Podľa prieskumov Matovič nezvláda riadenie vlády. Opýtaní označili Sulíka za najdôveryhodnejšieho politika!

Portál trend.sk odprezentoval výsledky prieskumu agentúry AKO, ktorý prebehol v poslednom novembrovom týždni. Reprezentatívna vzorka 1000 respondentov odpovedala na otázky týkajúceho sa dôveryhodnosti politikov vlády či ich postupy riešenia koronakrízy.

Za najdôveryhodnejšieho politika označili Sulíka a prieskum agentúry Focus odhalil aj to, že strane OĽaNO výrazne klesli preferencie. Kto by sa pri predčasných voľbách dostal do parlamentu?

 

Vláda podcenila druhú vlnu

V otázke zvládania riadenia vlády Igorom Matovičom odpovedalo až 38% respondentov, že premiér ich očakávanie vôbec nesplnil. Na druhej strane len 8% odpovedalo, že ich očakávania boli splnené.

Pomerne splnené očakávania zaznamenalo 25,4% respondentov a podľa 22,5% ľudí, Igor Matovič splnil ich očakávanie len málo. V oblasti zvládania druhej vlny pandémie vládou si 31,3% respondentov myslí, že vláda situáciu úplne podcenila. Na druhej strane, 27,1% respondentov uviedlo, že vláda zvládla druhú vlnu pomerne dobre a iba 7,3% si myslí, že ju zvládla dobre a nič nepodcenila.

Čo sa týka dôveryhodnosti politikov z ohľadom na ich výroky k pandémii, verí až 58% respondentov Richardovi Sulíkovi. Hneď za ním je z 51,5% Marek Krajčí a premiér Igor Matovič uzatvára prvú trojku s 39%. 

 

 

Matoviča z trónu zosadila Pellegrini

Prieskum agentúry Focus pre reláciu Na Telo sa vykonal v dňoch 18. až 25. novembra na vzorke 1004 respondentov. Prieskum odhalil to, že ak by sa parlamentné voľby konali v novembri, jednoznačným víťazom

by bola nová strana Hlas-SD. Strana expremiéra Petra Pellegriniho by tak získala 19,1% a až na druhom mieste so 14% by sa umiestnilo Matovičove OĽaNO. Prvú trojicu by s 12,1% uzavrela Sulíkova SaS. Do parlamentu by sa dostalo ĽSNS (9,6%), Smer-SD (9,5%), Sme rodina (6,1%), PS (5,9%) a KDH (5,1%). Pod hranicou zvoliteľnosti by boli strany Za ľudí (4,1%), SMK (3,3%), Dobrá voľba (2,8%), Vlasť (2,4%), Slovenská národná strana (2,2%), Most-Híd (2,1%) a Spolu (1%). 

 

 

zdroj:trend.sk