piatok, 17 mája, 2024
Úvod Blog

80-ročná dôchodkyňa sa vydala za 35-ročného muža, ktorého spoznala na Facebooku

Britská dôchodkyňa je už takmer tri roky dokonale zamilovaná do nezamestnaného muža, ktorý je od nej mladší o 45 rokov.

Dôchodkyňa sa napriek radám svojich priateľov a rodiny rozhodla vydať za muža, do ktorého sa zamilovala.

Všetko sa začalo pôvodne virtuálnym stretnutím na Facebooku v roku 2019. Osemdesiatročná Iris Jonesová a 35-ročný Mohamed Ibriham sa spriatelili na sociálnej sieti. Cit bol vzájomný a vzniklo priateľstvo.

Veľmi skoro sa však obaja používatelia internetu chceli stretnúť osobne. Iris Joneová bez váhania odletela do Káhiry, kde 35-ročný muž žil. Obaja priatelia si navzájom učarovali a začali sa do seba zamilovávať a prvýkrát sa milovať.

„Môj bývalý manžel mi pred 40 rokmi, keď sme sa rozvádzali, povedal, že som frigidná, ale teraz viem, že nie som,“ povedala bývalá upratovačka britskému denníku Daily Star.

„Láska zvíťazí nad všetkým,“ hovorí tento pár

Tento úplne nový vzťah sa rozbehol. Len štyri dni po stretnutí sa pár rozhodol vziať. Irisine deti sa, samozrejme, na tento rýchly sobáš nepozerali s láskou.

Mysleli si, že dôchodkyňu využíva pre jej peniaze. Osemdesiatnička sa však bránila. „Ak si ma vezme pre peniaze, bude sklamaný, pretože žijem len z dôchodku.

Dokonca mi povedal, že podpíše manželskú zmluvu, pretože chce mňa, a nie môj dom,“ vysvetlila žena novinám.

Iris Jonesová je rozhodnutá vydať sa za muža, ktorého miluje, a zaviazala sa k tomu aj napriek radám svojich najbližších. Pár si napokon povedal áno v novembri 2020. Novomanželia však čelili poslednej nepríjemnosti, keďže epidémia Covid-19 znamenala, že museli čakať desať mesiacov, kým Mohamed Ibriham mohol dostať víza do Spojeného kráľovstva.

Pár, ktorý sa konečne opäť stretol v Spojenom kráľovstve, poskytol rozhovor v rannej šou Today, aby vyjadril svoj názor na vekový rozdiel v ich vzťahu. Teraz máme problémy, pretože Mohamed sa prispôsobuje životu na Západe a ja sa prispôsobujem tomu, že mám doma muža.

via

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsov, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

Mama vložila plátky zemiakov do ponožiek dieťaťa s horúčkou. Prekvapená na druhý deň zdieľala fotografie online

Nie nadarmo existuje ľudová medicína a používa sa aj v dnešnej modernej dobe, kedy sú lekárne plné liekov na rôzne choroby.

Prirodzené metódy, aj keď nie vždy spoľahlivé, sa však používajú dodnes. Poznatky odovzdávané z generácie na generáciu niekedy prekvapia aj tých najväčších skeptikov.

Bola medzi nimi jedna matka, ktorá čítala na rodičovských fórach, ako liečiť prechladnutie plátkami zemiakov vloženými do ponožiek.

Hovorí sa, že zemiaky odčerpávajú z tela toxíny a okamžite zlepšujú stav pacienta. Práve tento trik sa žena rozhodla vyskúšať a nakrájať čerstvý zemiak a vložiť pár plátkov do ponožiek svojho dieťaťa.

“Znie to hlúpo a naozaj neviem, ako to funguje, ale funguje to! Moje dieťa spalo celú noc zdravo a dnes sa zobudilo s oveľa lepším pocitom. Jediné, čo som urobil, bolo, že som mu do ponožiek vložil 3 mm hrubé kolieska zemiakov. Ale pozrite sa, ako vyzerajú po noci.“ – matka sa podelila o svoje dojmy.

 

 

Ukázala, ako zle boli zemiaky sčernené. Hoci kritici tvrdili, že zemiaky prirodzene oxidujú a sčernejú, moja mama nechala na kuchynskej linke dva plátky na porovnanie. Boli očividne iní, a tak tieto fotografie ženy zdieľali tisíce rodičov. Ukazuje sa, že túto metódu vyskúšalo pomerne veľa rodičov a povedali, že to funguje.

Skúšali ste si niekedy vyliečiť nádchu so zemiakmi v ponožkách?

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsov, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

Osamelý otec si adoptuje choré dieťa a vychová z neho olympijského športovca

0
Jerry Windle daroval zlomyseľnému ázijskému chlapcovi lásku a domov, a tak sú dnes na Zemi ďalší dvaja šťastní ľudia.

Srdcervúci príbeh o adopcii

Priatelia slobodného gaya Jerryho Windla mu stále hovorili, že nikdy nebude mať deti. Tento článok ukazuje, ako sa mu napokon podarilo stať sa rodičom, ako sa jeho syn, chorľavý, osirelý kambodžský chlapec, stal elitným olympijským športovcom.

Začalo to novinovým článkom

Jerry Windle vždy chcel byť otcom. V Amerike sa mu ju nepodarilo adoptovať, no jedného dňa narazil na novinový článok o osirelých deťoch v Kambodži. Okamžite kontaktoval kambodžské úrady a jeho život sa navždy zmenil.

prvé stretnutie

V júni 2000 odcestoval do Phnom Penh, kde ho stretol ročný podvyživený chlapec, ktorý trpel svrabom a rôznymi infekčnými chorobami a po smrti svojich rodičov bol zverený do štátnej starostlivosti. Windle si dieťa adoptoval, odcestovali domov na Floridu, kde ho vzal k lerárom.

Počiatočné výzvy

Chorý Jordan bol zo začiatku veľmi slabý, rýchlo sa unavil. Vo veku dvoch rokov dieťa vážilo sotva viac ako 7 kg. Windle sa bál, že by ho mohol stratiť. Sľúbil, že urobí všetko pre to, aby jeho syn už nikdy netrpel. Táto nekonečná láska napokon prekonala všetky prekážky, aj keď spočiatku spolu dokázali komunikovať iba ukazovaním, kým sa malý chlapec nenaučil po anglicky.

Náhodná kariéra elitného športovca

Vo veku siedmich rokov si Jordan všimol Tim O’Brien , syn slávneho trénera Rona O’Briena , a stal sa jedným z jeho žiakov.

Už vo veku 13 rokov trénoval a súťažil, aby sa dostal do amerického národného tímu a olympijského tímu. Napokon sa mu to podarilo, na olympijských hrách v Tokiu 2020, ktoré boli pre pandémiu odložené o rok, v skoku z veže mužov vo vode.

Medzi otcom a synom vzniklo silné puto

Jordan na olympiáde súťažil nielen v amerických farbách, ale vo svojom srdci reprezentoval aj Kambodžu, keďže si krátko predtým na ruku vytetoval vlajku svojej rodnej krajiny, čo je počas súťaže dobre viditeľné.

Vyrozprávali svoj spoločný príbeh

V roku 2011 Windles vyrozprávali príbeh o svojom stretnutí v rozprávkovej knihe. Jednou z hlavných postáv knihy An Orphan No More: The True Story of a Boy je kohút , ktorému ostatné zvieratá neustále hovoria, že nikdy nebude mať mláďatá bez sliepky.

