Čo sa stane s vašim telom, keď sa rozhodnete konzumovať avokádo každý deň po dobu 30 dní? TOTO

Od ochrany očí a posilnenia imunitného systému po obranu tela pred rakovinovými bunkami. Nezáleží na tom, či ich konzumujete vo svojom šaláte, smoothie, dipoch alebo priamo zo stromu. Avokádo je veľmi chutné, ako aj prospešné pre vaše telo.

1. Vaše obličky môžu pracovať efektívnejšie

Avokádo je bohaté na draslík, takže ak máte nejaký problém s obličkami, možno budete chcieť zahrnúť toto ovocie do svojej stravy. Štúdie preukázali, že pravidelná konzumácia avokáda je zdravým spôsobom, ako zlepšiť funkciu obličiek.

2. Váš dych môže byť sviežejší

Ak hľadáte prírodný osviežovač dychu, je čas zaradiť do svojho jedálnička avokádo. Môže sa pochváliť vysokou antibakteriálnou aktivitou, a tiež odstraňuje baktérie z úst.

3. Môže zlepšiť váš zrak

Konzumácia jedného čerstvého stredne veľkého avokáda denne vedie k lepšej funkcii očí. Stáva sa to preto, lebo avokádo môže pomôcť zvýšiť hladinu karotenoidov v tele, funguje ako antioxidant a má protizápalový účinok.

4. Môže posilniť váš imunitný systém

Ak sa vám stáva, že ste často chorý, možno si váš imunitný systém žiada viac pozornosti. Niektoré zložky avokáda môžu posilniť imunitný systém a potlačiť vírusy a iné infekcie.

5. Môže znížiť váš krvný tlak

Ak trpíte vysokým krvným tlakom, avokádo môže byť vašim najväčším spojencom. Jeho vysoký obsah draslíka a luteínu je známy tým, že zlepšujú cievne ochorenia a zvyšujú lipidy v našom tele.

6. Vaša pečeň môže fungovať efektívnejšie

Pečeň reguluje väčšinu chemických látok v našej krvi a je veľmi dôležité ju udržiavať zdravú. Uvádza sa, že konzumácia avokáda môže pomôcť znížiť poškodenie pečene, takže pridanie tohto ovocia do vašej stravy je dobrou voľbou.

7. Ľahšie schudnete

Nadmerné priberanie na váhe a obezita sú celosvetovým problémom. Aj keď je dôležité najskôr zhodnotiť túto skutočnosť s odborníkom, preukázalo sa, že avokádo môže pomôcť pri znižovaní hmotnosti. Zvyšuje sýtosť a má pozitívny vplyv na naše trávenie.

8. Môžete získať ochranu pred rakovinou

Má cytotoxické vlastnosti, čo znamená, že avokádo môže zabíjať karcinogénne bunky a zabrániť rastu tejto choroby.

9. Môže rozžiariť vašu pokožku

Môžete ho jesť alebo priamo aplikovať na pokožku. Nezáleží na tom, ako používate avokádo. Jeho vlastnosti pozitívne ovplyvňujú vašu pokožku. Obsahujú karotenoidy, ktoré môžu pomôcť pri ochrane pred ultrafialovým žiarením, čo vedie k mladšej a žiarivejšej pleti.

10. Môže pomôcť zmierniť príznaky artritídy

Ľudia, ktorí trpia artritídou, musia často zápasiť s bolesťami kĺbov, ale môže im v tom pomôcť konzumácia avokáda. Ovocie má antioxidačné a analgetické vlastnosti, ktoré môžu viesť k bezbolestnému životu.

11. Môže zvýšiť vašu koncentráciu

Ak máte pocit, že máte ťažkosti so sústredením sa na svoje úlohy, namiesto veľkej šálky kávy skúste zjesť avokádo. Je dokázané, že ľudia, ktorí jedia avokádo, majú pozitívne mozgové a kognitívne výsledky.

12. Vaša hladina cholesterolu a triglyceridov sa môže znížiť

Avokádo denne môže udržať hladinu cholesterolu v šachu, tvrdia odborníci. Obsahuje vysoké množstvo vlákniny, mononenasýtených tukov a rastlinných sterolov, čo vedie k zníženiu škodlivej hladiny cholesterolu.

Zdroj
Zdroj foto: www.pexels.com