Dieťa po prvý raz počuje mamu po tom, čo dostalo načúvacÍ PRÍSTROJ. TÁ REAKCIA VÁS DOJME

Od 27. do 29. týždňa v maternici už plod počuje niektoré zvuky mimo tela matky, napríklad vlastný hlas matky.

Napriek tomu, počuť prvýkrát hlas svojej mamy, keď je už vo vonkajšom svete, je pre dieťa úplne iná skúsenosť. Keď dieťa dosiahne 3. mesiac, rozpozná a upokojí ho hlas rodiča. Toto dieťa však prejavilo skutočne rozkošnú reakciu na hlas svojej mamy.

Usmievavé bábätko

YouTube

Alex je 5-mesačné bábätko, ktoré nedokáže potlačiť svoj obdiv k hlasu svojej mamy. Keď prvýkrát počuje hlas svojej mamy, očarí ho, ako keby počul spievať morskú pannu. Môžete vidieť radosť v Alexových očiach, keď sa s ním jeho mama začne rozprávať. Toto je skutočne krásny moment. Toto dieťa malo ale problém so sluchom a tak nič nepočulo. Pozrite sa na jeho radosť, keď dostane načúvací strojček, ktorý môžete vidieť vo videu a počuje hlas svojej mamky.

Väčšina detí sa skutočne zblíži so svojou matkou vo veku dvoch až štyroch mesiacov. Od narodenia, zrak, vôňa a zvuk mamy pomáhajú bábätkám rozlíšiť ju od ostatných a tento krásny moment Alexa a jeho mamy ešte viac umocňuje ich vzájomné puto.

Zdroj
Zdroj foto: www.youtube.com

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Dieťa po prvý raz počuje mamu po tom, čo dostalo načúvacÍ PRÍSTROJ. TÁ REAKCIA VÁS DOJME”