Jedného pekného dňa však kohút nájde vajce, ktoré nikto z ostatných obyvateľov maštale neakceptuje, a tak ho vezme do svojej starostlivosti. Z vajíčka sa nakoniec vyliahne káčatko a pár dokáže, že rodina je tam, kde je láska.

Úspešný mladý muž zo znevýhodnenej situácie

Ako dieťa bol Jordan kvôli svojmu pôvodu a svojmu homosexuálnemu otcovi šikanovaný.

Dnes je atlétom na univerzite v Austine a umiestnil sa na 9. mieste v mužskom skoku z 10 metrovej veže na olympijských hrách v Tokiu.

V šťastnom vzťahu

Podľa obrázkov nahraných na jeho sociálne siete Windle chodí s mladým dievčaťom.

https://www.youtube.com/watch?v=vz4xbNadIS0

Aký krásny príbeh nájdenej rodiny. Milujeme takéto srdcervúce príbehy!

Zdieľajte tento kúsok so svojimi priateľmi a rodinou, aby ste získali každodennú dávku inšpiratívnych príbehov.

cez

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsov, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

Záhadná guvernantka, päť sirôt a strýko, ktorému zmenia život. Nová historická romanca

0

Guvernantka z Penwythe Hallu je 1.diel trilógie Romány z Cornwallu od Sarah E. Laddovej. Tá si získala priazeň slovenských čitateľov regentskými sériami Tajomstvá vresovísk a Poklady Surrey. Tentoraz nás zavedie na krásne, no drsné pobrežie Cornwallu, kde sa odohráva pútavý príbeh plný utrpenia a zrady, ale aj dôvery a lásky.

Cornwall, Anglicko 1811
Delii Greythornovej osud uštedril nejednu ranu. Po manželovej násilnej smrti utečie z Cornwallu a prijme miesto guvernantky v nádeji, že začne nový život. Päť detí, ktoré vzdeláva, však po čase osirie. A keďže Delia dala ich otcovi pred jeho smrťou sľub, že ich neopustí, musí sa spolu s nimi presťahovať k ich strýkovi a poručníkovi. Ten žije práve v Cornwalle, na ktorý sa Delia zúfalo pokúša zabudnúť.

Jac Twethewey nevie, čo skôr – stoj čo stoj chce obnoviť zanedbané jabloňové sady na svojom panstve a prinavrátiť Penwythe Hallu zašlú slávu. O svojom staršom bratovi nepočul celé roky, a tak keď sa uňho znenazdajky zjavia jeho ratolesti s ich guvernantkou, bojuje nielen so žiaľom nad stratou brata, ale aj s bremenom novej zodpovednosti. Ba čo viac, guvernantka je veľmi uzavretá a Jac má pocit, že niečo tají, niečo temné, nedobré…

Nevyspytateľná hra osudu prevráti Delii i Jacovi život naruby, nadobro zmení ich postoje a názory. Kto bude napokon komu oporou a ako sa vyvinie vzťah strýka k synovcom a neteriam a k ich záhadnej guvernantke?

Deliu si zamilujete. Jej minulosť je bolestivá a temná, budúcnosť zasa neistá. Bojí sa, čo s ňou bude, no nehodlá sa vzdať. Miestami ju síce paralyzujú obavy, už to vyzerá, že nad ňou zvíťazia, ale všetko to prekoná a začína nový život. Je inšpirujúce sledovať, ako sa vyrovnáva so strachom a ťažkou situáciou. Ako v sebe nachádza odhodlanie a silu bojovať. 

Sarah E.Ladd už predošlými šiestimi knihami dokázala, že píše nádherné historické romance, ktoré oceňujú nielen čitateľky, ale aj médiá, či kritici. Vie perfektne vykresliť regentské obdobie, akoby ste v ňom žili. Krásne opisy prostredia, plastické postavy, romantika, ale aj temné tajomstvá a dobrodružné scény robia z jej knihy skvelé čítanie. K tomu pridajte intrigy, zradu, dojímavé momenty, ale hlavne veľa lásky. Viaceré svetové autorky romancí sa zhodli, že je to úžasný začiatok novej série, ktorý ich doslova prilepil k stránkach a nevedeli sa od Guvernantky z Penwythe Hallu odtrhnúť.

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsov, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

Žijete spolu pred svadbou? Kňaz varuje pred nepríjemnými následkami – ľudia mu ale oponujú

Kňaz Teodor Sawielewicz, známy ako prevádzkovateľ populárneho kanála na YouTube „Teobancology“, vyvolal polemiku svojím vyhlásením o pároch, ktoré spolu žijú pred manželstvom.

Duchovný sa k tejto téme vyjadril v jednej zo svojich nahrávok. Otec Sawielewicz sa vo svojom prejave venoval otázke spoločného života budúcich manželov pred uzavretím manželstva. Vyhlásenie duchovného vyvolalo značnú kontroverziu.

Mali by spolu páry žiť pred manželstvom?

Veľa párov sa pýta, či je spoločné bývanie pred manželstvom dobrý nápad. Čo si o tejto téme myslí duchovný?

„Počuli ste, že bolo povedané: „Nescudzoložíš.“ A ja vám hovorím, že každý, kto žiadostivo hľadí na ženu, už s ňou vo svojom srdci zcudzoložil,“ pripomenul kňaz verše z piatej kapitoly Matúšovho evanjelia.

A dodal:

„Aj keď sa rozhodneme, že budeme žiť len spolu a nebudeme spolu žiť pred manželstvom, už len vystavenie sa tejto príležitosti je hriechom. V skutočnosti je to hriech pýchy. Človek si hovorí: ‚Ja to dokážem! Som dosť silný, dosť zbožný, dosť objatý, dosť umiernený, dosť statočný, že to kvôli tomu vydržím“. A koľkí sa rozišli, aj keď spolu nežijú? Veľmi veľa! Ježiš nás poučuje: „Nerob to!“.

Páter Sawielewicz je toho názoru, že spoločný život pred manželstvom ničí vzťah:

„Ježiš hovorí: „Buďte opatrní, pretože to ničí vás, ničí to váš vzťah. A robí to s takou škodou, že sa už k sebe nevrátite“. Neoplatí sa to robiť. Rovnako ako sa neoplatí brať si pilulku na rast vlasov, ak ti tá pilulka zničí pečeň a srdce.“

Treba však poznamenať, že otázka spoločného života pred manželstvom je individuálna a závisí od rozhodnutia každého páru.

Na túto tému existujú rôzne názory a rozhodnutie žiť spolu pred manželstvom závisí od viacerých faktorov, ako sú kultúrne a náboženské normy, finančná situácia alebo životná situácia páru.

zdroj

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsov, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

Podľa numerológie to bude váš rok 2024 – Vaše číslo vám prezradí, na čo si dávať pozor!

Prišiel rok 2024, a tak je prirodzené, že nás zaujíma, čo nás čaká v novom roku. Všetci máme nejaký plán alebo sen, ktorého šance na realizáciu by sme radi poznali.

Aj keď vám nemôžeme dať zázračnú guľku, numerológia môže byť kľúčom k odhaleniu tajomstiev vášho osudu – ak veríte v silu čísel a kozmickú energiu, ktorú nesú! V nasledujúcom krátkom sprievodcovi sa dozviete, čo pre vás znamená rok 2024 na základe vášho osudového čísla.

Číslo osudu hrá v živote človeka veľmi dôležitú úlohu. Je to číslo, ktoré vás vedie a priamo súvisí s vašou osobnosťou a životným štýlom.

