Na Slovensku neberieme opatrenia na ľahkú váhu. Vychválili nás až v Amerike!

Od 30. marca sa na Slovensku zaviedlo prísnejšie opatrenie týkajúce sa zamedzenia šírenia nového koronavírusu. Nosenie rúška či inej ochrany horných dýchacích ciest je tak povinné mimo miesta bydliska. Problémom však je ich dostupnosť no ľudia sa vynašli a rúška si pre rodinu a známych, dokonca aj pre nemocnice, šijú doma sami. 

 

Zo známych osobností pomáha šitím rúšok slovenská speváčka, Beáta Dubasová, ale česká speváčka Lucie Bílá, ktorá je vyučená krajčírka. Disciplinovanosť Slovákov čo sa týka nosenia rúšok a dodržiavania nariadení pochválili až v Amerike. V správach americkej CNN sa objavili zábery moderátorov televíznych novín TV JOJ, ktorí počas vysielania nosia rúška. Preto si v americkej reportáži za poctivé nosenie rúšok vyslúžili pochvalu.

V Amerike je momentálne najväčší počet nakazených na svete, až 336 851 podľa portálu worldometers.info, ktorá pravidelne aktualizuje informácie. Ďalším problémom pre USA je aj nedostatok ochranných pomôcok čo ohrozuje životy zdravotníkov a ich rodín.

 

 

zábery z americkej CNN

zdroj: joj.sk

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Na Slovensku neberieme opatrenia na ľahkú váhu. Vychválili nás až v Amerike!”