V Škótsku po búrke Ciara vyplavilo na pobrežie záhadnú kostru. Patrí Loch Nesskej príšere?

Loch Nesská príšera, familiárne prezývaná aj “Nessie”, je určite pre mnohých z nás veľmi známym mýtom a to nemusíme byť práve zo Škótska. Prednedávnom, keď oblasť sužoval silný vietor a dážď spôsobený búrkou Ciara vyplavil na pobrežie blízko Aberdeenu záhadnú kostru. Jej fotografia sa objavila na facebookovej stránke Fubar News.

https://www.facebook.com/FubarNews/posts/2681229801943784

Fubar News žiadali ľudí o pomoc s identifikovanim tohto tvora. Ľudia pod fotkou polemizovali o tom, že by naozaj mohlo ísť o “Nessie”, iný si zas mysleli, že je to delfín, kosatka alebo veľryba. No jeden z komentujúcich tvrdil, že túto kostru tam už videli v decembri, keď okolo prechádzali. Ďalšia komentujúca vyviedla z omylu ľudí, ktorí boli presvedčení o tom, že ide o bájnu príšeru: “Nessie by sa nevedela prispôsobiť na život v slanej vode.”

https://www.instagram.com/p/B7H9hHQH03F/

Ani biológovia netušia čo je to za tvora

Kostra záhadného stvorenia potrápila aj biológov, ktorí z určitosťou nevedia povedať na čo sa vlastne pozeráme. Profesor David Lusseau z Aberdeenskej univerzity by však k identifikácii potreboval viac informácii. “Bohužiaľ iba z tejto fotografie nemôže určiť čo to presne je iba, že môže ísť o nejaký druh veľryby. Potrebovali by sme aj fotografie z prednej časti (a pravdepodobne si do toho aj trochu pošťukať) aby sme získali o tom viac informácii,” prezradil pre portál Daily Mail profesor Lusseau.

zdroj: walesonline.co.uk

dailymail.co.uk

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “V Škótsku po búrke Ciara vyplavilo na pobrežie záhadnú kostru. Patrí Loch Nesskej príšere?”