Ak neviete, aké je vaše osudové číslo, môžete si ho vypočítať tu a dozvedieť sa ďalšie zaujímavé fakty o svojom osudovom čísle. A teraz v poradí od 1 do 9 numerologické predpovede.

Osudové číslo 1 – priekopník

Pripravte sa na rok nových začiatkov a vodcovských príležitostí. Energia čísla 1 je o zasvätení a prevzatí kontroly nad svojím životom. Prijmite zmenu a úspech bude nasledovať.

Osudové číslo 2 – mierotvorca

Pre tých, ktorí majú numerologické číslo 2, prináša rok 2024 pocit harmónie a spolupráce. Posilnite svoje vzťahy, osobné aj pracovné, a zamerajte sa na diplomaciu. Tento rok je vhodný na budovanie mostov a hľadanie rovnováhy.

Osud číslo 3 – tvorivá duša

Rok 2024 bude pre vás plátnom, na ktoré môžete maľovať podľa svojich predstáv. Vyjadrite sa slobodne, preskúmajte svoju umeleckú stránku a prijmite radosť zo sebavyjadrenia. Toto je váš čas zažiariť.

Osudové číslo 4 – staviteľ základov

Rok 2024 bude pre vás rokom pevných základov. Zamerajte sa na stabilitu v kariére aj v osobnom živote. Trpezlivosť a tvrdá práca položia základy trvalého úspechu.

Osudové číslo 5 – dobrodruh

Rok 2024 bude rozhodne o dobrodružstve a objavovaní. Prijmite zmenu, riskujte a buďte otvorení novým príležitostiam. Vaša flexibilná povaha bude vašou najväčšou devízou.

Osudové číslo 6 – živiteľ

Vo vašom prípade rok 2024 sľubuje, že sa budete môcť zamerať na rodinu a domov. Posilnite svoje vzťahy s blízkymi a uprednostnite starostlivosť o seba. Vaša dávajúca, milujúca energia bude mať pozitívny vplyv vo všetkých oblastiach vášho života.

Osudové číslo 7 – hľadajúci

Rok 2024 bude pre vás rokom duchovného objavovania. Ponorte sa hlboko do sebapoznávania, hľadajte poznanie a dôverujte svojej intuícii. Teraz je čas spojiť sa so svojou vnútornou múdrosťou.

Osudové číslo 8 – úspešný človek

Ak je toto vaše numerologické číslo, rok 2024 bude pre vás rokom úspechov. Stanovte si ambiciózne ciele, tvrdo pracujte a žnite plody svojho úsilia. Finančný úspech a uznanie sú na obzore.

Osud 9 – humanitárny človek

Vo vašom prípade vás rok 2024 vyzýva, aby ste sa zamerali na službu druhým. Svoj súcit nasmerujte do zmysluplných projektov a prijmite svoju úlohu katalyzátora pozitívnych zmien. Vaše činy budú mať široký dosah.

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsov, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

Len 9-ročný chlapec trpiaci rakovinou zašepkal svojej novorodenej sestričke 10 slov a odišiel…

0

Aké dôležité je vedieť oceniť svoj život a nemíňať drahocenný čas na zbytočnosti v podobe sťažovania sa, hnevu a hádok.

Koniec koncov, každý deň by mal byť pre človeka darom a nasledujúci príbeh je toho jasným dôkazom.

9-ročný Bailey Cooper si počas svojho detstva musel prejsť už všeličím.

Diagnostikovali mu lymfóm, druh rakoviny, ktorá je charakterizovaná nekontrolovateľným rastom lymfatického tkaniva.

Určenie diagnózy však prišlo vo veľmi pokročilom štádiu ochorenia, kedy sa mu metastázy rozširovali do celého tela. Situácia bola pre každého náročná, aj pre rodičov, lekárov aj pre samotné dieťa.

Lekári mu dávali už len málo času na život, no Bailey zabojoval a dokázal žiť ešte ďalších 15 mesiacov! Veľmi si prial, aby sa dožil narodenia svojej sestry, chcel ju stretnúť a spoznať. Jeho matka Rachel totiž čakala tretie dieťatko a chlapec sa zo všetkých síl snažil, len aby ju mohol vidieť.

Lekári nám povedali, že to dovtedy nevydrží. Aj my sami sme už začali strácať nádej, Bailey bol každým dňom bledší a bledší. Náš chlapček je ale veľký bojovník. Nariadil nám, aby sme mu okamžite zavolali, keď sa maličká narodí,“ hovoria chlapcovi rodičia.

V predvečer Štedrého dňa, ho obaja rodičia požiadali, aby napísal Santovi list. Nežiadal žiadne darčeky, ktoré by chcel len sám pre seba. Zoznam pozostával z tých vecí, ktoré by veľmi potešili jeho mladšieho brata Railyho.

Taktiež si želal, aby prišla na svet aj jeho sestrička. A dočkal sa – dievčatko uzrelo svetlo sveta, vďaka čomu sa aj jej podarilo stretnúť sa so svojím statočným bratom.

Bailey urobil všetko, čo by mal každý starší brat zvládnuť: vymenil plienku, pomohol s umývaním a zaspieval jej uspávanku,“ spomína Rachel.

Podarilo sa mu na Zemi spniť si všetko, čo si prial. Prežil všetky prognózy lekárov, stretol sa so svojou malou sestričkou a vymyslel jej meno – Millie.

Chcem tu ostať, no musím ísť, aby som sa mohol stať jej anjelom strážnym,“ povedal.

Potom to s ním začalo ísť „dolu vodou“. Prezradil im ešte niekoľko prianí, ako by chcel, aby vyzeral jeho pohreb. Chcel, aby sa všetci obliekli do kostýmov superhrdinov. Svojím rodičom zakázal plakať dlhšie ako 20 minút, mali by sa predsa sústrediť na jeho mladšiu sestru a brata.

Mesiac po Millienom narodení bol Bailey prevezený do detského hospicu. „Z jeho očí sa vyronila jedna slza. Vyzeralo to, ako by zaspal,“ povedali rodičia. Pokúsili sa splniť jeho posledné želanie o tom, aby neplakali, no bolo to ťažké.

Toto je príklad toho, ako vedia byť deti neskutočne silné. Je takmer nemožne dočítať tento článok bez toho, aby človeku nevyhŕkla slza. Keď však Millie vyrastie, bude hrdá na to, že mala takého úžasného staršieho bračeka. Jedno sa však nezemní nikdy, a to fakt, že rodičia by nemali prežiť svoje vlastné dieťa…

zdroj:videoboom.cc

 

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsov, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

Vidíte žltý prach na svojom aute? Budete prekvapení, čo to znamená

Jar je obdobím znovuzrodenia a rozkvetu, ale pre mnohých jednotlivcov a domácnosti je to náročné obdobie.

Zatiaľ čo sa príroda prebúdza k životu, na mnohých miestach sa na autách, oknách a prakticky na každom vonkajšom povrchu usadzuje žltý prášok. Týmto malým, ale všadeprítomným prvkom je peľ borovice, ktorý sa počas jarného obdobia stáva skutočným problémom pre alergikov, majiteľov áut a domov.

Hlavní vinníci jarných alergií

Borovice, hoci sú krásne a majestátne, sú jedným z hlavných zdrojov jarného peľu. Ich drobné žlté peľové zrnká sú dostatočne ľahké na to, aby ich vietor prenášal na veľké vzdialenosti.

