V Škótsku po búrke Ciara vyplavilo na pobrežie záhadnú kostru. Patrí Loch Nesskej príšere?

Loch Nesská príšera, familiárne prezývaná aj “Nessie”, je určite pre mnohých z nás veľmi známym mýtom a to nemusíme byť práve zo Škótska. Prednedávnom, keď oblasť sužoval silný vietor a dážď spôsobený búrkou Ciara vyplavil na pobrežie blízko Aberdeenu záhadnú kostru. Jej fotografia sa objavila na facebookovej stránke Fubar News.

Security Check Required

No Description

Fubar News žiadali ľudí o pomoc s identifikovanim tohto tvora. Ľudia pod fotkou polemizovali o tom, že by naozaj mohlo ísť o “Nessie”, iný si zas mysleli, že je to delfín, kosatka alebo veľryba. No jeden z komentujúcich tvrdil, že túto kostru tam už videli v decembri, keď okolo prechádzali. Ďalšia komentujúca vyviedla z omylu ľudí, ktorí boli presvedčení o tom, že ide o bájnu príšeru: “Nessie by sa nevedela prispôsobiť na život v slanej vode.”

Nessie 🦕———————- #toyphotography #toyphotos #toyphotographer #atmosphereareosol #oceanlife #water #toys #jurrasicpark #jurrasicworld #toygroup_alliance #ocean #collectible #toycommunity #cryptid #cretaceous #extinctanimals #atmosphere #toptoyphotos #papodinosaurs #toypiccommunity #lochnessmonster #paleontology #naturephotography #toysyn #lochness #dinosaurs #paleoart #nessie #epictoyart #oceanphotography

402 Likes, 17 Comments – Tom 📸 (@toms_toy_photography) on Instagram: „Nessie 🦕———————- #toyphotography #toyphotos #toyphotographer #atmosphereareosol…“

Ani biológovia netušia čo je to za tvora

Kostra záhadného stvorenia potrápila aj biológov, ktorí z určitosťou nevedia povedať na čo sa vlastne pozeráme. Profesor David Lusseau z Aberdeenskej univerzity by však k identifikácii potreboval viac informácii. “Bohužiaľ iba z tejto fotografie nemôže určiť čo to presne je iba, že môže ísť o nejaký druh veľryby. Potrebovali by sme aj fotografie z prednej časti (a pravdepodobne si do toho aj trochu pošťukať) aby sme získali o tom viac informácii,” prezradil pre portál Daily Mail profesor Lusseau.

zdroj: walesonline.co.uk

dailymail.co.uk