Nie v mojom kroji: Nová kampaň, ktorá bojuje proti fašizmu ukrývajúcemu sa za správne hodnoty

Parlamentné voľby nás už čakajú o týždeň v sobotu, 29. februrára.  Každý, kto chce zmenu “vedenia” nášho štátu by mal ísť zodpovedne voliť. V kanditátke sme mohli vidieť mnoho známych tvárí a už je len na Vašom uvážení, kto vyhrá Vašu priazeň. Napriek tomu, že Kotlebova strana, Ľudová strana Naše Slovenko má stále vysoké preferencie, mnoho ľudí odhaľuje pravdu.

 

Ako ste sa mohli dočítať z našich článkov, samotní poslanci tejto strany už napáchali ĽSNS dosť škody. Či už to boli vulgárne vyhrážky príslušníkom Polície SR alebo údajne ukrajinský kroj z ázijského veľkoobchodu, ktorý mala na sebe jedna z kandidátok. Určite Vám neunikol ani kontroverzný prípad, ktorý poškodil meno obľúbeného nápoja – Granko. Tentokrát sa do boja proti zlým hodnotám dala kampaň z názvom “Nie v mojom kroji”.

 

Nechcú aby sa opakovala minulosť

V iniciatíve tejto kampane je aby sa do parlamentu nedostal niekto, kto hlása “jedinú správnu kultúru” a “jediný správny názor”. Tým chceli podotknúť, že slovenské folklórne dedičstvo nie sú len spevy či tance ale aj hrozné udalosti akým bolo SNP. Preto chcú poukázať na to, že niektoré hodnoty sú zvrátené a neprávom tak odsudzujú niektorých ľudí za “nepriateľov štátu” ako tomu bolo v časoch dávno minulých.

https://www.facebook.com/watch/?v=128512315202315

“No pamätáme si aj na nie tak dávne fakľové sprievody Slovenskej pospolitosti, v uniformách tak veľmi pripomínajúcich zločinné Hlinkove gardy, aj na názory jej členov, kvôli ktorým bola táto strana ako jediná v dejinách SR rozpustená,” píše sa vo vyhlásení kampane. Obávajú sa aj toho, že minulosť sa môže zopakovať a tak sa ľahko môže každý stať nepriateľom ak sa k moci dostanú nesprávny ľudia. 

 

Choďte voliť!

Pod touto iniciatívou je podpísaných 148 ľudí ako napríklad Viliam Mikula (tanečník a choreograf PUĽS-u), Silvia Šarköziová (violončelistka a speváčka – Cigánski Diabli) či vnučka Jána Berkyho – Mrenicu, Barbora Botošová (huslistka a primáška). “Skutočne chceme takýmto ľuďom zveriť správu štátu? Prosíme, pamätajte aj Vy! Nielen na piesne a tance. Aj na chyby minulosti a ich dôsledky,” znie prosba v závere.

zdroj: nievmojomkroji/FB

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Nie v mojom kroji: Nová kampaň, ktorá bojuje proti fašizmu ukrývajúcemu sa za správne hodnoty”