Dievčatko malo smrteľnú chorobu, no zachránil ju jej otec. TOTO UROBIL

Najväčším želaním každého rodiča je, aby ich deti boli zdravé a prežili šťastné detstvo.

Keď pár, Karen Rodas a Paul Bybkin, privítal na svete svojho syna Nathaniela, ich šťastie trvalo len 36 hodín, pretože tak dlho žilo ich dieťa.  Narodil sa so stavom známym ako polycistická choroba obličiek, ktorá postihuje obličky a spôsobuje rast cýst. Žiaľ, často to vedie k zlyhaniu obličiek a presne to sa stalo bábätku Nathanielovi.

V roku 2013 bola dvojica požehnaná dcérou Maddy. Žiaľ, stalo sa to, čoho sa títo rodičia najviac obávali. Maddy sa narodila v rovnakom stave ako jej zosnulý brat.

Jej mamke a otcovi to zlomilo srdce.

Dievčatku sa nafúklo brucho natoľko, že vyzeralo ako brucho ženy v 9. mesiaci. Tentokrát však veci nabrali rýchly spád a Maddy dostala druhú šancu na život vďaka svojmu otcovi, ktorý jej daroval jednu obličku.

Predtým, ako sa uskutočnila táto život zachraňujúca operácia, Maddy strávila väčšinu svojho života v nemocnici a dni trávila spánkom až 18 hodín.

Lekári informovali rodinu, že šanca, že Maddy bude normálne dieťa, závisí od nájdenia vhodného darcu.

No na šťastie, jej otec bol vhodným darcom. ,,Keď sa Paul a Maddy, dve z mojich najcennejších duší, dostali pod nôž, moje nervy boli v troskách,“ uviedla Karen podľa The Mirror.

Operácia bola úspešná a Maddy aj Paul sa dokonale zotavili. ,,Paulova oblička zachránila naše dievčatko.

Teraz má nekonečnú energiu. Jej mohutné bruško teraz vyzerá trochu zaoblené a je z nej šťastné a zdravé dvojročné dieťa.“

Paul na druhej strane verí, že urobil len to, čo by pre svoje dieťa urobil každý otec. „Boli sme na horskej dráhe, ale každý otec by urobil to, čo ja. Daroval by obličku svojej dcére. Je to súčasť rodičovstva,“ uviedol Paul.

Pravdepodobne bude musieť podstúpiť ďalšiu transplantáciu o 25 rokov, ale kým nepríde ten moment, má veľa rokov na to, aby si užívala a žila svoj život naplno.

Sme veľmi šťastní za túto krásnu rodinku a prajeme im všetko šťastie, čo život môže priniesť. Viac článkov o rodine nájdete na tomto odkaze.

Zdroj

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Dievčatko malo smrteľnú chorobu, no zachránil ju jej otec. TOTO UROBIL”