Žena sa 36 rokov vydávala za muža. Mala na to ale veľmi dobrý dôvod

Žena menom S. Petchiammal ovdovela 15 dní po svadbe, keď mala len 20 rokov. Keďže už bola tehotná, chcela svoju dcéru vychovávať ako slobodná matka, no vtedajšia indická spoločnosť jej to neumožnila.

Počas toho času existovalo v Indii veľa spoločenských predsudkov voči ženám, ktoré sa o svoje deti starali ako slobodné matky. Stalo sa tak preto, že žena musela zvládnuť zabezpečiť chod domácnosti.

 

Jedným zo spôsobov, ako to urobiť, bolo pracovať v zamestnaniach, ktoré boli v tom čase v Indii považované za „mužské“. Táto slobodná matka okrem iného pracovala v stavebníctve, v hoteloch a čajovniach, no vždy tam bola sexuálne obťažovaná a šikanovaná.

S.Petchiammal bola unavená z takéhoto zaobchádzania so ženami vo svojej krajine a rozhodla sa úplne zmeniť svoj imidž. Nechala si vlasy ostrihať nakrátko a prvýkrát si obliekla mužské oblečenie.  Zmenila si meno a prijala novú identitu.

O jej pláne vedeli len najbližší, a tak sa pred cudzími ľuďmi správala, ako keby bola vždy mužom.

To jej umožnilo bezpečne a v tichosti sa starať a vychovávať svoju dcéru. Dnes je jej dcéra dospelá a vydatá, takže starostlivosť matky nepotrebuje, no žena trvá na tom, že sa už nechce meniť. „Táto identita zaistila bezpečný život mojej dcéry. Zostanem Muthu, až kým nezomriem,“ povedala.

 

Zdroj: upsocl.com

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Žena sa 36 rokov vydávala za muža. Mala na to ale veľmi dobrý dôvod”