Žena zdieľa milostný príbeh svojich starých rodičov na počesť ich 75. výročia svadby

Hovorí sa, že láska aj hory prenáša. Tento pár je toho dôkazom. Bola to láska na prvý pohľad a trvala skutočne celý život. V dnešnej dobe vidieť takú veľkú lásku je už raritou.

„Ľúbostný príbeh mojej starej mamy a starého otca by mohol závidieť aj Hollywood. Je to 75 rokov manželskej blaženosti a nie preto, že to bolo ľahké, ale preto, že sa zaviazali jeden druhého milovať až do konca.“

Moja stará mama spomína, ako sa stretli na posviacke kostola v roku 1940. Mala 14 rokov a môj starý otec mal 15. Je krásne, že sa stretli a zamilovali práve na posviacke kostola, pretože môj starý otec bol celý život pastorom.

Moja stará mama hovorí. ,,Mali sme večeru v kostole a potom sme išli von sa zahrať. Počas hry som schmatla jeho hodvábnu vreckovku a on sa ju snažil odo mňa dostať späť. Nikdy som mu tú vreckovku nevrátila. Uchovala som si ju dodnes, celých 80 rokov!“

Moja stará mama hovorí, že o pár rokov neskôr to začalo byť vážne. Mala 18 a môj dedko mal 19. Pristihli sa, ako sa rozprávali o budúcnosti, o kúpe spoločného domu a o tom, ako by mohol vyzerať ich život, a potom ju môj dedko zastavil a povedal. ,,Tak radšej začneme od začiatku. Vezmeš si ma?“

 

Môj starý otec hovorí, že si pamätá ich svadobný deň ako by to bolo včera. ,

,Bol som blažene šťastný a pamätám si, že naša svadobná pieseň bola‚ I love you truly. Bol to nádherný deň a bol som taký šťastný.“

Môj starý otec mi veľakrát povedal, že ich život nebol vždy ľahký, ale Boh bol k nim taký dobrý. Hovorí, že jediný spôsob, ako dosiahnuť, aby manželstvo vydržalo, ako je to ich, je milovať Ježiša a jeden druhého. V tomto poradí.

Rýchlo vpred. K dnešku majú 5 dcér, 18 vnúčat a nespočetné množstvo pravnúčat. Práve oslávili 75. výročie svadby. Moja stará mama si obliekla svadobné šaty a závoj a podišla k môjmu dedkovi, ktorý sedel v kresle.

Oči sa mu rozžiarili, akoby to bol ich svadobný deň. Cez FaceTime mali okolo seba všetky svoje dcéry a celú rodinu. Láska a radosť v miestnosti bola hmatateľná. Pár mesiacov predtým sme si nemysleli, že môj starý otec oslávi tento deň. Do nemocnice sme ho museli umiestniť len krátko pred ich veľkou oslavou.

Môj starý otec pripisuje ich 75 rokov manželstva tomu, že ho moja stará mama stále miluje a odpúšťa mu. Moja babička povedala, že stále nosí svoj pôvodný snubný prsteň, ktorý kúpili spolu za 75 dolárov.Viem, že toto výročie pre nich znamenalo celý svet. Bol to nielen obrovský míľnik, ale myslím si, že vedeli, že môže byť aj ich posledným.

Môj dedko spadol krátko po ich 75. výročí svadby a pre zvýšenú starostlivosť sme ho museli umiestniť do hospicu. Pretože si nikdy nepredstavovali, že budú žiť svoje posledné dni oddelene, rozhodli sa odletieť a presťahovať sa do domu ich dcéry. To im umožnilo získať starostlivosť, ktorú potrebovali a tráviť posledné dni spolu.

To, čo robí príbeh mojich starých rodičov tak legendárnym, nie je žiadna mágia, ani veľa peňazí, ani dokonalý život. Je to len láska, ktorú k sebe mali počas dlhého obdobia a ako sa táto láska rozliala na všetkých okolo nich. Či už to boli susedia, ich rodina, kostol, alebo náhodní ľudia, ktorých stretávali, ich život bol definovaný láskou.

Príklad, ktorý dali našej rodine je neuveriteľný. Sledovať moju starú mamu, ako jej stekajú slzy po tvári, môjho deda žiariaceho radosťou, ako si spomína na svoj svadobný deň, to je príbeh lásky, ktorý v dnešnom svete všetci potrebujeme.

Keby to išlo ľahko, dokázal by to každý. Čo robí 75 rokov takouto oslavou je, že počas ich manželstva sa mohli viac ako 100-krát vzdať. Nevybrali si ľahkú cestu, ale vybrali si cestu, ktorá bude ťažiť z úžitku pre ďalšie generácie a teraz ovplyvňuje moju vlastnú rodinu.

Zdroj
Zdroj foto: Instagram

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Žena zdieľa milostný príbeh svojich starých rodičov na počesť ich 75. výročia svadby”