V dôsledku tohto prirodzeného procesu, ktorý má zabezpečiť prežitie druhu prostredníctvom opeľovania, sa mnohým ľuďom sťažuje život. Peľ borovice, hoci je menej alergizujúci ako peľ niektorých iných rastlín, napríklad tráv alebo ambrózie, môže spôsobiť alergické reakcie a podráždenie.

Ako peľ borovice ovplyvňuje každodenný život?

Pre majiteľov áut a domov: Autá zaparkované vonku sa rýchlo pokryjú žltou vrstvou peľu, čo si vyžaduje častejšie umývanie vozidiel. Podobne aj okná a fasády domov si v tomto období vyžadujú intenzívnejšie čistenie. Nejde len o estetickú záležitosť – neopravené zvyšky peľu môžu spôsobiť trvalé zafarbenie a poškodenie povrchov.

Pre alergikov: Aj ľudia, ktorí nie sú alergickí na peľ borovice, môžu pociťovať nepríjemné pocity v podobe podráždených očí, kýchania alebo pocitu upchatého nosa. Ľudia trpiaci alergiami, najmä na iné druhy peľu, môžu pociťovať zhoršenie príznakov v čase, keď je vo vzduchu aj peľ borovice.

Čo sa dá urobiť, aby sa nepríjemnosti minimalizovali?

Hoci je ťažké úplne sa vyhnúť kontaktu s peľom borovice, existujú spôsoby, ako zmierniť jeho vplyv na náš život:

Pravidelné čistenie: Pravidelné umývanie okien a fasád v domácnostiach a umývanie áut pomôže odstrániť peľ a zabrániť trvalému znečisteniu.

Používanie filtrov: Je dobré používať filtre v autách a v domácich ventilačných systémoch, ktoré môžu zabrániť prenikaniu peľu.

Obmedzenie expozície: Ak budete mať počas obzvlášť intenzívnych peľových dní zatvorené okná, môžete obmedziť množstvo peľu, ktoré sa dostane do interiéru.

Miestne peľové predpovede: Sledovanie peľových predpovedí vám pomôže pripraviť sa na dni s vysokou koncentráciou peľu v ovzduší a prispôsobiť tomu svoje plány.

Jar s peľom borovíc môže byť výzvou, ale so správnymi znalosťami a prípravou môžete minimalizovať negatívne účinky. S trochou úsilia si môžeme užívať krásy jari bez väčších nepríjemností.

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsov, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

Zoberie nám umelá inteligencia prácu? – Tieto profesie prežijú v novej realite

S rýchlym technologickým pokrokom je otázka „Zoberie nám umelá inteligencia prácu?“ aktuálnejšia ako kedykoľvek predtým. Umelá inteligencia (AI) sa vyvíja závratným tempom a preniká do čoraz väčšieho počtu aspektov nášho života, od jednoduchých každodenných činností až po zložité priemyselné procesy.

Vplyv umelej inteligencie na trh práce vyvoláva zmiešané pocity – od obáv zo straty pracovných miest až po optimistické predpovede nových kariérnych príležitostí.

Tento článok sa zaoberá rôznymi pohľadmi a pokúša sa odpovedať na túto pálčivú otázku tým, že sa zaoberá tým, ako umelá inteligencia mení profesijné prostredie a ako sa môžeme prispôsobiť novej realite.

Čo je umelá inteligencia a aké sú jej hlavné aplikácie?

Umelá inteligencia (AI), napriek tomu, že znie ako pojem vytiahnutý priamo zo sci-fi, je už neoddeliteľnou súčasťou nášho každodenného života. Je definovaná ako odvetvie informatiky, ktoré sa zaoberá vytváraním strojov schopných vykonávať úlohy, ktoré si vyžadujú ľudskú inteligenciu.

Patrí sem schopnosť učiť sa, rozumieť jazyku, vnímať, riešiť problémy a dokonca aj emocionálne komunikovať.

Primárne aplikácie umelej inteligencie možno vidieť v mnohých aspektoch každodenného života – od jednoduchých aplikácií pre smartfóny, ktoré nám pomáhajú organizovať náš deň, až po sofistikované systémy, ktoré riadia leteckú dopravu alebo financie. Umelá inteligencia sa osvedčuje pri správe a analýze údajov, kde je neoceniteľná jej schopnosť rýchlo spracovať veľké množstvo informácií a vyvodiť z nich užitočné závery.

Umelá inteligencia na trhu práce: súčasný stav

V súčasnosti má umelá inteligencia významný vplyv na trh práce. V mnohých odvetviach sa tieto technológie využívajú na automatizáciu rutinných a opakujúcich sa úloh, čo umožňuje zamestnancom sústrediť sa na zložitejšie prvky ich práce.

S každou technológiou sa však spájajú obavy – v prípade umelej inteligencie sú to predovšetkým obavy, že ľudia prídu o prácu. Napriek tomu mnohí odborníci poukazujú na to, že umelá inteligencia nenahrádza ani tak ľudskú prácu, ako skôr mení charakter vykonávaných úloh.

Prípady použitia AI, ktoré už menia priemyselné odvetvia

Umelá inteligencia (AI) výrazne mení rôzne odvetvia vďaka inováciám, ktoré zefektívňujú procesy a otvárajú nové obchodné príležitosti. Vo výrobe AI podporuje priemyselné roboty, ktoré sa učia a prispôsobujú na vykonávanie zložitých úloh, čím zvyšujú efektivitu a znižujú náklady. Vo finančníctve algoritmy AI analyzujú veľké súbory údajov, čo umožňuje presnejšie riadenie rizík a personalizáciu finančných produktov.

V logistike roboty a bezpilotné lietadlá automatizujú procesy skladovania a doručovania, optimalizujú umiestnenie výrobkov a urýchľujú dodávky. V zdravotníctve AI podporuje diagnostiku a monitorovanie zdravia, čím ponúka rýchlejšiu a presnejšiu diagnostiku.

Vo vzdelávaní AI personalizuje proces učenia a pomáha učiteľom hodnotiť pokrok študentov. Táto transformácia zvyšuje efektívnosť priemyselných odvetví a vyžaduje, aby sa spoločnosti prispôsobili novým technológiám, aby si zachovali konkurencieschopnosť.

Umelá inteligencia a budúcnosť práce

Umelá inteligencia (AI) pokračuje vo svojom pohybe v rôznych odvetviach trhu práce a prináša obavy aj nadšenie z budúcnosti zamestnanosti. Odborné názory a prognózy naznačujú, že vplyv umelej inteligencie na trh práce bude hlboký a viacrozmerný.

AI má potenciál zvýšiť produktivitu práce, znížiť prevádzkové náklady a zaviesť nové produkty a služby, ktoré môžu vytvoriť nové trhy a pracovné miesta. Na druhej strane automatizácia môže viesť k zániku niektorých druhov práce, najmä rutinnej a manuálnej práce.

Predpokladá sa, že umelá inteligencia nielen nahradí niektoré pracovné miesta, ale bude si vyžadovať aj prispôsobenie sa pracovníkov novým úlohám, ktoré budú viac zamerané na riadenie, dohľad a dopĺňanie práce vykonávanej strojmi.

Budúcnosť práce sa bude vyznačovať aj väčším dopytom po interdisciplinárnych zručnostiach, ako je analýza údajov, dizajn UX/UI, ako aj zručnosti v oblasti umelej inteligencie a robotiky. Zamestnanci budú musieť mať schopnosť rýchlo sa učiť a prispôsobovať sa novým technológiám a pracovným metódam. Okrem toho budú čoraz dôležitejšie mäkké zručnosti, ako je kreativita, flexibilita, tímová práca a komunikačné kompetencie.

