Poľský prezident, Andrzej Duda, prirovnáva ideológiu LGBTI ku komunizmu

V Poľsku sa schyľuje k prezidentským voľbám, ktoré boli kvôli koronavírusu preložené na 28. júna. Terajší poľský prezident, Andrzej Duda, opäť kandiduje a v sobotnom predvolebnom prejave prezradil aj svoj postoj ku komunite LGBTI. Tú ideologicky prirovnáva ku komunizmu a rovnaké názory zastáva aj konzervatívna strana Právo i spravodlivosť, ktorej je členom.

Ideológia LGBTI je ničivejšia ako komunizmus

Duda odmieta práva tejto komunity a myslí si, že ide iba o zahraničný vplyv, ktorý podkopáva tradičné hodnoty poľskej spoločnosti. „Generácia mojich rodičov bojovala štyridsať rokov za to, aby sa zo škôl odstránila komunistická ideológia a nemohla byť vnucovaná deťom.

Deti, mládež, vojaci či mládežnícke organizácie nemohli byť indoktronované… Nebojovali za to, aby sa (teraz) objavila nová ideológia, ktorá je ešte ničivejšia,“ povedal počas prejavu na margo LGBTI komunity podľa portálu Gazeta.pl.

 

Poliaci nerešpektujú LGBTI komunitu

Rovnako teno týždeň Duda predstavil svoje predvolebné návrhy, ktorými by chcel podporiť rodiny. V rámci toho chce zakázať možnosť sobášu pre homosexuálne páry či možnosť adoptovania dieťaťa takýmto párom. Európska nezávislá organizácia ILGA-Europe považuje Poľsko za jednu z krajín, ktorá najmenej rešpektuje práva komunity LGBTI.

Proti jeho výrokom je jeho protikandidát v prezidentských voľbách, Robert Biedroń. Sám urobil veľmi razantný krok, keď sa pred prevažne katolíckym poľským národom priznal k homosexualite. Dudovi tak cez Twitter odkázal aby “skončil s nenávisťou”.

 

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsov, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Poľský prezident, Andrzej Duda, prirovnáva ideológiu LGBTI ku komunizmu”