Smútočné vence na pamiatku Lučanského spred Prezídia skončili v koši – ľudia sú pobúrení

Nespokojnosť a rozhorčenie Slovákov pokračuje aj po pohrebe exprezidenta polície Milana Lučanského. Jeho piatkový pohreb vyvolal množstvo emócií najmä v spojení s účasťou Štefana Harabina, ktorý prišiel do Štrby bez negatívneho testu a bez rúška.

Okrem oficiálnej rozlúčky sa v piatok pred Prezídiom Policajného zboru konalo zhromaždenie, na ktoré si ľudia prišli uctiť pamiatku bývalého prezidenta polície.

Pred Prezídiom Policajného zboru bolo niekoľko desiatok ľudí, ktorí okrem kladenia vencov a pálenia sviečok spievali slovenskú hymnu a modlili sa modlitbu Otčenáš. Následne sa davom ozval niekoľkominútový potlesk, ktorý vyjadroval poďakovanie prítomných za obetavú prácu exprezidenta Lučanského.

 

Len pár hodín po pietnej spomienke boli všetky sviečky a vence nahádzané pri odpadkovom koši vedľa Prezídia.

Slováci tvrdia, že toto správanie je neospravedlniteľné.

Jasný negatívny postoj voči tomuto gestu vyjadrilo množstvo nespokojných Slovákov. Niektorí z nich sa dokonca vyjadrili, že za smútočné vence zaplatili niekoľko desiatok eur a tak ich mrzí, ako vlastne skončili.

Takto to vyzeralo pred Prezídiom ešte v piatok:

 

 

 

a potom

https://www.youtube.com/watch?fbclid=IwAR2tAyaQaJdD2bQ9zzE-qhkp3Hq4oUqccdYKwlv6e7znQKYwMxaxU1Ksfn8&v=zEz2d0Zj-60&feature=youtu.be&ab_channel=IgorJure%C4%8Dka

 

zdroj: Všetci za Milana #AllForMilan

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Smútočné vence na pamiatku Lučanského spred Prezídia skončili v koši – ľudia sú pobúrení”