Ktoré profesie prežijú napriek rozvoju umelej inteligencie?

V ére rýchleho technologického pokroku, najmä v oblasti umelej inteligencie (AI), čelí mnoho profesií potenciálnej automatizácii. Zdá sa však, že niektoré profesie sú voči vplyvu strojov odolnejšie vzhľadom na ich špecifické požiadavky, ktoré sa ťažko automatizujú. Tu je niekoľko príkladov profesií, ktoré pravdepodobne prežijú aj napriek rozvoju umelej inteligencie:

Zdravotná starostlivosť

Lekári, zdravotné sestry a iné zdravotnícke profesie si často vyžadujú komplexnú interakciu s ľuďmi, empatiu a schopnosť posúdiť nuansy stavu pacienta, čo je mimo súčasných možností AI. Hoci AI môže podporiť diagnostiku a analýzu údajov, priama starostlivosť o pacientov a riadenie zložitých lekárskych prípadov zostane doménou ľudí.

Kreatívne profesie

Umelci, spisovatelia, hudobníci a dizajnéri používajú hlboko osobné, tvorivé procesy, ktoré je pre stroje ťažké napodobniť. Ľudská tvorivosť zahŕňa originalitu myslenia a emocionálny vplyv, ktoré sú pre algoritmy nepolapiteľné.

Profesie osobného rozvoja a sociálnej starostlivosti

Psychológovia, terapeuti, sociálni pracovníci a tréneri osobného rozvoja sa spoliehajú na hlboké pochopenie ľudských skúseností a emócií, aby mohli účinne podporovať iných v ich osobnom a emocionálnom rozvoji.

Právnické profesie

Právnici a sudcovia potrebujú schopnosť interpretovať právo, vypracovávať argumenty a predsedať súdnym prípadom, ktoré zahŕňajú zložité ľudské interakcie a etické aspekty. Tieto aspekty je ťažké plne automatizovať.

Vzdelávanie

Učitelia a vychovávatelia vykonávajú prácu, ktorá si vyžaduje prispôsobenie sa dynamickému vzdelávaciemu prostrediu, individuálny prístup k žiakom a riadenie triedy, čo je pre AI výzvou. Interakcia so študentmi, ich motivácia a prispôsobovanie metodík výučby rôznym potrebám študentov sú vo vzdelávaní kľúčové.

Riadenie a vedenie

Manažéri, vedúci projektov a výkonní riaditelia sa podieľajú na komplexnom rozhodovaní, riadení ľudských zdrojov a vyjednávaní, ktoré si vyžadujú ľudskú intuíciu, riešenie konfliktov a zručnosti pri budovaní tímu.

Tieto profesie sa vyznačujú zložitými úlohami, ktoré si vyžadujú ľudskú tvorivosť, empatiu, intuíciu a sociálnu interakciu – vlastnosti, ktoré je v súčasnosti ťažké automatizovať. S vývojom technológií umelej inteligencie sa tieto profesie pravdepodobne budú vyvíjať, ale nezaniknú, pretože ľudský faktor zostáva v mnohých aspektoch odborných činností nenahraditeľný.

 

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsov, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

Tragická správa od matky so zlomeným srdcom po strate dvojičiek, ktoré od seba delia tri roky

0

Sue Haworthová, matka troch detí, prišla o svoje identické dvojčatá, ktorých delili len tri roky, a hovorí, že jej jedinou útechou je nádej, že súrodenci budú môcť byť opäť spolu.

Sue Haworthová bola zdrvená, keď jej 22-ročný syn Harry spáchal samovraždu po tom, čo trpel depresiami. Len o tri roky neskôr sa jej 25-ročný brat-dvojča Jack stal obeťou nevyprovokovaného útoku. Jeho vrahovia boli minulý mesiac odsúdení na 8 rokov a 6 rokov a 4 mesiace väzenia.

Sue povedala, že jej dvojčatá boli veľmi odlišné povahy a hoci boli v detstve nerozluční, neskôr sa od seba oddelili.

„Ako malí chlapci boli dvojčatá nerozlučné, mali úžasné puto a boli také krásne. Bolo to vyčerpávajúce, ale cítila som sa nesmierne šťastná. Ako tínedžeri sa od seba vzdialili, čo bolo smutné. Vždy som dúfala, že to puto opäť nájdu, ale nikdy tú šancu nedostali,“ vysvetlila.

Harry a Jack sa narodili v auguste 1996 a Sue už mala 14-ročnú dcéru Leanne. „Snažila som sa ich obliekať inak a kupovať im iné hračky, ale oni to nechceli. Chceli byť vo všetkom rovnakí. Boli nielen dvojčatá, ale aj najlepší kamaráti,“ spomína matka.

Harry, ktorý bol o 10 minút starší, bol priamejší a sebavedomejší a vždy bránil Jacka. Mal fotografickú pamäť a škola mu išla ľahko. Jack sa musel učiť oveľa ťažšie, ale vždy bol z nich dvoch rozvážnejší. V puberte sa však chlapci začali vzďaľovať.

„Často sa hádali. Harry bol fyzicky väčší, ale Jack to vedel so slovami. Bola som smutná, že si neboli blízki, ale vždy som dúfala, že si opäť nájdu puto,“ povedala Sue.

Po škole sa Harry vyučil za kuchára a Jack študoval právo na univerzite. „Vedela som, že Harry trpí depresiami, a požiadala som ho, aby navštívil lekára, ale odmietol.

Odišiel za prácou a mal problémy so svojou priateľkou. Vôbec som si však neuvedomovala, aké je to vážne. Hovorila som s ním v deň jeho smrti a bol veľmi veselý. Poslala som mu peniaze na kúpu mikrovlnnej rúry do nového bytu a malú prémiu na ostrihanie,“ spomína matka.

Na druhý deň Sue zavolala polícia a oznámila jej, že Harry spáchal samovraždu. Sue povedala, že Jack bol zo smrti svojho brata-dvojčaťa veľmi rozrušený a vyčítal si, že mu nebol bližší.

Zároveň však bol pre jej matku v tom temnom období najväčšou útechou. „Vyzeral presne ako Harry a tá podoba bola upokojujúca, hoci, samozrejme, aj srdcervúca.“

Po skončení štúdia sa Jack stal právnikom a so svojou priateľkou Kaitlyn šetrili na svoj prvý dom, pričom plánovali svadbu.

Sue si myslela, že po tragédii, ktorú jej rodina prežila, sú konečne na ceste k obratu a aspoň Jack môže mať šťastný život, uvádza Mirror.co.uk.

V auguste 2022 však Jacka nečakane napadli dvaja muži, keď bol vonku s priateľmi. Dvadsaťdvaročný Jake Parkinson a 29-ročný Jak Fairclough ho napadli bezdôvodne, jednoducho preto, že sa chceli biť. Jacka udreli do brucha a tváre, ten spadol a utrpel katastrofálne poranenia mozgu. Páchatelia utiekli, ale keď ich neskôr predviedli, zistilo sa, že počas noci napadli niekoľko ďalších ľudí.

Sue bola v Malawi, kde spolu so skautskou charitou stavala školu pre siroty, a túto správu si musela vypočuť od manžela.

Okamžite zamierila domov do Spojeného kráľovstva, zatiaľ čo Jacka udržiavali pri živote prístroje, ale jeho poškodenie mozgu bolo také vážne, že nemal nádej na uzdravenie. „Snažili sa ho udržať pri živote, kým som sa vrátila domov. Cesta bola strašná. Celú cestu som vzlykala,“ spomína Sue.

