Premiér nazval Sulíkov Semafor zdravia “cestou do pekla”. Ak sa bude opäť testovať, nebude to už dobrovoľné!

Posledné dni v politike sa opäť nesú v duchu hašterenia sa Matoviča a Sulíka. Matovič chce ďalšie testovanie no Sulík toto riešenie kritizuje. Dnes tak líder SaS prišiel so svojim pandemickým plánom, ktorý chce predstaviť Ústrednému krízovému štábu. Matovič tento plán však nazval “cestou do pekla” a trvá na ďalšom testovaní ešte pred Vianocami, ktoré nemusí byť dobrovoľné.

Krajčí počká

„To nie je Sulíkov plán, to je plán cesty do pekla,” kritizuje premiér Igor Matovič. Podľa jeho slov Sulíkov plán neprihliada na kĺzavý medián a budú sa nim zaoberať až v prípade ak prejde medzi odborníkmi.

„Richard Sulík chce urobiť z ústredného krízového štábu diskusný klub,“ poznamenal premiér. Matovič sa o Sulíkovi dokonca vyjadril ako o malom decku a tvrdí o ňom aj to, že je “podlý a krivý”. Medzitým aj minister zdravotníctva, Marek Krajčí, vzhľadom na predstavenie Sulíkového plánu ten svoj stiahol a tvrdí, že počká.

Čo sa týka ďalšieho testovania, premiér potvrdil, že sa o ňom rozhodne v najbližších týždňoch. Pre reláciu TA3 zároveň prezradil to, že pri predošlých plošných testovaniach sa modré certifikáty osvedčili. „Robiť akékoľvek plošné testovanie na dobrovoľnej báze by boli vyhodené peniaze,“ naznačil možné zmeny Matovič dnes pred rokovaním Ústredného krízového štábu.