18 – ročné dievča prežilo klinickú smrť. Jej slová ŠOKOVALI každého. Čo zažila?

Američanka Kassi Hogann je 18-ročné dievča, ktoré prežilo klinickú smrť. Dievča sa o tomto zážitku podelilo na TikToku. Všetkým povedala, čo sa stane po smrti. Tento zážitok ju ovplyvnil a zmenil jej život.

Dievča prežilo klinickú smrť dokonca až 3-krát.

Vždy ju vtiahlo do tunela a dostala sa medzi hviezdy. Bola na divnom a neznámom mieste, z ktorého mohla sledovať vesmír. Hoci sa nemohla hýbať, cítila sa veľmi komfortne.

Kassi cítila prítomnosť svojich mŕtvych príbuzných, no nevidela ich a nemohla sa s nimi porozprávať.

Zdôraznila, že je ťažké opísať tento zážitok slovami. Jej mozog však zastavil svoju aktivitu na asi 7 minút a utrpel rôzne poškodenia. Dodnes Kassi bojuje s výpadkami pamäti či problémami s koncentráciou.

„Cítila som sa komfortne a vedela som, že moji blízki sú so mnou, hoci neboli vedľa mňa fyzicky […] Keď som sa zobudila, urobili mi CT a videli na ňom tmavé časti, ktoré sa podľa nich môžu zregenerovať, ale je to veľmi málo pravdepodobné.” povedala Kassi.

Čo je klinická smrť?

Je to absencia známok života spojená s dočasným zastavením funkcií životne dôležitých orgánov. Dochádza k zástave srdca, obehu krvi, zastaví sa tep a dych. Pomocou resuscitácie je však možné vrátiť osobe život, tak ako tomu bolo v prípade Kassi Hogann. Mnohí si myslia, že klinická smrť je dôkazom existencie posmrtného života.

Zdroj: webniusy.com

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsov, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “18 – ročné dievča prežilo klinickú smrť. Jej slová ŠOKOVALI každého. Čo zažila?”