Sue zdieľala srdcervúcu fotografiu z nemocnice, na ktorej naposledy drží svojho syna, v nádeji, že Jackov príbeh môže mať na ľudí pozitívny vplyv. „Prosím, myslite na Jacka a vyhýbajte sa konfrontáciám. Dúfam, že na jeho pamiatku budú ľudia k sebe láskavejší,“ napísala.

Jack ako darca orgánov zachránil život štyrom ľuďom a jeho rodina sa rozhodla rozptýliť jeho popol na tej istej pláži ako Harryho a postavila mu pamätnú lavičku s menami oboch chlapcov.

V marci 2024 boli Jackovi útočníci odsúdení za neúmyselné zabitie. Jake Parkinson svoju vinu poprel a dostal trest odňatia slobody na 8 rokov, zatiaľ čo Fairclough priznal svoju vinu a dostal 6 rokov a 4 mesiace.

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsov, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

Takéto banány v žiadnom prípade nekupujte. V prípade konzumácie hrozí riziko otravy

Banány sú jedným z najobľúbenejších druhov ovocia na svete, cenené pre svoju prirodzenú sladkosť a pohodlnú konzumáciu.

Nie všetky banány sú však rovnako zdravé alebo bezpečné.

Pri kúpe banánov je užitočné poznať niekoľko dôležitých pravidiel, aby ste sa vyhli tým, ktoré môžu byť zdraviu škodlivé.

Čomu sa vyhnúť pri nákupe banánov?

Pri nákupe sa oplatí dávať pozor na niekoľko dôležitých signálov, ktoré môžu naznačovať, že banány už nie sú čerstvé alebo boli nesprávne skladované. Vyhýbanie sa týmto banánom vám umožní nielen vychutnať si lepšiu chuť, ale môže vás ochrániť aj pred prípadnými zdravotnými problémami.

Kľúčové pravidlá pri výbere banánov

Vyhnite sa banánom s vytekajúcou tekutinou: Banány s vytekajúcou tekutinou sú zvyčajne už pokazené. Takýto signál naznačuje, že ovocie sa začalo rozkladať, čo môže viesť k rastu škodlivých baktérií.

Pozor pri podozrivom zápachu: Ak banány vydávajú nepríjemný zápach, je to jasný signál, že nie sú vhodné na konzumáciu. Podozrivý zápach môže naznačovať kvasné procesy alebo prítomnosť plesní.

Skontrolujte, či nie sú mechanicky poškodené: Banány s viditeľným mechanickým poškodením sa rýchlo kazia. Toto poškodenie môže byť zároveň cestou pre rôzne patogény, ktoré vedú k hnilobe ovocia.

Varovanie pred bielou špičkou: Banány s bielou špičkou mohli byť vystavené nadmernému množstvu chemikálií. Takýto znak často naznačuje, že počas rastu alebo prepravy bolo použité nadmerné množstvo pesticídov.

Venujte pozornosť farbe vnútra: Po rozkrojení banánov sa oplatí skontrolovať, či vo vnútri nie sú červené alebo hnedé škvrny. Tie sú znakom napadnutia plesňou nigrospora, ktorá môže ohroziť zdravie.

Vitamíny v banánoch

Banány sú známe nielen svojou sladkou chuťou a pohodlnosťou konzumácie, ale aj bohatou výživovou hodnotou. Toto ovocie poskytuje celý rad vitamínov a minerálov, ktoré sú kľúčové pre zdravie organizmu. Tu sú hlavné vitamíny, ktoré nájdete v banánoch:

vitamín B6 (pyridoxín)
Banán je jedným z najlepších zdrojov vitamínu B6, ktorý je nevyhnutný pre správne fungovanie nervového systému a tvorbu červených krviniek. Vitamín B6 tiež podporuje metabolizmus bielkovín a sacharidov, čo je kľúčové pre energiu v tele.

2 Vitamín C
Hoci banány nie sú také bohaté na vitamín C ako citrusové plody, poskytujú ho významné množstvo. Vitamín C pôsobí ako antioxidant, napomáha vstrebávaniu železa a je dôležitý pri tvorbe kolagénu, čo sa prejavuje na zdraví pokožky.

3 vitamíny skupiny B (B1, B2, B3, B9)
Banány sú zdrojom ďalších vitamínov skupiny B vrátane tiamínu (B1), riboflavínu (B2), niacínu (B3) a kyseliny listovej (B9). Tiamín pomáha pri premene sacharidov na energiu, riboflavín je dôležitý pre rast, tvorbu červených krviniek a energetickú účinnosť buniek. Niacín podporuje funkciu nervového systému a energetický metabolizmus a kyselina listová je kľúčová pri tvorbe DNA a iných genetických materiálov, ako aj pri normálnom vývoji plodu počas tehotenstva.

4 Vitamín E
Hoci banány nie sú hlavným zdrojom vitamínu E, obsahujú jeho stopové množstvo. Vitamín E je silný antioxidant, ktorý pomáha chrániť bunky pred poškodením voľnými radikálmi.

Banány sú tiež zdrojom dôležitých minerálov, ako sú draslík, horčík a mangán, ktoré podporujú zdravie srdca, funkciu svalov a nervového systému a celkovú rovnováhu elektrolytov v tele.

Konzumácia banánov môže priniesť množstvo zdravotných výhod vrátane podpory kardiovaskulárneho systému, zlepšenia trávenia vďaka obsahu vlákniny a pomoci pri regulácii hladiny cukru v krvi.

foto:pexels

 

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsov, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

Holuby na vašom balkóne? Použite tento jednoduchý trik a rozlúčte sa s týmto problémom raz a navždy

Holuby na balkónoch sú pre mnohých z nás veľkým problémom, s ktorým si nie vždy vieme rady. Existuje jednoduchý spôsob, ako ich odohnať bez toho, aby ste im ublížili?

Existuje niekoľko spoľahlivých trikov, vďaka ktorým budú ťažkosti v okamihu preč. Určite sa na ne pozrite!

Ako na holuby

Určite by nikto nechcel upratovať po holuboch na svojom balkóne. Je možné dosiahnuť, aby sa mu čo najviac vyhýbali? Hneď na začiatku treba zdôrazniť, že je zakázané používať vetrovky, búchačky alebo jed – keď sa rozhodneme tak urobiť, musíme byť pripravení na vážne následky. Takéto činy sú v našej krajine trestné.

Ak chceme holuby odplašiť, mali by sme sa vždy rozhodnúť pre metódu, ktorá zvieratám neublíži.

Najlepším spôsobom je umiestniť na balkón sieť. Je to dobré riešenie nielen pre neželaných hostí, ale aj v prípade, že máte mačku – váš domáci miláčik bude v bezpečí. Ak však chcete, aby váš balkón napríklad vyzeral pekne, toto nie je riešenie pre vás. Čo by sme mali v tejto situácii urobiť? Existuje iný spôsob?

Na balkón môžeme nainštalovať sochu vrany. Zabráni to holubom vyletieť hore, pretože sa budú báť väčšieho vtáka. Ak sa im však podarí zvyknúť si na to, že socha stojí na mieste, stojí za to uvažovať o tom, že ju nejakým spôsobom rozhýbeme – môžeme ju zavesiť na šnúru a pripevniť na strop.

Okrem toho môžu pomôcť aj zvončeky a kolieska rôzneho druhu.

