Obyčajné divadielko: Slováci spochybňujú očkovanie v priamom prenose. Mali sa používať striekačky s falošnými ihlami a namiesto vakcíny im vpichli vitamín C!

Už od včera (26. december) prebieha na Slovensku vakcinácia proti ochoreniu Covid-19. V prvej várke k nám prišlo až 10 000 dávok vakcín, ktoré musia byť uskladnené v špecifických podmienkach. Ako prvému vakcínu podali profesorovi Krčmérymu. Dnes od 10-tej rána sa postupne dávajú očkovať ministri a členovia vlády. Ráno v priamom presnose sa dala zaočkovať aj hlava štátu, Zuzana Čaputová. No aj napriek fotkám a živým prenosom z očkovania sa nájdu ľudia, ktorí ho aj naďalej spochybňujú.

 

Obávať sa je ľudské

Mnohí Slováci sú totiž presvedčení o tom, že namiesto vakcíny si odborníci a štátnici nechali pichnúť vitamín C. Po internete tak kolujú mnohé fámy aj o tom, že striekačka bola prázdna či falošná ako používajú vo filmoch. “Musím povedať, že vnímam isté obavy ľudí, pokiaľ ide o vakcináciu. Chcem povedať, že tým obavám rozumiem, že ich chápem, že sú prípustné, sú ľudské,” vyjadrila sa ráno pred samotným očkovaním Čaputová. Na svojom Facebooku neskôr vyjadrila svoju dôveru zdravotníkom aj vedeckému poznaniu s ohľadom na očkovanie proti koronavírusu. 

 

Inteligencia národa v praxi 🥴🤮

Uverejnil používateľ Zbohom Fico Sobota 26. decembra 2020

 

 

Pichli im vitamíny!

K fáme či si profesor Krčméry a ostatní odbornící dali pichnúť vitamín C sa vyjadril včera aj on sám. “Bola to dnes skutočná vakcína proti koronavírusu a skutočná ihla. Vitamín C mám kúpený doma v tabletkovej forme, 1 000 miligramový s postupným uvoľňovaním. Skvelá vec tento vitamín C v tabletkách ako prevencia počas zimy, odporúčam,“ vysvetlil popieračom 60-ročný epidemiológ.

Aj napriek faktu, že očkovanie prebiehalo na živo a existuje z neho mnoho video a fotodokumentácie, Slováci aj naďalej veria tomu, že išlo iba o “obyčajné divadielko”. Sú aj naďalej presvedčení, že očkovanie proti koronavírusu je akési sprisahanie a očkovať sa nedajú. Na dezinformátorov už upozornila aj polícia.

 

MICHAL TAKTO VYBAVIL TONYHO ZA NÁS: BUĎ AKO MICHAL!

Aj takto nám Tony okomentoval náš status o tom, ako policajti…

Uverejnil používateľ Hoaxy a podvody – Polícia SR Nedeľa 27. decembra 2020

 

 

Výber komentárov pod článkami týkajúce sa očkovania na Slovensku:

Zdroj: facebook.com

 

Zdroj: facebook.com

 

Zdroj: facebook.com

 

Zdroj: facebook.com

 

Zdroj: facebook.com

 

Zdroj: facebook.com

 

Rôzne pochybovačné komentáre zozbierala aj satirická stránka Zomri:

Prebehli sme prakokotie hovnomety, aby ste vy nemuseli. Komenty sme vyberali viac menej náhodne.
Ak ste našli výživnejšie, radi si ich prečítame, podeľte sa.

Uverejnil používateľ Zomri Sobota 26. decembra 2020