Matoviča nazval bláznom: Robert Fico (Smer SD) chystá návrh na Ústavný súd!

Druhá vlna koronavírusu je v plnom prúde a vláda na čele s premiérom Matovičom spolu s pandemickou komisiou a ústredným krízovým štábom musí rozhodovať o tom čo ďalej. Aj keď máme oproti iným krajinám oveľa miernejšie opatrenia, niektorým občanom sa nepozdávajú. Dali to najavo aj počas utorkových protivládnych protestov, kde sa k protestujúcim pridali aj politici zo Smeru či ĽSNS. Práve lídrovi Smeru sa nepáči to, že sa chystajú aj ďalšie plošné testovania a Matovičovi tak posiela tvrdý odkaz!

Opozícia sa búri

Dnešným dňom sa začalo štvrté plošné testovanie v 458 obciach a mestách Slovenska. Tento postup, ktorý schválil aj ústredný krízový štáb sa však nepozdáva každému. Svoj jasný nesúhlas vyjadrili niektorí občania na utorkových protestoch. Tam ich podporili aj také mená ako Robert Fico či Marián Kotleba.

Za to, že sa aj oni takto pripojili k protestom proti opatreniam či vláde im Matovič chce dopriať aby aj oni v boji s koronavírusom pripojili ruku k dielu. Chcel aby sa pridali k Richardovi Sulíkovi a pomohli mu vybaviť ďalšiu dodávku antigénových testov, ktoré budú použité na ďalšie pretestovanie obyvateľstva.

 

Poputuje to na Ústavný súd!

Robert Fico má však s ohľadom na plošné testovanie úplne iný názor.

“Sme presvedčení, že povinné celoplošné testovanie je protiústavné.

Preto oznamujeme, že ak sa tento blázon na Úrade vlády opäť rozhodne vyhlásiť celoplošné testovanie Slovenska a bude vydierať ľudí, že pokiaľ nebudú mať nejaké modré papieriky, nebudú môcť ísť do obchodu alebo do práce, okamžite podáme návrh na Ústavný súd, aby rozhodol, či takéto testovanie môže alebo nemôže prebehnúť za takýchto podmienok,” vyjadril sa Fico na tlačovke, kde rečnil na tému testovania. Poukázal tak na predošlé podmienky, ktoré netestovaným ľuďom značne obmedzili pohyb a ľudia s negatívnym certifikátom mali viac voľnosti.

 

Tlačová beseda strany SMER – SD k téme: Povinné celoplošné testovanie je nezmysel

Tlačová beseda strany SMER – SD k téme: Povinné celoplošné testovanie je nezmysel

Uverejnil používateľ Robert Fico Piatok 20. novembra 2020