Po zatiahnutí za šnúrku v podkroví muž odhalil záhadu, ktorá bola ukrytá takmer 70 rokov

Predtým, ako boli nútení opustiť krajinu, tento muž sa vrátil hľadať rodinný majetok, ktorý jeho otec ukryl.

Od svojho otca sa naučil, ako nájsť skryté predmety, ale nebolo to ľahké. Našťastie sa veci našli a boli vo výbornom stave.

Schlattner sa vrátil do svojho rodičovského domova a hľadal v podkroví malú šnúrku, ktorá bola pripevnená k jednému z drevených panelov. Keď sa police otvorili, našiel množstvo majetku z predchádzajúcich desaťročí.

Roky sa obával, že početné opravy strechy domu ich zničia.

Jeho otec ukryl na povale sedemdesiat balíkov. Na otvorenie panelových dosiek bolo použité malé kladivo.

Niektoré z balíkov boli otvorené, zatiaľ čo iné boli zabalené v hnedom papieri. Nechýbali noviny, vešiaky na klobúky, obrazy, lyže.

Zabalené tam boli aj ťažítka, ceruzky, dáždniky, školské lavice, nerozbalené cigarety, odznaky, knihy, ponožky, potreby na šitie. Všetko bolo aj napriek času stále použiteľné.

Poklady sú pre ich vysokú historickú hodnotu uložené v múzeu v českom meste Ústí nad Labem. „Balíky boli veľmi šikovne ukryté na povale.“

„Bolo neuveriteľné, aké veľké množstvo vecí sa zmestilo do takého malého priestoru. Odstránenie všetkého trvalo viac ako hodinu.“

Poklady preskúmal aj riaditeľ múzea, ktorý uviedol, že nájsť takýto skrytý „nemecký majetok“ v tejto oblasti, je mimoriadne nezvyčajné.

 

zdroj

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Po zatiahnutí za šnúrku v podkroví muž odhalil záhadu, ktorá bola ukrytá takmer 70 rokov”