Prežite špeciálne udalosti v pohodlí: Najlepšia bielizeň pre obdobie menštruácie, tehotenstva i materstva

Väčšinu žien za život čaká niekoľko udalostí, ktoré vyžadujú špeciálnu bielizeň. Nemyslíme tým ale svadbu, výročie alebo okrúhle narodeniny. Na mysli máme tehotenstvo, materstvo aj samotnú menštruáciu. Vieme, že pohodlie začína už pod šatami a pri týchto udalostiach to platí dvojnásobne.

Skvelá alternatíva k hygienickým pomôckam

Počuli ste už o menštruačných nohavičkách ? V posledných niekoľkých rokoch sa z nich stal hit. A nie je sa čomu diviť. Menštruácia je neoddeliteľnou súčasťou našich životov, a preto neustále hľadáme spôsoby, ako ju prežiť v maximálnom pohodlí. Menštruačné nohavičky sú práve také. Navyše sú jednoduché na používanie a veľmi diskrétne.

Ako vlastne fungujú? Ich kúzlo spočíva v tom, že sa skladajú z troch vrstiev – vrchnej, prostrednej a spodnej. Vrchná vrstva odvádza tekutiny preč od tela. Prostredná zabraňuje pretečeniu a vonkajšia vrstva vyzerá ako bežná spodná bielizeň. Všetky navyše účinne neutralizujú zápach.

Tehotenstvu vládnu pohodlné kúsky!

Najkrajšie životné role si zaslúžite prežiť v tých najpohodlnejších kúskoch, ktoré nikde nebudú škrtiť či tlačiť na meniace sa telo. Prvé, čo okolie prezradí, že ste tehotná nebude rastúce bruško, ale pretekajúce košíčky. V takej chvíli si kúpte pohodlnú tehotenskú podprsenku – ale pozor, ešte nie tú dojčiacu. Prsia budú v priebehu tehotenstva veľmi citlivé, a preto potrebujú bielizeň z priedušných a elastických materiálov . Pri výbere tehotenskej podprsenky preto myslite na to, že by mala obsahovať 10 až 20% elastanu.

Mimo pŕs vyžaduje aj rastúce bruško prádlo, ktoré ho nebude nikde obmedzovať ani tlačiť. Preto aj nohavičky pre nastávajúce mamičky musia byť pohodlné, flexibilné a ušité z materiálov citlivých k pokožke. Tehotenské nohavičky sa spravidla vyrábajú v dvoch hlavných strihoch – s vysokým pásom a s nízkym. Prvý z menovaných má zvýšený pás a nohavičky tak objímajú skoro celé bruško. Druhé naopak končia priamo pod ním.

Ak ste tehotná počas chladnejších mesiacov a nechcete sa vzdať šiat alebo sukní, stavte na tehotenské pančuchy. Tie vďaka vysokému pásu príjemne zakryjú celé bruško a ich špeciálny strih nohavičkovej časti bruško zospodu pridržia. Ploché švy navyše spôsobia, že pančuchy nebudú nikde tlačiť.

Keď je bábätko na svete

Nákup dojčiacej podprsenky pokojne nechajte až na posledné týždne pred pôrodom alebo krátko po ňom. Prečo? Prsia sa vám neustále menia a ich veľkosť sa ustáli najskôr týždeň po pôrode s nástupom dojčenia. Každej mamičke prídu vhod aj vkladacie bavlnené vložky do podprsenky, ktoré udržia pokožku pŕs v čase dojčenia suchú.

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Prežite špeciálne udalosti v pohodlí: Najlepšia bielizeň pre obdobie menštruácie, tehotenstva i materstva”