Myslíte si, že sú to len obyčajné fotky krásnych žien? Pozrite sa lepšie a budete prekvapení…

Umenie bolo vytvorené na to, aby v človeku vyvolalo emócie. Ak človek nič nezažil, pozeranie sa na umelecké dielo bude vždy považovať za jednoducho bezvýznamné.

Dnes vám niečo prezradíme o dielach umelca menom Yigal Ozeri, ktorý maľuje neuveriteľne realistické portréty žien. Jeho nádherná technika má u milovníkov umenia zaslúžený obdiv.

Neworský umelec je pôvodom z Izraela. V jeho obrazoch sa nachádza veľa hyperrealizmu. Musíte sa na plátna pozrieť naozaj zblízka, aby ste videli, že sa jedná o skutočnú maľbu štetcom a nie o prácu digitalného fotoaparátu.

Yigal Ozeri je známy najmä vďaka svojim filmovým portrétom mladých žien. Jeho obrazy sú vystavované po celom svete.

Hyperrealizmus je umeleckým smerom, ktorý u ľudí vyvoláva množstvo diskusií. Niektorí u takýchto maliarov obdivujú ich zručnosť a cit pre detaily, iní sa čudujú, prečo sa znova tvorí niečo, čo možno zachytiť fotoaparátom.

K dielam tohto autora nemožno byť ľahostajný, pretože portréty nim nakreslené sú príliš dobré.

Posledných 20 rokov žije a pracuje v New Yorku. Jeho tvorba by sa dala považovať za orientačný bod v histórii hyperrealizmu, pretože ešte nikomu sa nepodarilo pri prenose obrazu dosiahnuť takú presnosť. Navyše, na obrazoch neexistuje ani jediný ľah, ktorý by vyzeral ako vytlačený z tlačiarne.

Yigal sa zameriava na maľovanie ženských portrétov: najskôr ich fotografuje v lone prírody, fotky následne upraví pomocou Photoshopu a potom ich znovu prenáša na plátno pomocou olejových farieb. Inšpiratívny umelca čerpá techniku a estetiku od predrafaelitov – anglických umelcov 19.storočia.

Jeho obrazy boli opakovane vystavované v Izraeli, európskych krajinách a Spojených štátoch. Niektoré z nich sa stali súčasťou múzejných zbierok, napríklad jeho plátna sa nachádzajú v múzeu Albertine vo Viedni a v Židovskom múzeu v New Yorku.

Zobrazením ženských obrazov sa autor snažil porozumieť vnútornému svetu svojich hrdiniek a zachytiť tenkú hranicu medzi mladosťou a zrelosťou.

Podľa Ozeriho, romantika a sloboda sú tie dva piliere, ktoré dokážu odolávať svetu násilia. Jeho obrazy sú hymnami krásy a výraznou protikladnosťou k hrubosti každodenného života.

Krásne a fascinujúce obrazy. Páči sa vám práca tohto umelca? Napíšte nám svoje názory aj do komentárov na Facebooku!

 

zdroj:videoboom.cc

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Myslíte si, že sú to len obyčajné fotky krásnych žien? Pozrite sa lepšie a budete prekvapení…”