chronický stres spôsobiť tráviace ťažkosti, poškodenie zraku ale aj omnoho viac.

точки на теле человека

Neustály škodlivý stres vplýva na činnosť žlčníka. Dokáže spôsobiť cholecystitídu, zápal žlčových ciest či kolitídu. Pri najviac zanedbaných prípadoch dochádza k narušeniu motorického napuchnutia žlče, ktorá sa postupne mení na kryštalický piesok a ten sa následne pretransformuje do kameňov.

Ak chcete zabrániť týmto ochoreniam, stačí si otvoriť Konfuciov bod na vašom tele. Mimochodom, bod dostal pomenovanie po tomto čínskom mysliteľovi a filozofovi na základe jeho schopnosti „regulovať jasnosť mysle, sprístupniť srdce a rozjasniť oči.“

точка конфуция

Kde sa tento bod vlastne nachádza? Aby ste ho našli, položte si ruku na zátylok a nájdite na ňom malú priehlbinku približne 2,5 cm nad líniou rastu vlasov. Práve tu sa nachádza bod Konfucius. Stimulujte ho prstom alebo napríklad obyčajnou ceruzkou (ak sa práve nachádzate v kancelárii). Bod masírujte krúživými pohybmi po dobu 5 minút. Je veľmi dôležité, aby ste to robili s vašou vedúcou rukou.

точки на теле для успокоения нервной системы

Po takejto masáži sa budete cítiť uvoľnene a pokojne. Stimulácia Konfuciovho bodu pomáha pri bolestiach hlavy, problémoch s očami, závratoch alebo poruchách sluchu. Okrem toho, pravidelnou masážou môžete zlepšiť funkciu žlčníka – bod sa nachádza na jeho energetickom kanáli. Taktiež sa jedná o skvelý spôsob, ako bojovať proti vysokému krvnému tlaku.

Čínski lekári už dávno odhalili pravdu o stimulácii biologicky aktívnych bodoch, ktoré sú schopné robiť s ľudským telom zázraky. Nielen že ho liečia, no dokážu vyriešiť problémy, na ktoré ostatné druhy liečby nezaberajú. Bod Konfucius je jedným z najsilnejších bodov ľudského tela.

Stimulujte ho vždy, keď sa cítite zle a uvidíte, že váš stav a postoj k stresovým situáciám sa zmení k lepšiemu. Jeden obyčajný zvyk dokáže zmeniť celý váš život!

Veríte v takúto liečbu? Podeľte sa s nami o vaše názory aj v komentároch!

zdroj:takprosto.cc

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsov, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

Latest

Newsletter

spot_img

Don't miss

spot_imgspot_img

Manžel ju chcel vyhodiť, ale ja som ju vzala a zachránila. Povieme vám, ako obnoviť orchideu z jedného listu

Orchidea je jedinečná v tom, že aj keď sa zdá byť mŕtva, môžete sa pokúsiť vdýchnuť jej druhý život. Ak má orchidea zhnité listy...

Sudca sa ženy opýtal, prečo potrebuje choré dieťa, ktoré opustili jeho biologickí rodičia. Jej odpoveď všetkým vyrazila dych

Addisyn Lopezová sa rozhodla z prvej ruky porozprávať o tom, ako začala svoju misijnú cestu v Guatemale. So svojou rodinou sa už desať rokov...

„Barbie s tmavou pleťou“ je jednou z najkrajších žien na svete: tieto fotografie fascinujú internet

Krása okolo nás môže mať rôzne podoby a o to viac to platí, keď ide o krásu ľudského tela. Vnímanie krásy je u každého...
Verified by MonsterInsights