Druhí by plakali, ale ona sa vždy usmieva. Keď mala jeden rok, rodičia urobili rozhodnutie, ktoré zmenilo život dievčatka

Malá bojovníčka Penny zo Švédska svetu ukázala, čo je v živote naozaj podstatné. Malé dievčatko od narodenia trpí veľmi vzácnou chorobou, ktorá jej spôsobila deformáciu nohy.

Už takmer okamžite po narodení sa jej lekári toto ochorenie snažili zmierniť rôznymi dlahami a špeciálnymi cvičeniami, no všetko bolo bez úspechu a tak jej žiaľ nôžku museli amputovať.

Fibulárne hemimélia, vzácna choroba ktorá každodenne skúša toto krásne usmievavé dievčatko ju trápi od prvé dňa jej života. Dnes má malá Penny už 3 roky a z toho 2 funguje s protézou.

Ked‘ mala Penny jeden rok, lekári dali rodičom na výber. Bud‘ sa jej chorá nôžka amputuje a ona sa naučí bez akýchkoľvek problémov s protézou chodiť a bude žiť normálny život, alebo nebude môcť poriadne chodiť a bude sa trápiť cvičením a dlahami, ktoré jej aj tak nikdy nepomôžu.

Jej rodičom bolo jasné, že aj tak pokročilá lekárska veda, nemá odpoved‘ a riešenie na takúto vzácnu chorobu a tak svoje dievčatko nechceli trápiť. Preto sa rozhodli pre alternatívu amputácie, ktorú lekári odporúčali.

Dievčatko zvládlo amputáciu bez problémov a ked‘ sa jej rany zahojili, naučila sa chodiť s protézou.

Penny dnes behá jedna radosť, nemá žiadné iné problémy a je vzorom pre mnohé iné deti a dospelých. Ak sa nabudúce budete sťažovať na svoje malé nedokonalosti krásy, ako napríklad krivý nos, alebo odstávajúce uši, spomente si na malú Penny, ktorá svoj hendikep berie ako pozitívum a dokonca si protézy ladí so svojím oblečením.

 

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Druhí by plakali, ale ona sa vždy usmieva. Keď mala jeden rok, rodičia urobili rozhodnutie, ktoré zmenilo život dievčatka”