“Podpíš mu to a ukáž, že ste stále jedna žumpa!”: Matovič sa vyjadril k zbieraniu podpisov na zvolanie mimoriadnej schôdze

Tohto roku sa parlamentom pretriasa jedna kauza za druhou, no jednu vec majú spoločnú. Každá jedna kauza sa týka neoprávneného získania titulu poslancami z dôvodu plagiátorstva pri písaní záverečných prác. Rovnaká vec sa riešila ešte za starej vlády no teraz je “pod paľbou” samotný premiér Matovič. Ten si svoju chybu priznal no strana SMER-SD však plánuje jeho odvolanie. Do zbierania podpisov sa dala aj skupina „odídencov“ pod velením Petra Pellegriniho pod záštitou jeho novej strany Hlas – sociálna demokracia.

 

Na zvolanie mimoriadnej schôdze na vyslovenie nedôvery premiérovi je potrebných 30 podpisov. Zatiaľ však nie je jasné, ktorí opoziční poslanci okrem Smerákov a členov Hlasu by sa do toho pustili. Predpokladá sa však, že návrh podporia poslanci ĽSNS. No koaliční poslanci si nemyslia, že sa tento počin podarí, keďže by padla vláda. Navyše im táto snaha nestojí za to aby sa k moci dostal opäť Robert Fico.

SMER – SD

DOZREL ČAS NA ODVOLÁVANIE MATOVIČA Podpredseda strany SMER – SD Jur… aj Blanár spolu s nezaradeným poslancom R. Rašim priniesli do podateľne Národnej rady SR podpisy 39 poslancov žiadajúcich zvolanie mimoriadnej schôdze parlamentu, na ktorej bude odvolávaný premiér I. Matovič.

 

„Aktuálne sumarizujeme vyzbierané podpisy. V najbližších dňoch podáme návrh na zvolanie mimoriadnej schôdze parlamentu,“ vyjadril sa včera Ján Mažgút, hovorca Smeru. Pellegrini apeloval na to, že zbieraním podpisov na zvolanie schôdze na vyslovenie nedôvery premiérovi si iba plnia svoj sľub. Avšak ešte včera večer prišla od hovorkyne Petra Pellegriniho informácia, že strana Hlas a Smer spájajú spoločne sily a návrh na odvolanie Matoviča podajú spoločne.

Dôvera ľudí zaväzuje V Bratislave pokračoval náš Pelletón podpisov. Bratislavčania a Petržalčania vytvorili skvelú atmosféru, za ktorú im úprimne ďakujeme. Z rozhovorov cítim veľkú dôveru pre politiku a hodnoty, ktoré reprezentuje HLAS – sociálna demokracia. Verím, že poctivou prácou pre ľudí naplníme ich očakávania. #hlas #socialnademokracia #peterpellegrini #slovensko🇸🇰

No Description

 

Matovič neostal ticho

Tento počin vytočil premiéra Matoviča na toľko, že Pellegrinimu prostredníctvom Facebooku poslal uštipačný odkaz. “Pánovi si slúžil verne 20 rokov. Kryl si jeho mafiánske činy, zametal si stopy, obhajoval pred ľuďmi aj tie najhoršie zločiny, ktoré vaša mafiánska banda páchala,” ďalej dodal aj narážku, že na ich systém doplatili životom mladí ľudia čím narážal na Jána a Martinu. Pellegriniho nazval aj Ficovým klonom no polichotil mu tým, že mu sarkasticky pochválil úsmev a jamky v lícach. Na druhej strane Fica prirovnal iba k zodratému psovi. “Zodral sa však pre teba a tebe podobných – riťolezov a šplhúňov po cudzých chrbtoch a ty si mu taký nevďačný,” útočí premiér ďalej.

Security Check Required

No Description

 

Premiér ma momentálne úplne iné starosti

Aj napriek tomu, že je Matovič v Bruseli na rokovaní lídrov členských štátov EÚ, si našiel čas aby reagoval na súčasné témy. V Bruseli sa práve rokuje o najväčšom ekonomickom balíčku v histórii, kde by stovky miliárd eur mali pomôcť zažehnať ekonomickú krízu napáchanú koronavírusom. No po štyroch dňoch to vyzeralo márne, keďže sa vyskytlo hneď niekoľko problémov. Tým bola podmienka právneho štátu, ktorú nespĺňa Maďarsko. Lídri sa navyše nevedeli dohodnúť ani na tom aká časť finančnej pomoci bude predstavovať nenávratné granty a akú časť budú tvoriť návratné pôžičky. Dnes ráno však premiér prostredníctvom Facebooku oznámil, že je po 113 hodinách „dohoda konečne na svete“.

Security Check Required

No Description

 

Ako to podľa Vás celé skončí? Chceli by ste aby Matovič odstúpil?