Pellegrini si myslí, že Mikas by mal odstúpiť. Kvôli rýchlej zmene vyhlášky ho nazval sluhom vládnej koalície!

Včera prebehlo mimoriadne rokovanie vlády, ktorého sa mohli zúčastniť aj Covid-pozitívni poslanci. Mohli tak spraviť po tom čo hlavný hygienik, Ján Mikas, na poslednú chvíľu upravil vyhlášku, ktorá im to dovolila.

Hlavnou témou rokovania bolo predĺženie núdzového stavu, ktorý by inak skončil dnešným dňom (29. decembra). Tento krok kritizoval aj poslanec zo strany Za ľudí, Miroslav Kollár. Do Mikasa ale aj vládnej koalície sa slovne pustil aj zakladateľ novej politickej strany Hlas-SD, Peter Pellegrini.

Obyčajný papalášizmus

“Už niekoľko dní opäť vidíme okázalé prejavy papalášizmu a politiky rovnejších medzi rovnými. A je mi veľmi ľúto, že sa na túto politickú hru opäť prepožičiava hlavný hygienik, ktorého úlohou je chrániť zdravie ľudí, a nie robiť slúžku vládnej koalícii,” spomenul vo svojom statuse Pellegrini. Vyzdvihol však fakt, že počas uplynulého víkendu sa aj na Slovensku zahájilo očkovanie.

Nepáčilo sa mu však to, že niektorí mladí a zdraví poslanci, ktorí nepatria do rizikovej skupiny dostali vakcínu. Tú máme momentálne k dispozícii iba v obmedzenom množstve. “Tu očkujeme mladých a zdravých ľudí, ktorí vzhľadom na svoju dôveryhodnosť nie sú žiadnymi zásadnými osobnosťami, schopnými presviedčať pochybovačov,” dodal k očkovaniu.

 

 

S predĺžením núdzového stavu nesúhlasíme

V ďalšej časti svojho vyjadrenia sa dostal aj k už spomínanej vyhláške hlavného hygienika. “Ako chcú vládni politici, aby ľudia rešpektovali ich nariadenia, ak ich sami okázalo rad radom porušujú? Akým príkladom idú, ak si papalášsky umožnia výnimky, o ktorých sa iným nemôže ani snívať? Už nám zrazu nezáleží na zdraví ľudí, keď má prednosť politika?” pýta sa rétoricky.

Poslanci zo strany Hlas-SD sa tak včerajšej mimoriadnej schôdze vlády vôbec nezúčastnili. Pellegrini dodal aj fakt, že jeho strana s predĺžením núdzového stavu nesúhlasí. Myslí si, že vláda mala dostatok času na to aby občanov presvedčila o dôležitosti opatrení proti koronavírusu a sama im šla príkladom v rámci ich dodržiavania.

 

Mikas by mal odstúpiť

“Je mi veľmi ľúto, že toto papalášstvo umožňuje sám hlavný hygienik, ktorý má v prvom rade dbať o zdravie všetkých ľudí na Slovensku. Ján Mikas už svojimi krokmi prekročil čiaru, ktorá delí odborníkov od politikov. A mal by zvážiť svoj odchod z funkcie, ktorá má a musí byť výlučne odborná,” dodal na záver Pellegrini. Včerajšiu schôdzu parlamentu ostro kritizoval aj predseda Smeru-SD, Robert Fico, ktorí poslancom hrozil odňatím slobody za šírenie nebezpečnej a nákazlivej ľudskej choroby.

 

 

Celý status si môžete prečítať tu:

JÁN MIKAS BY MAL ZVÁŽIŤ ODCHOD Z FUNKCIE

Vianoce ako sviatky pokoja a lásky nijako nepridali vládnej koalícii čo i len…

Uverejnil používateľ Peter Pellegrini Pondelok 28. decembra 2020

zdroj foto: Peter Pellegrini Instagram

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Pellegrini si myslí, že Mikas by mal odstúpiť. Kvôli rýchlej zmene vyhlášky ho nazval sluhom vládnej koalície!”