6 NEUVERITEĽNÝCH faktov o pôrode v Číne, ktoré prekvapia nejednu budúcu mamičku – NEMÔŽETE SA DOTÝKAŤ…

Materstvo je rozsiahla téma. Každá krajina má svoje zvyky či povery, ktoré vedia šokovať obyvateľov iných krajín. Čína bola vždy známa svojou múdrosťou. Čínsky prístup k pôrodom však môže mnohých šokovať.

red national flag                       unsplash

Tehotné ženy v Číne by nemali byť v blízkosti nožov

Podľa názorov ľudí v tejto krajine by si Číňanka, ktorá nosí pod srdcom svoje dieťa, mala dávať pozor najmä na nože a nožnice. Ostré predmety môžu poškodiť dieťa v maternici.

Najhoršie je skladovanie nožníc v blízkosti postele budúcej mamičky, pretože dieťa by sa mohlo narodiť s odrezanou časťou tela.

Žiadny kontakt so psami

V Číne je zakázané priblížiť sa k tehotnej žene so psom. Nie je to o predzvestiach a poverách. Čínske úrady prísne dodržiavajú bezpečnostné pravidlá. Týkajú sa najmä držania psov. Napríklad, v Pekingu existuje osobitný predpis o regulácii držania psov. Vyslovuje zákaz prístupu psov k deťom, zdravotne postihnutým a tehotným ženám.

Aktívny pohyb môže spôsobiť potrat

V Číne veria, že žena v tehotenstve by mala byť vždy v pokoji. Nadmerné pohyby môžu vyvolať komplikácie pri pôrode a dokonca viesť k potratu. Pre nich sú aktívne športy porušením harmónie. Aj zdvihnutie ruky pre tehotnú Číňanku je už potenciálnou hrozbou.

woman in white lace sleeveless dress standing beside brown wooden crib                          unsplash

Žiadna zima

Kto bol niekedy v čínskej pôrodnici, zrejme si všimol, že je tam neznesiteľne teplo a dusno. Číňania veria, že studený vzduch je pre matku a dieťa škodlivý. Počas tehotenstva by sa podľa čínskych lekárov nemali konzumovať ani chladené nápoje a jedlá.  

Dieťaťu treba dať viac vody

Toto tvrdenie je populárne najmä preto, že takmer všetky ženy v Číne odmietajú dojčiť. Okrem toho  tam deti začínajú aktívne piť vodu hneď po narodení.

Môžete sa pozerať, ale nemôžete sa dotýkať

V Číne je nezákonné dotýkať sa tehotnej ženy, najmä jej ramena. Berie sa to ako narušenie osobného priestoru a energetického poľa nastávajúcej matky. Číňania dotyky vo všeobecnosti neuznávajú a nemajú radi, keď sa ich dotýka iná osoba.

 

Zdroj: mama-likes.ru

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “6 NEUVERITEĽNÝCH faktov o pôrode v Číne, ktoré prekvapia nejednu budúcu mamičku – NEMÔŽETE SA DOTÝKAŤ…”