Homosexuáli to budú mať v Poľsku ťažké. Kvôli prezidentským voľbám sa rozšírila krajinou nenávisť!

Poľsko je jednoznačne krajina so silno veriacimi obyvateľmi. Aj preto to členovia LGBT komunity nemajú v týchto končinách ľahké. Vlnu homofóbie a nenávisti spustili prezidentské voľby, v ktorých sa proti sebe postali konzervatívny Andrzej Duda a liberál Rafał Trzaskowski. Andrzej Duda dokonca vo svojej predvolebnej kampani prirovnal homosexualitu ku komunizmu. Ľud si ale nakoniec vybral opäť Andrzeja Dudu, ktorý chce homosexuálom zakázať sobáše aj adopciu detí.

 

Chce zmeniť ústavu

“V poľskej ústave by malo byť zreteľne uvedené, že hocikto v partnerskom vzťahu rovnakého pohlavia má zakázané adoptovať si dieťa. Na to aby sme zaručili bezpečnosť detí a ich výchovy, aby Poľsko ochraňovala práva detí…Verím, že takýto záznam by mal existovať,” povedal Duda ešte počas predvolebnej kampane. Jeho oponent, Trzaskowski, bol vždy považovaný za človeka, ktorý bol priklonený k právam homosexuálom. Bol otvorený aj možnosti civilného sobáša medzi rovnakým pohlavím, ktorý je v Poľsku momentálne zakázaný.

https://www.instagram.com/p/CCl1OlEjfwM/

 

Trzaskowski nie je liberálny v každom aspekte

Dokonca podpísal aj “Vyhlásenie o LGBT+”, v ktorom sľuboval ochranu homosexuálom, keď bol zvolený ako primátor Varšavy. No ešte začiatkom júla však reportérom povedal, že je “proti adopcii detí pármi rovnakého pohlavia”. Verí tak, že takýto postoj má väčšina politických strán a v tejto jednej veci s vtedajším aj terajším prezidentom Dudom súhlasí. To, že Poliaci všeobecne zastávajú rovnaký názor je aj výsledkom ankety z roku 2019. V nej sa len 9% Poliakov vyjadrilo, že homosexuálne páry by mali mať právo adoptovať si deti. Čo sa týka sobášov, súhlasilo s nimi 29% Poliakov.

https://www.instagram.com/p/CCjjs1ZnqiP/

 

Aký máte na to názor Vy?

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsov, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Homosexuáli to budú mať v Poľsku ťažké. Kvôli prezidentským voľbám sa rozšírila krajinou nenávisť!”