Podeľte sa o tieto skvelé spôsoby s ostatnými!

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsov, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

Lekári mu dali niekoľko mesiacov, ale muž žil ďalších 30 rokov po presťahovaní na grécky ostrov.

Tento muž žil ešte 30 rokov napriek tomu, že mu lekári po diagnostikovaní rakoviny pľúc dávali len niekoľko mesiacov života.

Keď 66-ročný Stamatis Moraitis zašiel k lekárovi a sťažoval sa na ťažkosti s dýchaním, zistilo sa, že má nevyliečiteľnú rakovinu pľúc a zostáva mu len 6 až 9 mesiacov života. Vtedy urobil rozhodnutie, ktoré úplne zmení jeho život, hoci o tom v tom čase nemal ani tušenia.

Moraitis, ktorý žil v New Yorku, sa rozhodol vrátiť do rodného Grécka spolu so svojou manželkou Elpiniki.

Hlavným dôvodom bolo, že chcel byť pochovaný vo svojej vlasti, najmä preto, že vedel, že pohreb v Spojených štátoch by stál oveľa viac.

Moraitis sa vrátil na stredomorský ostrov Ikaria, na polceste medzi Aténami a Tureckom. Spolu s manželkou netušili, že obyvatelia tohto ostrova, ktorý patrí medzi modré zóny sveta, sa často dožívajú 100 rokov.

Moraitis o svojich zdravotných problémoch nikomu nepovedal a snažil sa žiť úplne bežným životom, každý deň si užíval more, dýchal čerstvý vzduch, behával a dokonca začal piť víno.

Znovu sa stretol so starými priateľmi a začal pracovať v záhrade. Jeho predstava bola, že jeho vinica a víno, ktoré z nej vyrobil, budú niečím, čo po ňom zostane a na čo bude jeho žena spomínať.

Pomaly uplynulo 9 mesiacov, o ktorých hovorili lekári, ale muž nezomrel, v skutočnosti bol veľmi živý a zdravý a žil aj po troch desaťročiach.

Príbeh starého muža sa dostal na svetlo sveta po tom, čo Ikariu navštívil spisovateľ Dan Buettner, aby zistil, čo spôsobuje, že sa tamojší ľudia dožívajú takého vysokého veku 100 rokov.

Počas svojho pobytu okrem iného urobil s Moraitisom rozhovor a príbeh tohto muža sa objavil v dokumentárnom filme Dožiť sa 100 rokov: tajomstvo modrých zón.

Na otázku, aké je jeho tajomstvo, vďaka ktorému porazil rakovinu a zostal tak dlho nažive, Moraitis jednoducho odpovedal: „Zabudol som zomrieť.“

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsov, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

Zdravotná sestra zistí, že jej nevesta je dieťa, ktoré pomáhala porodiť pred 22 rokmi.

Mary Ann Westová, pôrodná asistentka, bola začiatkom tohto roka šokovaná, keď zistila, že snúbenica jej syna je dieťa, ktoré pomáhala porodiť pred 22 rokmi.

Príbeh sa začal v roku 2001, keď sa zdravotná sestra stretla so Stacy a Matthewom Pollovcami, manželmi, ktorí sa chystali porodiť svoje tretie dieťa.

„Pôrod bol trochu komplikovaný. Stacy mala komplikácie s placentou (…),“ povedala Mary Ann pre Good Morning America. Mary Ann si tiež spomína, ako upokojovala Stacy, keď bola rozrušená, že má doma tri deti.

„Tretie dieťa sa mi narodilo len pred rokom a ja som jej len povedala: ‚Budeš mať toto dievčatko. Všetko bude v poriadku. Dala som jej radu (…) Bola to úžasná skúsenosť“.

Jedno bolo isté: nikdy si nepredstavovala, že jej tretie dieťa, chlapec Tyler, sa stretne so Stacyinou najmladšou dcérou Kelsey. Títo dvaja sa stretli v banke v auguste 2021. A tieto dve hrdličky sa zasnúbili vo februári minulého roka počas výletu do Mexika.

Aká náhoda

Počas príprav na svadobné oslavy dvojica narazila na album s fotografiami, ktorý patril Kelseyho matke. Svadobčania urobili prekvapujúci objav.

„Prezerali sme môj rodný list, aby sme našli fotografie pre naše svadobné video, a uvideli sme túto fotografiu Mary Ann,“ povedala Kelsey médiám.

Tyler okamžite spoznal tvár svojej matky. To však nie je všetko! Kelsey mi povedala, že našla aj certifikát, ktorý dostala jej matka a na ktorom bol Mary Annin rukopis.

„Boli sme takí nadšení, že sme to začali všetkým rozprávať, posielali sme správy každému, komu sme mohli. Bolo to naozaj super,“ povedala pre spravodajský portál.

Nie je naozaj prekvapujúce, že táto anekdota vyčarila Mary Ann úsmev na tvári. Bolo veľmi príjemné nájsť toto spojenie“. Dnes sú si obe rodiny veľmi blízke a vychádzajú spolu veľmi dobre.

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsov, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

Muž, ktorý spáchal atentát vydal v minulosti knihu o „cigánoch“

Dnes došlo k atentátu na slovenského premiéra Roberta Fica, ktorého mal postreliť 71-ročný Juraj C. Ten mal v legálnej držbe zbraň a dokonca pracoval v minulosti ako SBS-kar. Zároveň bol aj spisovateľom.

Jedna z jeho kníh vyčnieva. Je ňou kniha Efata, kde hovorí o bezočivých cigánoch.

Túto knihu vydal v roku 2015

„Toľko bezočivých cigánov v Európe, ako je dnes, ešte nikdy nebolo. Ale oni dobre vidia a vedia, ako využívať sociálne systémy krajín.

Štát problém nerieši, len sa na ňom pasie. Sto-tisíc slovenských cigánov stojí o priazeň bielych, ale nám to nepovedia. Buďme k nim prísni a spravodliví…“ je napísané k popisu knihy na databazeknih.cz

zdroj

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsov, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

VIDEO: Niekomu sa podarilo natočiť atentát na Roberta Fica. Pozrite sa

Internetom začína kolovať video, ktoré má zachytávať atentát na premiéra Roberta Fica. Útočníkom mal byť údajne 71. ročný Juraj C, ktorý mla legálne držanú zbraň.

zdroj: RTV Prievidza

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsov, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

VIDEO: Pozrite si video len pár sekúnd po atentáte na Roberta Fica. Takto spacifikovali útočníka

Členovia vlády dnes vyrazili na pracovné stretnutie do Handlovej, kde mali diskutovať o sociálno-ekonomickej situácii v okresoch Prievidza a Partizánske a navrhnúť riešenia na jej zlepšenie.

HANDLOVÁ: Po stredajšom zasadnutí vlády v Handlovej došlo k streľbe. Podľa Denníka N bol postrelený premiér Robert Fico, ktorého následne previezli do nemocnice.

„Počul som tri alebo štyri výstrely. Videl som, ako zdvíhali Fica zo zeme. Strelca potom spacifikovali,“ opísal incident novinár Daniel Vražda pre Aktuality.sk. Podľa informácií z Aktualít bol strelec zadržaný.

Pred kultúrnym domom v Handlovej čakalo len niekoľko ľudí. Ešte pred premiérom prišli aj ďalší členovia vlády, ktorí si so zhromaždenými podali ruky, ale im sa nič nestalo.

