Bol Shrek inšpirovaný skutočným človekom? Toto je pravda o ktorej veľa ľudí nevie

Je zaujímavé, že Shrek, populárna animovaná postavička, ktorú všetci poznáme a milujeme, sa nápadne podobá na skutočného človeka, známeho ako Francúzsky anjel. Áno, čítate správne. Stalo sa mu však niečo veľmi tragické, čo inšpirovalo tvorcov k vytvoreniu tejto milovanej postavy, ktorú dnes poznáme — jediného, ​​dobrosrdečného Shreka. Pozrime sa, ako vznikol.

Zoznámte sa s osobou, o ktorej sa hovorí, že inšpirovala tvorcov Shreka.

Maurice Tillet bol prominentnou wrestlingovou hviezdou počas 30. a 40. rokov 20. storočia. Napriek tomu, že ho jeho priatelia z detstva nazývali „ francúzsky anjel “ pre jeho blond vlasy a anjelskú tvár, Tilletovi bola diagnostikovaná akromegália vo veku 17 rokov. Táto hormonálna porucha spôsobuje nadmerný rast kostí, najmä na rukách, nohách a tvári.

Po Tilletovom raste vyvolanom akromegáliou sa jeho fotografie nápadne podobajú na Shreka, milého zlobra z filmu z roku 2001. Napriek svojmu detskému snu stať sa právnikom sa Tillet pripojil k francúzskemu námorníctvu a neskôr sa v roku 1937 venoval kariére profesionálneho wrestlingu.

Napriek svojmu neobvyklému vzhľadu viedol Maurice Tillet pozoruhodný život a prispôsobil sa výzvam spôsobeným jeho stavom. Bohužiaľ, počas jeho života boli dostupné liečby akromegálie obmedzené a ako sa jeho stav zlepšoval, jeho kardiovaskulárny systém sa snažil držať krok s neustálym rastom jeho tela. V dôsledku toho Maurice zoslabol a sila jeho postavy ako „francúzskeho anjela“ začala klesať.

Maurice spolupracoval s Louisom Linckom na vytvorení niekoľkých sadrových búst jeho tváre počas jeho zhoršujúceho sa zdravia. Tieto busty mali slúžiť na 2 účely.

Po prvé, aby si pripomenul svoju zápasnícku kariéru, a po druhé, aby zdokumentoval, ako akromegália ovplyvňuje ľudské telo. Busty, ktoré sú teraz vo vlastníctve Siene slávy International Pro Wrestling, slúžia ako dôkaz Mauriceovej odvahy a odolnosti voči jeho stavu.

Maurice Tillet zomrel vo veku 50 rokov 4. septembra 1954 na infarkt spôsobený jeho akromegáliou. Všeobecne sa hovorí, že Mauriceov jedinečný vzhľad slúžil ako inšpirácia pre dizajn postavy Shreka. Zatiaľ čo DreamWorks Animation to nikdy nepotvrdil, podobnosti medzi týmito 2 postavami je ťažké ignorovať. Maurice a Shrek odmietli dovoliť, aby ich definoval ich nekonvenčný vzhľad, a pokračovali vo vedení pozoruhodných životov.

Zatiaľ čo Maurice Tillet zostane navždy v pamäti pre jeho vzhľad, jeho odkaz ďaleko presahuje. Bol to dokonalý zápasník a odolný jedinec, ktorý čelil svojmu stavu s odvahou a dôstojnosťou. Prostredníctvom internetu zostane Maurice navždy zapamätaný ako muž, ktorý inšpiroval každého obľúbeného zlobra, Shreka.

zdroj: brightside.me

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Bol Shrek inšpirovaný skutočným človekom? Toto je pravda o ktorej veľa ľudí nevie”