Bývalý vyšetrovateľ o Lučanskom: “Roky pretvárky oklamali aj väzenských psychiatrov či psychológa.”

Minulý týždeň sa bývalý policajný prezident, Milan Lučanský, pokúsil o samovraždu a upadol do kómy. O deň na to bývalá ministerka vnútra, Denisa Saková, ako prvá oznámila smutnú správu o úmrtí Lučanského. K prípadu sa vyjadrila opozícia, ktorá obvinila premiéra Igora Matoviča. Okrem iného sa po internete šírili rôzne fámy o smrti Lučanského, ktoré rozšíril aj Fedor Flašík. K osobe Lučanského a k smrti, ktorú si zvolil sa vyjadril aj bývalý policajný vyšetrovateľ, Jozef Šátek.

 

Vedel do čoho ide

“Takým operatívcom ako bol aj gen. Lučanský som hovoril „kovboji“. Žili vo vlastnom svete, v ktorom mali svoje pravidlá, svoje „zákony“, v ňom sa cítili doma, bol to svet pre silných vlkov a každý sa pokúšal byť vodcom svorky. Pri takejto vysokej hre ide o život, každá chyba, krok vedľa sa trestá a pokiaľ sa pohybujete vo vyšších zločineckých skupinách, tak trestom je smrť,” objasnil Šátek.

Píše aj o tom ako s týmto pocitom musíte zaspávať ale aj vstávať a preto pri každom prípade musíte postupovať tak aby ste ochránili seba a svoju rodinu ale aj kolegov. Šátek sa vyjadril tak, že takéto postupy neschvaľoval no nechce nikoho ani súdiť, keďže tí, ktorí sa na takúto cestu dali o rizikách vedeli a museli s nimi rátať.

 

 

Mal to premyslené už dávno

Podľa Šátka takéto správanie po čase mení človeka, ktorý už často nepozná rozdiel medzi zlom a dobrom či tým čo už je “za hranou” alebo trestné. Človek s takouto filozofiou teda korčuľuje na tenkom ľade a veľmi ľahko potom skĺzne k krivému obviňovaniu v prospech mafie za čo dostane dotyčný úplatok.

“Preto gen. Lučanský bol výborným operatívcom ale je zároveň dôvodne podozrivým, že bral odpustky za „skutky čo sa nestali“ alebo „skutky čo neboli trestným činom“.  Tak ako vedel čo ho môže čakať pri pohybovaní sa medzi členmi zločineckej skupiny, tak veľmi dobre vedel čo robí s „odpustkami“ i to, čo mu zato hrozí a tiež bol pripravený nato, čo ak tenký ľad praskne. A keď to prasklo, tak presne vedel, čo urobí, mal to dávno premyslené a bol s tým vyrovnaný,” prehovoril o Lučanského motíve k samovražde.

 

 

Stratil zmysel života

Podľa slov bývalého vyšetrovateľa si Lučanský po príchode do väzby preveril kto má proti nemu dôkazy a v akom su rozsahu. Po tom ako zistil, že ich nemožno “vyblokovať” a také dôkazy budú len ťažko spochybniteľné sa rozhodol ako rozhodol. Za takých podmienok stratil jeho život zmysel, “keďže svoju česť i dôstojnosť a vážnosť svojej osoby profesionálneho policajta už stratil a osobnú slobodu ešte len po rokoch súdneho konania na dlhú dobu stratí”. Lučanského však považoval za silnú osobnosť a profesionála, ktorý mal uvážené a pevné rozhodnutia, o ktorých už nepochyboval. 

 

 

Nevydarená samovražda

“S veľkou mierou pravdepodobnosti sa o samovraždu pokúsil už pred dvomi týždňami, no pokus sa mu nepodaril a pritom sa zranil. Bol rozhodnutý svoj pokus opakovať a úspešne, preto poprel zásah inej osoby voči nemu, roky pretvárky a schopnosti nedávať na sebe žiadne známky psychického zlomu oklamali aj väzenských psychiatrov či psychológa. Pre neho život skončil. PS : Česť jeho pamiatke a poďakovanie za všetko dobré čo pre Slovensko urobil,” skonštatoval Šátek na záver.

 

Celý status bývalého vyšetrovateľa si môžete prečítať tu:

Takým operatívcom ako bol aj gen. Lučanský som hovoril „kovboji“.

Žili vo vlastnom svete, v ktorom mali svoje…

Uverejnil používateľ Jozef Šátek Streda 30. decembra 2020

 

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Bývalý vyšetrovateľ o Lučanskom: “Roky pretvárky oklamali aj väzenských psychiatrov či psychológa.””