Už začiatkom januára sa začne na očkovanie prihlasovať cez internet. Prednostné právo však budú mať zdravotníci!

Včera (26. decembra) sa na Slovensku začalo očkovať proti koronavírusu. 10 000 vakcín, ktoré na Slovensko dorazili si rozdelili v nemocniciach v Nitre, Bratislave, Košiciach a Banskej bystrici. Ako prvý sa zaočkoval profesor Krčméry a odborníci s konzília a pandemickej komisie.

Medzi nimi bol aj hlavný hygienik, Ján Mikas, ale aj minister zdravotníctva Marek Krajčí. Dnes ráno prišla rada na prezidentku Zuzanu Čaputovú a členov vlády. Marek Krajčí dnes informoval o tom, že sa už onedlho spustí registračný web na očkovanie proti ochoreniu Covid-19.

Najprv zdravotníci

 „Systém je pripravený, musíme však dodržať harmonogram,“ potvrdil minister zdravotníctva Krajčí. Registračný web by mal byť teda spustený už 4. januára 2021 no prednostne bude slúžiť zdravotníkov, ktorí sa budú podľa harmonogramu očkovať prví.

Spolu s nimi by sa v prvej vlne očkovania mali zaočkovať všetci pracovníci v prvej línie ako napríklad záchranári, hasiči či policajti. Ako už bolo spomenuté, s očkovaním sa začalo už včera (26. decembra) čo však skritizoval český premiér Andrej Babiš. Podľa neho tak Slovensko porušilo dohodu, ktorá padla na rokovaní Európskej rady. Na tomto rokovaní sa odsúhlasilo, že očkovať sa oficiálne začne až v nedeľu ráno.

 

Uverejnil používateľ Ministerstvo zdravotníctva Slovenskej republiky Sobota 26. decembra 2020

 

 

zdroj: startitup.sk

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Už začiatkom januára sa začne na očkovanie prihlasovať cez internet. Prednostné právo však budú mať zdravotníci!”