Prípad Lučanského sa intenzívne prešetruje: Smeráci z komisie však našli nezrovnalosti!

Smrť bývalého policajného prezidenta Lučanského nastala deň po tom ako sa v prešovskej cele pokúsil o samovraždu. Opozícia hneď začala hádzať vinu na premiéra Igora Matoviča a jeho honbou za očistenie od korupcie. K motívu samovraždy Lučanského sa vyjadril aj bývalý vyšetrovateľ Jozef Šátek. Na to aby sa tento prípad prešetril bola zriadená komisia, ktorá opätovne zasadala tento pondelok (11. januára).

Okrem záznamov z ústavu či nemocníc, ktoré ministerstvo sprístupnilo aj verejnosti, mali na komisiu k nahliadnutiu aj kamerové záznamy. Smeráci tak našli v niektorých veciach nezrovnalosti.

 

Viac otáznikov ako odpovedí

Podľa portálu noviny.sk tak Saková tvrdí, že medzi kamerovými a písomnými záznamami existujú isté nezrovnalosti. Čo sa týka nezrovnalostí v dokumentoch, všimli si ich aj občania no ministerstvo spravodlivosti poskytlo otázky na všetky otázniky. Avšak podľa Smerákov, Sakovej a Saloňa, nové dôkazy tak do prípadu nevniesli svetlo ale iba viac otáznikov.

“Musím konštatovať, že nové podklady namiesto vysvetlenia, práve naopak, odkrývajú a poukazujú na ďalšie početné nezrovnalosti! Namiesto konkrétnych odpovedí, ktoré sme očakávali od kompetentných, tak vyvstali ďalšie otázky, na ktoré je potrebné čo najskôr odpovedať!” vyjadril sa Saloň. Na druhej strane podľa poslanca za OĽaNO, Juraja Krupu, videodokumentácia sa zhoduje s písomnými záznamami. 

KAMEROVÉ ZÁZNAMY

Dnes sme sa druhýkrát stretli na komisii na ministerstve spravodlivosti. Na takmer päť hodinovom…

Uverejnil používateľ Denisa Saková Pondelok 11. januára 2021

 

M. SALOŇ (SMER – SD): „KEBY BOLO VŠETKO TAK JASNÉ, UŽ DNES BY KOMISIA DOSPELA K ZÁVEROM“ ☝🏻

Na dnešnom zasadnutí…

Uverejnil používateľ SMER – SD Pondelok 11. januára 2021