Aktualizujeme článok:

Podľa portálu aktuality.sk je páchateľom pravdepodobne dôchodca z Levíc. Premier bol podľa nich postrelený do brucha a ruky.

Pozrite si video bezprostredne po incidente:

zdroj:aktuality.sk

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsov, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

PRÁVE SA STALO: V Handlovej postrelili Roberta Fica. Útočníka spacifikovali

Členovia vlády dnes vyrazili na pracovné stretnutie do Handlovej, kde mali diskutovať o sociálno-ekonomickej situácii v okresoch Prievidza a Partizánske a navrhnúť riešenia na jej zlepšenie.

HANDLOVÁ: Po stredajšom zasadnutí vlády v Handlovej došlo k streľbe. Podľa Denníka N bol postrelený premiér Robert Fico, ktorého následne previezli do nemocnice.

„Počul som tri alebo štyri výstrely. Videl som, ako zdvíhali Fica zo zeme. Strelca potom spacifikovali,“ opísal incident novinár Daniel Vražda pre Aktuality.sk. Podľa informácií z Aktualít bol strelec zadržaný.

Pred kultúrnym domom v Handlovej čakalo len niekoľko ľudí. Ešte pred premiérom prišli aj ďalší členovia vlády, ktorí si so zhromaždenými podali ruky, ale im sa nič nestalo.

Aktualizujeme článok:

Podľa portálu aktuality.sk je páchateľom pravdepodobne dôchodca z Levíc. Premier bol podľa nich postrelený do brucha a ruky.

Pozrite si video bezprostredne po incidente:

zdroj:aktuality.sk

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsov, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

Podstúpila 43 kozmetických zákrokov, aby sa z nej stala bábika Barbie – kritici však tvrdia, že vyzerá ako „zombie“

Istá žena odhalila svoju „novú tvár“ po tom, čo podstúpila 43 operácií, aby vyzerala ako bábika Barbie.

Dalia Naeemová, 29-ročná žena z Bagdadu, minula tisíce dolárov, aby zmenila svoju podobu na ikonickú postavu.

Niektorí ľudia ju pre jej zlaté vlasy a výrazné črty nazývajú „iracká Barbie“.

Moderátorka a herečka predviedla svoj nový štýl v nedávnom videu, čo vyvolalo komentáre divákov ako „zombie“ a „diabolská Barbie“.

 

Podľa toho, že Dalia má na Instagrame viac ako 996 000 sledovateľov a na TikToku ďalších 43 900, sa však zdá, že ostatní sú do jej výrazného vzhľadu úplne zamilovaní.

Dalia stála so svojou vizážistkou, ktorá sa do kamery rozplývala: „Vyzeráš nádherne, miláčik!“. „Ako Barbie.“

Dalia, ktorá má veľké ústa a malý nos, povedala: „Tvoje líčenie je úplne ako Barbie.“

Predpokladá sa, že senzácia sociálnych médií podstúpila v posledných mesiacoch niekoľko plastických operácií vrátane zväčšenia pier a zväčšenia pŕs.

Dalia je televízna moderátorka a herečka, ktorá sa teší úspechu vo svojej domovskej krajine. Žije v meste Adhamiyah v irackom Bagdade.

Takto vyzerala pred operáciami.

Zdieľajte tento článok so svojou rodinou a priateľmi!

 

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsov, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

Máte malý balkón? Takto z neho spravíte záhradku aj oázu pohody

Premeňte svoj malý balkón na miesto, kde si ráno vypijete kávičku, odtrhnete rajčinu a voňavé bylinky a večer si oddýchnete s vyloženými nohami. Ako na to?

Je pravda, že terasa poskytuje oveľa viac možností realizovať sa na poli mestského záhradkárčenia a na veľkom balkóne sa nájde aj dostatok priestoru na posedenie. Nenechajte sa však odradiť rozmermi vášho balkóna! Poďte z neho spolu s nami vytvoriť vašu chutnú záhradku s príjemným oddychovým miestečkom, kde nájdete chvíľky pohody vy aj vaši blízki.

Nábytok na malý balkón

Rozloha vášho balkóna je limit, ktorý hravo prekonáte skladacím nábytkom. Dve stoličky a jeden stolík sú základ. Odporúčame vybrať si skladaciu súpravu: čo práve nepoužívate, zložíte a máte viac priestoru. Skladací stolík a stoličky poskytnú dosť miesta na sedenie aj stolovanie, variabilná lavica sa dá umiestniť do tvaru písmen L, I alebo oproti sebe. Pri výbere nábytku myslite na funkčnosť, pohodlie a kvalitu. Všetky tri požiadavky spája rozkladacie kreslo z Tchibo s úložným priestorom, ktorý slúži ako taburetka pod nohy.

Doplnky vytvárajú atmosféru

O príjemné prostredie na vašom balkóne sa postarajú doplnky. Aj vám robí ich umiestňovanie takú radosť? Obrusy, lampy, sviečky, deky, zvonkohry a ďalšie drobné dekorácie sú vašimi spoločníkmi v čase, keď si užívate sladké ničnerobenie, návštevy blízkych, alebo hoci aj prácu na balkóne a preto by mali byť presne podľa vášho vkusu. Keďže sú vystavené poveternostným podmienkam, investujte do kvality, aby vám za vaše peniaze vydržali dlhšie, než jednu sezónu.


Kam zasadiť kvety?

Než pristúpite k sadeniu balkónových rastliniek, dobre sa so svojim balkónikom zoznámte. Kedy naň svieti slnko, odkiaľ najčastejšie fúka vietor? Odpovede na tieto otázky budete potrebovať vám pomôžu vyriešiť váš oddychový kútik s bylinkami a kvetmi. Čím menej priestoru vám kvetináče zaberú na podlahe, tým viac miesta vám zostane pre váš oddych.

Navštívte obchod Tchibo, alebo kliknite na tchibo.sk a nájdete všetko, čo z vášho malého balkóna spraví príjemný oddychový priestor.

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsov, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

Recept na ruskú zmrzlinu, ktorú sme jedli ako deti. Potrebujete len 2 prísady a oblátky.

Domáca zmrzlina je chuť skutočného detstva! Rodičia ju pripravovali svojim deťom bez akýchkoľvek kontraindikácií, pretože neobsahovala žiadne konzervačné látky ani škodlivé prísady.

Recept na domácu zmrzlinu

Tento recept na domácu zmrzlinu je triviálny, rýchly a zvládne ho každý. Je to ideálny spôsob, ako si zlepšiť náladu počas pochmúrnych dní a upokojiť sa v horúcom počasí.

Ingrediencie: 1:
– 500 ml 30-36% smotanového syra
– 200 g kondenzovaného sladkého mlieka
– 2 oplátky

Ako pripraviť zmrzlinu?
1 Začnite vychladením misky, v ktorej potom pripravíte zmrzlinovú zmes.

2. Do vychladenej misy nalejte smotanu vychladenú v chladničke a potom ju v mixéri šľahajte 5-7 minút na najvyššej rýchlosti.

3. Keď je smotana tuhá, pomaly do nej vlejte kondenzované mlieko. Všetko miešajte mixérom na nízkych otáčkach asi minútu, kým nebude hladké.

4. Na dno formy poukladáme oblátky. Ak nemá správnu veľkosť, po vložení do formy oblátky orežte.

5. Na oblátky rozotrieme krémovú zmrzlinovú zmes, ktorú prikryjeme ďalšou.
Všetko nechajte v mrazničke 4-6 hodín.

Vychutnajte si!

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsov, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

Verified by MonsterInsights