Dievčatko sa narodilo zo znamienkov na hlavičke. Aj napriek tomu je krásne a úžasné

Nicole Lucas Hall je krásna mama 2 detí, syna Ashera a dcéry Winry. Nicole vedie celkom obyčajný život, no má svoje poslanie. Oslavovať jedinečnú krásu svojej dcéry.

Jej 13-mesačná Winry sa narodila so vzácnym materským znamienkom, ktoré pokrýva štvrtinu jej tváre. Keď si Nicole spomenula na moment, keď prvýkrát videli svoju dcéru, bola veľmi zmätená a mala veľké obavy o jej bezpečnosť, keďže ani jeden z nich takéto materské znamienko nikdy nevidel.

Predpokladali, že ide o niečo nebezpečné, ale lekári ich obavy rýchlo rozohnali. Winry sa narodila so zriedkavými vrodenými melanocytovými névmi alebo CMN, ktoré sa stávajú približne pri 1 z 50 000 pôrodov. Boli ubezpečení, že materské znamienko je s najväčšou pravdepodobnosťou čisto estetické, a že akékoľvek zdravotné riziká budú na rovnakej úrovni ako iné névy alebo materské znamienka.

Nicole prezradila, že po informáciách od lekárov si vydýchli a konečne sa mohli naplno tešiť z príchodu Winry. Žiaľ, odkedy sa Nicole začala deliť o príbeh svojej dcéry, nie je núdza o nepriateľské komentáre a kritiku, no aj v ich každodennom živote niektorí ľudia zazerajú na Winry.

Nicole sa však k situácii vyjadrila skôr pokojne. Informovala, že obaja sa snažili, aby väčšina ich odpovedí na sociálnych sieťach bola informatívna, keďže takmer všetky negatívne komentáre, ktoré dostali, boli jednoducho z nevedomosti. Na tých, ktorí sú hrubí a nenávistní, Nicole a jej manžel reagujú s humorom.

Každá malá sestra chce, aby sa o ňu staral starší brat. A v prípade Winry je Asher skutočne takým bratom. Podľa Nicole si vôbec neuvedomuje, že je na nej niečo „iné“. Vie, že má na tvári materské znamienko, ale nie je to pre neho nič výnimočné.

Asher, ako každé iné dieťa v jeho veku, niekedy žiarli na to, že mama venuje o niečo viac pozornosti Winry, no okrem toho je Nicole presvedčená, že z neho vyrastie Winryin najlepší priateľ a ochranca.

Každý jeden deň Nicole a jej manžel robia všetko, čo môžu, aby ochránili a vychovali Winry a jej brata v slušných ľudí. Hoci je pre nich dôležité neustále kontrolovať zdravie Winry, zaujímajú sa aj o to, ako by ju ostatní mohli vnímať alebo posudzovať.

Nicole nám povedala, že vzdelávať Winry o veciach, ako je láskavosť, je jednou z ich hlavných priorít v živote. Vychovávajú ju, aby sa stala bojovníčkou, neustále sa snažia vzbudzovať dôveru tým, že jej pripomínajú jej krásu v nádeji, že Winry vyrastie a bude taká šťastná a usmiata, ako teraz.

Nicole vie jednu vec určite. Svoju dcéru budú vždy chrániť a smerovať k ľuďom, ktorí sa k nej budú správať s láskavosťou a rešpektom.

Nicole je odhodlaná používať sociálne médiá na zvyšovanie povedomia o CMN. Jej hlavným cieľom je vzdelávať verejnosť o jej stave a zároveň povzbudzovať rodičov, aby učili svoje deti oslavovať rozmanitosť a pozitívne aspekty seba samých.

Ako rodičia sa pokúsia urobiť čokoľvek, aby bola životná cesta ich dcéry hladká. Nicole si dala za úlohu normalizovať a informovať ostatných o materských znamienkach. S manželom si predstavujú čas, keď Winry bude musieť niekam ísť, stretnúť niekoho nového a čeliť desiatkam otázok o jej vzhľade. Chcú to uľahčiť nie len svojej dcére ale aj iným deťom s podobnou diagnózou.

Zdroj
Zdroj foto: Instagram

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Dievčatko sa narodilo zo znamienkov na hlavičke. Aj napriek tomu je krásne a úžasné”